Zoelman Hake » Wytze Peter (1919-1997)

Persoonlijke gegevens Wytze Peter 

Bron 1
  • Hij is geboren op 14 september 1919 in Emmen, Drenthe, Netherlands.
  • (Persoonlijk verhaal) tussen 1940 en 1945 in Barger Compascuum Emmen, Drenthe, Nederland.

     


    Meerdere gezinnen hebben onderduikers. ‘Heel de Berkenrode zat vol onderduikers’ hoor ik. Veel jongens die niet in Duitse dienst willen of jongens die niet in Duitsland tewerkgesteld willen worden, verstoppen zich in het veld. In 1943 wordt de lichting van 1924 opgeroepen om te werken in Hamburg. Op het eind van de oorlog roepen de Duitsers alle Nederlandse mannen en jongens boven de 16 jaar op.Ze moeten op ‘Arbeidseinsatz’. Alle Duitse mannen dienen in het leger en de Nederlanders moeten aan het werk in de oorlogsindustrie.  Er zijn razzia’s. Soms is een turfbult uitgehold en bivakkeren ze daar. Ook ‘Bakkers’ Hinnek Schulte (zoon van Bakkers Berend en broer van Bakkers Jan), Wietze Peter en Hannes Hartmann zijn ondergedoken. Zij hebben een plek gevonden in de barak van Harm Hartmann in de Berkenrode. Ze zijn Hamburg ontvlucht op het moment dat de stad gebombardeerd wordt. Per trein zijn de jongens aangekomen in Meppen en van hieruit te voet naar Barger-Compascuum gegaan.

    Bron 2
  • Hij is overleden op 8 februari 1997 in Emmen, Drenthe, Netherlands, hij was toen 77 jaar oud.
  • Hij is begraven in Barger Compascuum RK nieuw, Emmen, Drenthe, Netherlands.

Gezin van Wytze Peter

Hij is getrouwd met Angela Sulmann.

Zij zijn getrouwd op 10 maart 1951 te Emmen, Drenthe, Netherlands, hij was toen 31 jaar oud.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wytze Peter?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. (Niet openbaar)
  2. Achter de Breede Sloot

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 14 september 1919 lag tussen 15,3 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 4,5 uur zonneschijn (35%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 28 april » Officiële instelling van de Volkenbond tijdens de vredesbesprekingen in Versailles.
    • 4 mei » Leden van de 4 mei-beweging demonstreren op het Tiananmen-plein tegen het verdrag van Versailles en het onvermogen van de Chinese regering.
    • 15 juni » John Alcock en Arthur Whitton-Brown vliegen non-stop van Newfoundland over de Atlantische Oceaan naar Ierland.
    • 21 juli » Anthony Fokker sticht in Amsterdam zijn eigen vliegtuigfabriek.
    • 10 september » Oostenrijk en de geallieerden tekenen een verdrag waarin de onafhankelijkheid van Polen, Hongarije, Tsjecho-Slowakije en Joegoslavië wordt erkend.
    • 31 oktober » Duitsland trekt haar Schutztroepen terug uit de koloniën.
  • De temperatuur op 8 februari 1997 lag tussen -1,6 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
  • In het jaar 1997: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 15,6 miljoen inwoners.
    • 20 januari » De verkiezingsoverwinning van het oppositieblok Zajedno in Servië wordt opgeschort, nadat zowel de Socialistische Partij van president Slobodan Milošević als de ultra-nationalistische Radicale Partij protest heeft aangetekend tegen het besluit van de kiescommissie.
    • 21 januari » De politie in Amsterdam arresteert bij tien invallen in de stad dertien mensen wegens handel in verdovende middelen.
    • 22 januari » Een Libisch verkeersvliegtuig vliegt ondanks de sancties van de Verenigde Naties tegen Libië met een regeringsdelegatie naar Ghana.
    • 30 maart » Het Georgisch voetbalelftal behaalt de grootste overwinning uit zijn geschiedenis. In een vriendschappelijk duel in Tbilisi wint de ploeg met 7-0 van Armenië, onder meer door drie treffers van aanvaller Shota Arveladze.
    • 11 mei » Deep Blue, IBM's schaaksupercomputer, verslaat Garri Kasparov. Dit is de eerste keer dat dit lukt.
    • 26 september » Nederlandse première van de film Gordel van smaragd van Orlow Seunke op het Nederlands Film Festival.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1917 » Ettore Sottsass, Italiaans architect en ontwerper († 2007)
  • 1918 » Cachao López, Cubaans mambomuzikant († 2008)
  • 1918 » Georges Berger, Belgisch autocoureur († 1967)
  • 1920 » Mario Benedetti, Uruguayaans schrijver, dichter, journalist en criticus († 2009)
  • 1922 » Joop Haffmans, Nederlands beeldhouwer en grafisch ontwerper († 2014)
  • 1922 » Zizinho, Braziliaans voetballer († 2002)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Peter

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Peter.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Peter.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Peter (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
AnneMarie Pragt-Zoelman, "Zoelman Hake", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/zoelman-hake/I633.php : benaderd 10 januari 2026), "Wytze Peter (1919-1997)".