Stamboom van Spijk en haar vele voorouders » Pieter Jacobs van der Meer (-< 1751)

Persoonlijke gegevens Pieter Jacobs van der Meer 


Gezin van Pieter Jacobs van der Meer

Hij is getrouwd met Leentje Prins.

Zij zijn getrouwd rond 1710.

Gebeurtenis (kinderen).Bron 1

Mutueel testament van Pieter Jacobs van der Meer en Leentje Prins, echtelieden te Zwartewaal. Bij kinderloos overlijden legateert testateur aan Kornelis Jacobs van der Meer, Maartje Jacobs, Annetje Jacobs ,huisvrouw van Leendert Bastiaans en Aagje Jacobs, huisvrouw van Kornelis Kramer, allen wonend te Zwartewaal,zijn kleding en sieraden. In dat geval legateert zij aan haar broer Jan Prins te Rotterdam haar kleding en sieraden, met uitzondering van de bloedkoralen ketting die zij van haar man heeft gekregen. Bij hertrouwen van de langstlevende dient (bij kinderloosheid) aan de verwanten van overledene f 500 te worden betaald. Getuige Willem Duk.
Aktedatum: 10/06/1730
Aard van de akte: testament
Naam notaris: Pieter Ploos van Amstel

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieter Jacobs van der Meer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Pieter Jacobs van der Meer

Maartje Jacobs
± 1630-????

Pieter Jacobs van der Meer
-< 1751

± 1710

Leentje Prins
± 1686-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Website Parenteel Cornelis Cornelis Gouwenaer

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1686: Bron: Wikipedia
    • 2 juni » De Britse Royal Society besluit tot het uitgeven van Principia Mathematica van Sir Isaac Newton.
    • 31 december » De eerste Hugenoten hijsen de zeilen om van Frankrijk naar Kaap de Goede Hoop te varen. Daar zullen ze later de Zuid-Afrikaanse wijnindustrie opstarten met de wijnen die ze op hun reis meenemen.

Over de familienaam Van der Meer


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Coos van Spijk, "Stamboom van Spijk en haar vele voorouders", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-spijk-stamboom/I68842.php : benaderd 8 januari 2026), "Pieter Jacobs van der Meer (-< 1751)".