(1) Zij is getrouwd met Lauwereijs Janssn.
Zij zijn getrouwdBron 1
(2) Zij is getrouwd met Adriaen Jan Lambrechts van Roije.
Zij zijn getrouwdBron 1
Los stuk-A :
Lambrecht zoon Lambrecht Lauwreijssoen als man van Jenneken dochter van Niclaes Alaert Scepens en Adriaen zoon Lambrecht van Roije als man van Arieken dochter van genoemde Niclaes Alaerts Scepens is samen zeker bezit toebedeeld. Datum 8 januari 1583, getuigen Spierinks en Sroijen. (zie voor wat ze samen kregen : folio 406, JT )
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1582
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Henrick zoon wijlen Niclaes Alaert Schepens voor zichzelf en ook optredend voor Adriaen Jan Lambrechts als man van Arieken dochter van genoemde wijlen Niclaes Alaerts Schepens, verkopen de helft van een beemd die nog onverdeeld is, genoemd de Pelsert gelegen in Oirschot herdgang Spoordonck, b.p. de Boxtelse beemd, de Beveroetsche ( zal wel Balvoortse zijn, JT ) stede, de kinderen van Michiel Henriks van de Schoot, Adriaen Ghijsbrecht Hoppenbrouwers. Het perceelsgedeelte wordt nu verkocht aan Lambrechten zoon Lambrechts Lauwereijssen van den Ven als man van Jenneken dochter van Niclaes Alaerts Schepens en de verkopers beloven alle lasten van hun kant af te handelen, behoudens de helft van 9 stuivers min een oort kapittelchijns per jaar. Datum 21 maart 1584, getuigen Sander ( wrsch. Sande, JT ) en Jan Gijsbrechts.
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1584
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Henrik en Aert, broers en zonen van wijlen Niclaes Alaert Schepens, verder Lambrecht zoon Lambert Lamberts als man van Jenneken, Adriaen Jan Lambrechts als man van Ariken, gezusters en dochters van wijlen Niclaes Alaert Schepens, ieder voor diens vierde deel uit de helft van een akker groot in totaal ca. 6 lopenzaad, gelegen in Oirschot herdgang Straten, b.p. de kinderen van Gerart Hasselmans, Willem van de Maerselaer, de gemeenschappelijke Keutelstraat. Het perceelsgedeelte wordt nu verkocht aan Lamberden Willem Goijaerts en de verkopers beloven alle lasten van hun kant af te handelen, behalve de dorpslasten. Datum 17 maart 1586, getuigen P. Schoot, Ekerschot en Metser.
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1586
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Peter zoon wijlen Lauwereijns Colen, Huibrecht zoon wijlen Willem Vos, Wouter zoon wijlen Peter Goossens, Henrick en Aert, broers en kinderen van wijlen Niclaes Alaert Schepens, Ariaen Jan Lambrechts als man van Ariaenken dochter van genoemde Niclaes, Henrick Joost Aerts de Leeuw als man van Marijke dochter van genoemde Gerart Alaerts, Jan zoon wijlen Philips Stants verwekt bij Henrieksken dochter van Alaert Schepens, Willem Willems van de Maerselaer als voogd over de minderjarige kinderen van wijlen Willem Lambrecht Goorts, die optreedt voor Willem Willem Alaerts, welke genoemde personen samen ook optreden voor Jan en Willem, broers en kinderen van Gerart Alaerts en ook nog voor Jan Marten Lemmens vanwege diens vrouw en nog vanwege alle anderen die afwezig zijn, zijnde allen erfgenamen van wijlen Marijke dochter van Wilbort Daniels, echtgenote van wijlen Joorden Jan Sbrouwers en ze hebben verklaard dat Wouter Denijs Goorts aan hen een rente van 5 lopen rogge per jaar heeft afgelost samen met alle betalingsachterstand. Deze rente werd door deze erfgenamen op het onderpand van deze Wouter geheven, en zijn Wouter ook bekend gemaakt toen deze dat bezit kocht om die rente aan Jan Peter Goorts te betalen en aan Joorden Jans Brouwers als man van genoemde Marijke. De erfgenamen doen nu afstand van de rechten op deze rente en geven hiervoor nu kwijting. Datum en getuigen als boven.
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1587
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Lambert zoon Lambrecht Laureijssen als man van Jenneken, verder Adriaen Jan Lambrechts als man van Ariken, gezusters en dochters van wijlen Niclaes Alaert Schepens, hebben verklaard dat Henrick zoon wijlen Jan Henricks van Beerse en diens broer Willem aan hen een jaarlijkse rente van 4 gulden hebben afgelost, welke rente de kinderen van deze Jan Henriks aan hen moesten betalen. Deze rente werd eerder door deze Jan Henricks van Beerse beloofd aan genoemde Niclaes, die steeds op Maria Lichtmisdag vervalt op onderpand van een akker gelegen in Oirschot herdgang Kerkhof aan de Hovel. De brief daarover is nu het ongerede geraakt maar mocht die alsnog gevonden worden dan zal die niet meer geldig zijn en men geeft hierbij kwijting. Datum 5 mei 1587, getuigen Kerkoerle en Crom.
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1587
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Jan zoon Henrick Jan van Berse voor wat betreft een helft daarvan, verder Henrick de Leeuw als man van Meriken dochter van wijlen Gerit Alaerts Schepens, voor hemzelf handelend en ook in opdracht van Jan Gerit Alaerts ( Schepens, JT ), Jan Philips Stans, Aert Niclaes Alaerts (=Schepens, JT ), en voor Arien Jan Lamberts als man van Ariaentjen dochter van wijlen Claes Alaert Schepens, zijnde allen erfgenamen van Jan Alaerts ( Schepens ), samen wat betreft de andere helft ervan, verklaren dat Adriaen Goijaert Loijs aan hen een jaarlijkse rente heeft afgelost van 2 gulden, die hij als betalingsverplichting op zich had genomen toen zij aan hem het huis etc., hebben verkocht waarin Adriaen momenteel woont d.d. 27 februari 1610, welke rente betaald diende te worden aan Dingen dochter van Cornelis Wouters, welke rente aflosbaar was met 32 gulden eens en wel overeenkomstig het testament dat wijlen genoemde Jan Alaerts Schepens daarover had gemaakt. Ze geven deze Adriaen Goijaert Loijs daarvoor nu volledig kwijting. Ze beloven hem daarvoor verder altijd te zullen vrijwaren wat betreft het kapitaal en ook de achterstallige rente. Datum 27 januari 1631, getuigen Velde en Francken.
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1631
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++