Stamboom Dijkstra » Doeke Martens van Straten (1931-2017)

Persoonlijke gegevens Doeke Martens van Straten 


Gezin van Doeke Martens van Straten

Hij is getrouwd met Antje Sybrens Kuipers.

Zij zijn getrouwd op 15 juni 1955 te Kimswerd, Friesland, hij was toen 24 jaar oud.Bron 2

Familieadvertenties met Doeke van Straten
Vermelding Doeke van Straten
Hoofdpersoon Kuipers
Gebeurtenis Huwelijk Datum 06-1955 Gebeurtenisplaats Kimswerd/Zurich
Documenttype Familieadvertenties Erfgoedinstelling CBG|Centrum voor familiegeschiedenis Plaats instelling Den Haag Collectiegebied Nederland Registratienummer VFADNL080610-160 Registratiedatum 1955

Familieadvertenties met Doeke van Straten
Hoofdpersoon Doeke van Straten
Gebeurtenis Huwelijk Datum 15-06-1955 Gebeurtenisplaats Witmarsum
Documenttype Familieadvertenties Erfgoedinstelling CBG|Centrum voor familiegeschiedenis Plaats instelling Den Haag Collectiegebied Nederland Registratienummer
VFADNL128182-46 Registratiedatum 15-06-1955
Opmerking Huwelijksadvertentie

Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Doeke Martens van Straten

Doeke Martens van Straten
Beroep: Gardenier
Een kind van Marten Doekes van Straten en Antje Reinders van den Berg
Gezin van Doeke Martens van Straten
Hij is getrouwd met Antje Sybrens Kuipers rond 1945.
Kind(eren): Afke van Straten

Notities over Doeke Martens van Straten
De appel Doeke Martens is van oorsprong een Fries ras. Waarschijnlijk komt de naam van Doeke van Martena die in de zestiende eeuw een man van aanzien was in Friesland.
Lange tijd is gedacht dat de Doeke Martens appel verdwenen was, door het verdwijnen van de hoogstam boomgaarden in Friesland. In 1999 werd de boom weer op de kaart gezet door Jaap Kramer te Wiechem, die twee Doeke Martens bomen op zijn erf heeft staan, een oude en een nieuw geënt exemplaar.
De Doeke Martens geeft vrij kleine onopvallende appeltjes. Ze zijn eind september plukrijp. Het zijn meer hand dan moes appels. Het vruchtvlees is zacht en friszuur van smaak. Zo van de boom zijn ze heerlijk sappig. Door het bewaren worden ze wat droger. Eigenlijk zijn ze maar tot twee maanden na de pluk lekker

Tijdbalk Doeke Martens van Straten

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Doeke Martens van Straten


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. https://mensenlinq.nl/overlijdensberichten/doeke-straten-7596402/
    2. Familieadvertenties Erfgoedinstelling CBG|Centrum voor familiegeschiedenis Plaats instelling Den Haag Collectiegebied Nederland RegistratienummerVFADNL128182-46 Registratiedatum 15-06-1955

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 25 maart 1931 lag tussen 1,6 °C en 5,9 °C en was gemiddeld 3,3 °C. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
    • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
      • 10 februari » New Delhi wordt de hoofdstad van India.
      • 3 maart » De Verenigde Staten adopteren "The Star-Spangled Banner" als het nationale volkslied.
      • 14 april » Koning Alfonso XIII van Spanje afgezet. Uitroeping van de republiek.
      • 17 september » Robertus Bellarminus wordt uitgeroepen tot kerkleraar.
      • 4 december » Maximiliano Hernández Martínez pleegt een staatsgreep in El Salvador.
      • 8 december » Octrooi op coaxkabel verleend aan Lloyd Espenschied en Herman Affel.
    • De temperatuur op 15 juni 1955 lag tussen 8,4 °C en 17,4 °C en was gemiddeld 14,0 °C. Er was 2,0 mm neerslag gedurende 2,2 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (13%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1955: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,7 miljoen inwoners.
      • 17 januari » De USS Nautilus vaart als eerste kernonderzeeër uit.
      • 25 februari » Verheffing van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland tot Bisdom Helsinki. Benoeming van de Nederlander Willem Cobben tot bisschop van Helsinki.
      • 17 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético El Tanque.
      • 6 mei » De Duitse Bondsrepubliek treedt toe tot de NAVO.
      • 4 oktober » De Citroën DS19 wordt gepresenteerd.
      • 18 december » Voetballer Loek den Edel maakt namens Ajax in het duel tegen Excelsior drie doelpunten in drie minuten.
    • De temperatuur op 23 december 2017 lag tussen 8,0 °C en 9,4 °C en was gemiddeld 8,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koning Willem-Alexander (Huis van Oranje-Nassau) is van 30 april 2013 tot heden vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van maandag 5 november 2012 tot donderdag 26 oktober 2017 was er in Nederland het kabinet Rutte II met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
    • Van donderdag 26 oktober 2017 tot heden was er in Nederland het kabinet Rutte III met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
    • In het jaar 2017: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 17,1 miljoen inwoners.
      • 4 januari » President Nicolás Maduro van Venezuela benoemt gouverneur Tareck El Aissami van de staat Aragua tot zijn vicepresident.
      • 7 januari » Op de ijsbaan Thialf worden de eerste Europese schaatskampioenschappen sprint georganiseerd. Schaatser Kai Verbij wint bij de mannen.
      • 7 maart » Stropers slaan voor het eerst toe in een Europese dierentuin: zij doden in Thoiry Zoo, ten westen van Parijs, een vierjarige witte neushoorn en gaan er vandoor met een van zijn hoorns.
      • 1 juni » De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Verenigde Staten terug uit het klimaatakkoord van Parijs.
      • 14 augustus » Bij een aanval door gewapende mannen op een restaurant in Ouagadougou, de hoofdstad van Burkina Faso, komen ten minste achttien mensen om het leven.
      • 11 september » Christoph Daum wordt ontslagen als bondscoach van het Roemeens voetbalelftal, nadat de Duitser de ploeg niet naar het WK voetbal 2018 heeft weten te leiden.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    • 1928 » Roald Aas, Noors schaatser († 2012)
    • 1929 » Jean Schramme, Belgisch huurlingenleider († 1988)
    • 1930 » John A. Keel, Amerikaans journalist en auteur († 2009)
    • 1931 » Ben Hulsman, Nederlands acteur († 2018)
    • 1931 » Paul Motian, Amerikaans jazzdrummer († 2011)
    • 1933 » Josy Simon, Luxemburgs atleet en parlementslid

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Straten


    De publicatie Stamboom Dijkstra is opgesteld door wijlen Jelke Dijkstra (zoals aangegeven in de digitale, genealogische nalatenschap blijft deze publicatie online, contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    wijlen Jelke Dijkstra, "Stamboom Dijkstra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dijkstra-stamboom/I7588.php : benaderd 31 december 2025), "Doeke Martens van Straten (1931-2017)".