Stamboom Van den Aker, Van Eindhoven, Schepens en Verhoeven » Cathalijn Nijs Coolen

Persoonlijke gegevens Cathalijn Nijs Coolen 

  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 oktober 2009.

Gezin van Cathalijn Nijs Coolen

Zij is getrouwd met Nicolaes Alaert Schepens.

Zij zijn getrouwdBron 1


Kind(eren):



Notities over Cathalijn Nijs Coolen

Cathalijn dochter van wijlen Nijs Coolen weduwe van Niclaes Alaert Scepens met Joorden Jan Joordens Sbrouwers en Peter Nijs Coolen haar voogden, doet afstand van het vruchtgebruik van haar bezittingen die ze middels het testament van wijlen Alaert Claes Scepens en diens vrouw heeft geerfd samen met alle kinderen van wijlen Niclaes Alaerts zowel uit diens eerste als tweede huwelijk. Ze doet nu afstand daarvan ten behoeve van alle kinderen die in dat testament zijn gerechtigd en die nu levend zijn, ieder hoofdelijk daarin. Ze doet ook afstand van alle roerende goederen die eigendom van genoemde Niclaes zijn geweest ten behoeve van die voor- en nakinderen om die gelijkelijk te verdelen, behalve de de roerende goederen die haar eigen eigendom zijn, die neemt ze zelf mee. Deze voor- en nakinderen van Niclaes moeten aan Cathelijn een mudde rogge geven, Oirschotse maat en wel meteen en daarnaast nog een mudde rogge per a.s. oogsttijd. Verder mag Cathelijn de turf en het hout hebben dat in het huis ligt of in de schuur. Aangaande de schulden en vorderingen die gaan naar de kinderen zowel de voor- als de nakinderen, ieder voor een gelijk deel te betalen en Cathelijn hoeft daarvan niets te betalen. Cathelijn met haar voogden, partij enerzijds en Henrik Niclaes Alaerts ( Scepens ) en Lambert zoon Lambrecht Laureijssen als man van Jenneken dochter van genoemde Niclaes voor henzelf en ook optredend voor Lauwereijs Janssn. als man van Arieken en genoemde Joorden Jan Joerdens en Peter Nijs Coolen als voogden en namens Aerden zoon Niclaes Alaert Scepens op grond van een uitspraak door goede mannen gedaan, beloven deze overdracht etc. gestand te zullen blijven doen. Datum 25 januari 1580, getuigen Heijden, Velde die het aandroegen.
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1580
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Anna dochter wijlen Jan Joordens Sbrouwers met Roelanden van der Ameijden, Jan zoon Gijsbrecht Jan Joerdens voor hemzelf en ook optredend voor zijn zusters en zijn kinderen, als erfgenamen van wijlen Joorden Jan Joordens (Brouwers, JT) als partij ter ener zijde en Wouter Peter Goossens als man van Jenneken dochter van Alaert Claes Scepens, verder Henrick zoon Niclaes Alaert Scepens, voor hemzelf en ook optredend voor zijn broers en zusters, verder Jan zoon Philip Stans verwekt bij wijlen Henrieksken dochter van Alaert Claes Scepens voor hemzelf en ook optredend voor diens zuster, verder Jan en Willem kinderen van wijlen Geerit Alaert Scepens voor henzelf en ook optredend voor hun broers en zusters, nog Willem zoon wijlen Willem Alaert Claes Scepens als erfgenamen van wijlen Marie dochter van Wilbort Daniels vanwege dochter Jenneken, wier moeder zij vertegenwoordigt. Peter zoon Laureijs Coolen verwekt bij Wouterken dochter van Wilbort Daniels, nog Jan zoon wijlen Aert Stans en Aert zoon Niclaes Alaert Scepens, broers verwekt bij wijlen Cathelijn dochter van Lauwreijs Coolen. Huibrecht Willem Huibrechts verwekt bij Neelken dochter van Laureijs Coolen, Anna dochter van Lauwerijs Coolen met haar voogd Jan Henrick Nijs Coolen, allen erfgenamen van wijlen genoemde Marie dochter van Wilbort Daniels vanwege Wilbort Danels, vader van genoemde Marieken. Henrick Niclaes Alaerts heeft twee zusters en een broer Jan en Willem hebben een broer Aelbrecht en een zuster genoemd Marieken, Jan Matheeuwsen van Aelst als voogd. (Opmerking : Dit heeft te maken met een geplande boedelverdeling in Den Bosch waarbij hier alleen de diverse erfgenamen zijn vermeld, zie ook blz. 439, JT )
Bewerking van het oud rechterlijk archief Oirschot door Jan Toirkens 1583
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cathalijn Nijs Coolen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cathalijn Nijs Coolen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Over de familienaam Coolen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Coolen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Coolen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Coolen (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Kees van den Aker, "Stamboom Van den Aker, Van Eindhoven, Schepens en Verhoeven", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_van_den_aker/I1067.php : benaderd 21 januari 2026), "Cathalijn Nijs Coolen".