Van den Berg Steneker Stamboom » Jan Albertsz van den Bergh (± 1695-????)

Persoonlijke gegevens Jan Albertsz van den Bergh 


Gezin van Jan Albertsz van den Bergh

Waarschuwing Let op: Echtgenote (Willemijn Jansse van den Bergh) is ook zijn nicht.

(1) Hij is getrouwd met Jannigje Gerritse van Clingen.

Toestemming voor het huwelijk is 6 november 1731 verkregen te Bunnik.Bron 1

Ze zijn in de kerk getrouwd op 6 november 1731 te Bunnik.Bron 2

RK trouwboek van Bunnik
Datum huwelijk: 06-11-1731
Man: Joannes van den Berg
Geboren te: Houten <--
Vrouw: Joanna van Clingen [dr van Gerrit Jansz van Klingen]
Geboren te: Vechten
~
trouwboek gerecht van Bunnik en Vechten
Datum huwelijk: 06-11-1731
Man: Jan Albertz van den Berg
Vader bruidegom:
Vrouw: Jannigje Gerritz van Klingen
~
trouwboek gerecht van Bunnik en Vechten
Datum huwelijk: 06-11-1731
Man: Jan Albertz van den Berg
Vrouw: Jannigje Gerritz van Klingen

(2) Hij is getrouwd met Willemijn Jansse van den Bergh.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 10 november 1737 te Schalkwijk.Bron 3

1737 vermoedelijk NEEF/NICHT huwelijk van Willemijn:
BRON: RK trouwboek van Schalkwijk
Datum huwelijk: 10-11-1737
Man: Joannes van den Berg
Vrouw: Willemina van den Berg
~
In 1753 vinden we nog een huwelijk: Wijntje van den Bergh X Jan van den Bosch (RK Bunnik)
Jan geboren 1700, gedoopt RK Jutphaas op 28-07-1700. Joannes Gerritse van den Bosch, zoon van Gerrit Evertse en Annigje Jans.
~
in 1737 kochten Willemijn en haar broer Cornelisz het perceel Leyenberg te Schonauwen.
Haar vader en grootvader pachtten dit reeds.
Vermoedelijk is zij toen in het huwelijk getreden met haar neef Jan Albertsz. Ook hij kwam oorspronkelijk van de Leyenberg, maar huwde in 1731 te Bunnik met Jannigje van Clingen. Hij huurde vanaf 1722 een hofstede op Beverweert, bij Schalkwijk, waar hij in 1737 trouwde met Willemijn.
Ze kregen 4 kinderen:

Kind(eren):



Notities over Jan Albertsz van den Bergh

1722: hofstede met 4 mergen a/d Krommerijn [dit is zijn eerste huurovereenkomst, zie*]
Inventarisnummer U144a9, aktenummer 57
Akte Huur en verhuur 28-02-1722
Notaris J. WOERTMAN, UTRECHT
Verhuurder: Elsabe van Oostrum, wed. Cornelis Agterberg, gemachtigde q.q. Huybert van Achterberg, zoon, houtcoper, woonplaats buyten Tollesteegpoort, de Helling
Huurder: Jan van den Berg, woonplaats Werckhoven <----
Onroerend goed: huysinge c.a. met ontrent vier mergen bouw- en weyland en bogert, ligging Crommenrhyn, belendingen achter Zantpat van de Voorweg
Gerecht Werckhoven
[*in 1715 wordt dezelfde 4 mergen nog verhuurd aan Cornelis Geurtsen van Schalkwijk, zie:
HUA Toegangsnummer 34-4, Notarissen in de stad Utrecht 1560-1905, inventarisnummer U144a003]
~
1728: Akkoord over het zetten van een nieuwe schuur op de hofstede
Michael Reael verleent toestemming op 23-10-1728 aan Jan van den Bergh, bruycker te Werckhoven. Notaris P. de Bertoul, aktenr 58-1.
Toegangsnummer 34-4, Notarissen in de stad Utrecht 1560-1905, inventarisnummer U133a004
~
1729: hofstede met 4 mergen a/d Krommerijn
Inventarisnummer U180a1, aktenummer 66
Akte Huur en verhuur 17-09-1729
Notaris J. H. VAN LATHUM, UTRECHT
Verhuurder: Michaël Reael, coopman in lakens, woonplaats Utrecht
Huurder: Jan van den Bergh, woonplaats Werkhoven <---
*HOFSTEDE: huyzinge en hofstede c.a. met 4 mergen boomgaart, bouw- en weyland, ligging deels Werkhovensenryn [=Kromme Rijn], belendingen deels achter Beverweertsesteegh, deels achter Utregtsen Voordyk, ow: heer van Beverweert of vicaryegoed, ww: erven heer van Voorst
*LAND: 18 mergen bouw- en weyland, ligging Utregtsen Dyk, belendingen achter over de Engsloot tot aan het Goy, naast capittel van St Jan, naast Dansik, deels ow: Barbaragasthuys, deels naast Willem Pysel, deels ww: capittel van St Jan t' Utregt
Gerecht Werkhoven
~
De locaties:
Het gaat hier om hetzelfde land, huis, boomgaard en weiland aan de Werkhovense of Kromme Rijn [steeds een huis c.a. met 4 Mergen en nog eens 18 Mergen a.d. Utregtsen dyk] dat in 1731 door DIRK VAN BENNEKOM wordt gehuurd en later in 1748 door Dirk gekocht (als leengoed).
Van 1731 tot 1741 pachtte Dirk van Bennekom de hofstede met 4 Mergen boomgaard en land, liggend aan de Kromme of Werkhovense Rijn van Michael Reael, coopman in lakens te Utrecht. In 1741 werd de huurovereenkomst ontbonden en Reael verhuurde het onroerend goed aan Cornelis Uyttewaal uit 't Goy.
Dirk van Bennekom verwierf het in leen van Beverweert in 1748 (gekocht van Reael). Bij dezelfde transacties behoort steeds een areaal van 18 Mergen lands aan de Utrechtse Dijk (Voordijk), locatie 1779: "18 mergen bouw- en weyland, gelegen aan de Utrechtse Wegh, achter de Enghsloot boven nw Willem Cornelisse Pyselman en 't Barberagasthuys te Utrecht, beneden zw capittul van St. Jan te Utrecht".
Dezelfde 4 mergen is voor die tijd (tot 1729) verhuurd door Michael Reael aan JAN VAN DEN BERG.
De zoon van Jan's broer Gerrit van den Berg, Gerrit Gerritsz is de eerste schoonzoon van Dirk van Bennekom.
Sinds 1729 zijn geen sporen van Jan van den Bergh gevonden. Dit kan een aanwijzing zijn dat deze Jan van den Bergh in de periode 1730-1737 is overleden.
In 1726 en in 1746 wordt Jan van den Bergh genoemd als buurman van Gerrit Roelofse van Cot(h)en, in een huurovereenkomst met de heren van Bevertweert. [zie: Toegangsnummer 34-4 Notarissen in de stad Utrecht 1560-1905, inventarisnummer U204a002]
~
Gem. archief Nieuwegein:
Acte van Indemniteit 28-2-1744, (02A, Jutphaas)
Jan Aalbertsz van den Bergh
(vrijwaren van schade, bv bij armlastig worden niet tot last komen van het armenbestuur)
~

Tijdbalk Jan Albertsz van den Bergh

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Jan Albertsz van den Bergh

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Albertsz van den Bergh

Jan Albertsz van den Bergh
± 1695-????

(1) 1731
(2) 1737

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Bunnik en Vechten 1731, trouwen gerecht
    2. Bunnik 1731, RK
    3. Schalkwijk 1737, RK

    Historische gebeurtenissen


    Over de familienaam Van den Bergh


    De publicatie Van den Berg Steneker Stamboom is opgesteld door wijlen C.A.M. van den Berg (contact is niet mogelijk).
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    wijlen C.A.M. van den Berg, "Van den Berg Steneker Stamboom", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/van-den-berg-stamboom/I402.php : benaderd 1 februari 2026), "Jan Albertsz van den Bergh (± 1695-????)".