Stamboom Welling » Richardus Antonius "Ries" Welling (1892-1974)

Persoonlijke gegevens Richardus Antonius "Ries" Welling 

  • Roepnaam is Ries.
  • Hij is geboren op 18 februari 1892 in Amersfoort.Bron 1
    Geboren in het huis aan de Krommestraat, wijk F, nummeo tweehonderd zes en zestig
    Tijdstip: 21:00:00
  • Registratie van geboorte op 19 februari 1892.
  • Beroepen:
    • Timmerman/meubelmaker.
    • Agent van verzekeringen.
  • Functie: Vaste regiseur van de toneelvereniging Euripides in Amersfoort..
  • Functie: Collectant in de parochie St. Franciscus van Xaverius in Amersfoort..
  • Functie: Voorzitter van de Katholieke bejaardenbond afdeling Amersfoort..
    Hij heeft er toe bijgedragen dat er voor de katholieke bejaarden een middagsociëteit kwam, die later gevestigd werd naast de Parochiekerk 't Zand in gebouw St.Aegten.
  • Onderscheiding: Erepenning Pro Ecclesia et Pontifice.
  • Woonachtig:
    • Muurhuizen 119, Amersfoort.
    • vanaf 18 februari 1892: Krommestraat Wijk F, numero 266, Amersfoort.
    • tot april 1914: Bussum.
    • van april 1914 tot september 1915: Vijver 24, Amersfoort.Bron 2
    • vanaf september 1915: Kreupelstraat 11, Amersfoort.Bron 3
  • Hij is overleden op 17 augustus 1974 in Amersfoort, hij was toen 82 jaar oud.
    Begraven in het familiegraf op het kerkhof "Maranatha"
    Oorzaak: Ouderdom
  • Hij is begraven op 21 augustus 1974 in Amersfoort, Maranatha.
  • Een kind van Adrianus Leonardus Welling en Margaretha Catharina de Greef
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 13 februari 2010.

Gezin van Richardus Antonius "Ries" Welling

Hij is getrouwd met Elisabeth Maria Groot.

Toestemming voor het huwelijk is 1 juli 1915 verkregen te Amersfoort.Bron 4

Ze zijn in de kerk getrouwd op 20 juli 1915 te Amersfoort St.Franciscus van Xaverius-'t Zand, hij was toen 23 jaar oud.

Zij zijn getrouwd op 20 juli 1915 te Amersfoort, hij was toen 23 jaar oud.Bron 5


Kind(eren):



Notities over Richardus Antonius "Ries" Welling

Kreeg in WO II op 12-11-1941 persoonsbewijs nr. 35422.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Richardus Antonius "Ries" Welling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Richardus Antonius "Ries" Welling

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Akte 87
  2. Nieuwe Amersfoortse Courant van 11-04-1914
  3. Amersfoortsch Dagblad/de Eemlander 30-9-1915
  4. Nieuwe Amersfoortse Courant van 03-07-1915 Burgerlijke Stand ondertrouwd
  5. Akte 101

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 februari 1892 lag rond de -5,3 °C. Er was 3 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1892: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 13 januari » Jaap Eden wordt de eerste Nederlandse wereldkampioen in de schaatsgeschiedenis.
    • 15 maart » Verheffing van de rooms-katholieke apostolische prefectuur Denemarken tot het apostolisch vicariaat Denemarken.
    • 3 april » Het eerste sundae-ijsje wordt gedocumenteerd.
    • 24 mei » Octrooiaanvraag van Thomas Edison op de elektrische spoorweg.
    • 7 juni » Tijdens een vijf dagen durende uitbarsting van de vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir komen 1.532 mensen om.
    • 18 december » Wereldpremière van De notenkraker van Tsjaikovski in het Mariinskitheater te Sint-Petersburg.
  • De temperatuur op 20 juli 1915 lag tussen 12,4 °C en 19,2 °C en was gemiddeld 15,5 °C. Er was 1,7 mm neerslag. Er was 2,9 uur zonneschijn (18%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
    • 17 januari » In Amsterdam wordt het Antoni van Leeuwenhoek Ziekenhuis gesticht, ten behoeve van kankerpatiënten.
    • 27 januari » De Verenigde Staten bezetten Haïti.
    • 20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
    • 14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
    • 18 maart » De Geallieerden lijden een zware nederlaag op zee in Turkije bij de slag om Gallipoli.
    • 24 april » De Armeense Genocide begint.
  • De temperatuur op 17 augustus 1974 lag tussen 10,2 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 10,8 uur zonneschijn (74%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 9 maart » De Russische Marssonde Mars 7 bereikt Mars.
    • 12 mei » Excelsior wint met 5-1 van Vitesse en is daarmee kampioen van de eerste divisie.
    • 21 juli » De Belgische wielrenner Eddy Merckx wint de Ronde van Frankrijk.
    • 31 augustus » De zeezenders Radio Veronica, Radio Noordzee Internationaal en Radio Atlantis stoppen noodgedwongen met uitzenden.
    • 12 december » Oprichting van de Rooms-katholieke Bisschoppelijke Hiërarchie in Soedan met twee aartsbisdommen en vijf bisdommen.
    • 13 december » Malta wordt een republiek.
  • De temperatuur op 21 augustus 1974 lag tussen 7,8 °C en 21,9 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 12,6 uur zonneschijn (88%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1974: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,5 miljoen inwoners.
    • 1 juli » Argentijns president Juan Perón overlijdt, waarna zijn vrouw en vicepresident Isabel Martínez de Perón het presidentschap overneemt.
    • 15 juli » Een door Griekenland gesteunde staatsgreep op Cyprus, waarbij de president, aartsbisschop Makarios, wordt afgezet, leidt bijna tot een oorlog tussen de Navo-partners.
    • 31 augustus » Het laatste nummer van het dagblad De Tijd verschijnt. Het blad wordt voortgezet als weekblad.
    • 12 september » In Ethiopië wordt de keizer, Haile Selassie, na een 58-jarige regeringsperiode afgezet.
    • 13 september » Gijzeling van de Franse Ambassade in Den Haag door leden van het Japanse Rode Leger.
    • 25 september » In de tweede interland sinds het WK 1974 wint het Nederlands voetbalelftal in Helsinki met 3-1 van Finland in de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap voetbal 1976. Johan Cruijff scoort tweemaal, nadat Timo Rahja de thuisploeg na zestien minuten op voorsprong heeft gezet.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Welling

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Welling.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Welling.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Welling (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Henny Eizenga-Hendriks, "Stamboom Welling", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_welling/I853.php : benaderd 8 februari 2026), "Richardus Antonius "Ries" Welling (1892-1974)".