Stamboom Welling » Johannes Wilhelmus "Joop" Welling (1914-1963)

Persoonlijke gegevens Johannes Wilhelmus "Joop" Welling 


Gezin van Johannes Wilhelmus "Joop" Welling

Hij is getrouwd met Catharina Bernardina Maria de Winter.

Zij zijn getrouwd op 21 juli 1944 te Bussum, hij was toen 30 jaar oud.Bron 1


Kind(eren):

  1. (Niet openbaar)


Notities over Johannes Wilhelmus "Joop" Welling

Uit het Reunieboek 21 april 1991:

Wilhelmus Johannes 1-4-1913/25-10-1963

Richard verteld over vader.

Meer dan 27 jaar heeft het geduurd voordat ik er onlangs aan toe kwam naar het kerkhof te gaan. Een saaie en ongezellige plaats vlakbij het Sportfondsenbad in Bussum. Het bleek dat het graf een aantal jaren geleden was weggehaald. Ja, dacht ik, zo gaat het ook met je herinneringen. In de herfst van de jaren zestig is hij overleden, na een ziekbed van enkele jaren waarin hij verschillende periodes van zijn lijden hoop had dat het ook beter zou worden. Hij was een man met veel vrienden en zijn verjaardagen waren voor mij altijd een groot feest. Tijdens zijn ziekte werd het bezoek van vrienden en familie steeds minder, op enkele uitzonderingen. Dat was voor mijn moeder zeer pijnlijk. Elk jaar op Dodenherdenking sta ik voor het beeld aan de Frederik van Edenweg in Bussum en zie op de achtergrond mijn vader staan. Na de oorlog was er veel behoefte aan dit soor vormen van vrijheidsdrang om dit in een beeld weer te geven. Aan vele van deze beelden mocht hij meewerken. Zijn scheppingsdrang heeft mij er toe aangezet om als hobby het beeldhouwen uit te oefenen.
De naam van de voetbalvereniging BFC brengt nog zo'n herinnering terug. Vele thuiiswedstrijden hebben we samen bezocht zonder ooit een betaalkaartje te kopen.
Nog zo'n plaats waar ik met weemoed aan terugdenk is de omgeving aan de rand van de spiegel waar de hei overgaat in zand, daar was vroeger de "Zandzee", een plaats waar hij mij zwemmen heeft geleerd.
Ik denk zelf dat ik veel van hem heb overgenomen, zijn creativiteit, zijn behoefte om te scheppen door mee te werken aan de de vele bouwwerken waar hij aan gewerkt heeft.
Onlangs was ik in de Nieuwe Kerk in Amsterdam en dan komen diverse vragen naar boven die ik hem had willen stellen, hoe lang hij aan de kerk heeft gewerkt, wat hij daar gedaan heeft enz.enz. Kom je boven de veertig jaar, krijgen wij allemaal met dit soort vragen te maken, daarom deze REUNIE.

Richard Welling

(invoegen 2 x foto)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Wilhelmus "Joop" Welling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Wilhelmus "Joop" Welling

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Wilhelmus Welling


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Archiefkaart Bussum

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 11 april 1914 lag tussen 8,0 °C en 18,1 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 0,7 mm neerslag. Er was 2,0 uur zonneschijn (15%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
      • 23 juli » Oostenrijk-Hongarije stelt een ultimatum aan Servië. Het land krijgt 48 uur om te voldoen aan een aantal onmogelijke Oostenrijkse eisen. Een oorlog lijkt onvermijdelijk. (Juli-ultimatum)
      • 28 juli » De Eerste Wereldoorlog, ook de Wereldoorlog of de Grote Oorlog genoemd, breekt uit.
      • 22 augustus » In België treffen de Britse en Duitse troepen elkaar voor het eerst tijdens de Eerste Wereldoorlog.
      • 18 oktober » De Slag om de IJzer gaat van start. Franse, maar vooral Belgische, soldaten verdedigen de Noordelijke frontlinie in de Westhoek.
      • 1 november » Bisschopswijding van Petrus Hopmans, Nederlands bisschop van Breda.
      • 22 november » Brand van de Lakenhallen in Ieper.
    • De temperatuur op 21 juli 1944 lag tussen 11,5 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 17,0 °C. Er was 4,2 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 12,3 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
    • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
      • 22 januari » De geallieerden beginnen Operatie Shingle met een aanval op de plaats Anzio in Italië.
      • 27 januari » Na twee jaar wordt het beleg van Leningrad opgeheven.
      • 10 juni » In het Franse dorp Oradour-sur-Glane worden bijna alle inwoners (642) afgeslacht door het eerste regiment 'Der Führer' van de 2. SS-Panzer-Division Das Reich.
      • 23 augustus » Oblast Pskov wordt gesticht als afsplitsing van oblast Leningrad.
      • 25 september » Einde van Operatie Market Garden. Dit was grotendeels een mislukking voor de Geallieerden.
      • 14 oktober » Bij het bombardement van Zutphen komen meer dan 100 burgers om en vallen honderden gewonden.
    • De temperatuur op 25 oktober 1963 lag tussen 7,1 °C en 14,5 °C en was gemiddeld 11,4 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • Van 24 juli 1963 tot 14 april 1965 was er in Nederland het kabinet Marijnen met als eerste minister Mr. V.G.M. Marijnen (KVP).
    • In het jaar 1963: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,9 miljoen inwoners.
      • 17 maart » Op het Indonesische eiland Bali komt een vulkaan tot uitbarsting wat bijna 2000 Balinezen het leven kost.
      • 20 april » De NCRV-televisie zendt voor het eerst de serie I love Lucy van Lucille Ball uit.
      • 20 april » Openingsceremonie van de vierde Pan-Amerikaanse Spelen, gehouden in São Paulo.
      • 3 juni » Paus Johannes XXIII sterft in Vaticaanstad
      • 17 november » Ontstaan van het eiland Surtsey voor de zuidkust van IJsland, door een onderzeese vulkaanuitbarsting, die tot 5 juni 1967 zal duren.
      • 24 november » President Lyndon B. Johnson bevestigt dat de Verenigde Staten militaire en economische steun zullen blijven verlenen aan Zuid-Vietnam.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Welling

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Welling.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Welling.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Welling (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Henny Eizenga-Hendriks, "Stamboom Welling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_welling/I953.php : benaderd 24 december 2025), "Johannes Wilhelmus "Joop" Welling (1914-1963)".