Stamboom Schook » Pieternella Schook (1884-1959)

Persoonlijke gegevens Pieternella Schook 


Gezin van Pieternella Schook

Zij is getrouwd met Jan Maasland.

Zij zijn getrouwd op 17 februari 1906 te Sliedrecht, zij was toen 21 jaar oud.Bron 3

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Stadsarchief Dordrecht / DiEP
Algemeen Gemeente: Sliedrecht
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: 10
Datum: 17-02-1906
Bruidegom Jan Maasland
Leeftijd: 24
Geboorteplaats: Sliedrecht
Bruid Pieternella Schook
Leeftijd: 21
Geboorteplaats: Sliedrecht
Vader bruidegom Jan Maasland
Moeder bruidegom Geertje van der Ham
Vader bruid Aard Cornelis Schook
Moeder bruid Cornelia Lanser

Kind(eren):

  1. Geertje Maasland  1906-1975
  2. Jan Maasland  1909-1986
  3. Cornelia Maasland  1910-1954
  4. Jacobus Maasland  1913-± 1987
  5. Gerrigje Maasland  1915-1999
  6. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Pieternella Schook?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Pieternella Schook

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Pieternella Schook


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS - Geboorte, Sliedrecht
    2. (Niet openbaar)
    3. (Niet openbaar)

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 16 juli 1884 lag rond de 18,6 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
      • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
      • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
      • 1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
      • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
      • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
    • De temperatuur op 17 februari 1906 lag tussen 4,5 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 6,0 °C. Er was 11,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
      • 26 maart » De Electrotechnische Vereeniging (ETV) wordt opgericht.
      • 15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
      • 15 juni » In de Chileense stad Concepción wordt de voetbalclub Club Deportivo Arturo Fernández Vial opgericht.
      • 20 juni » De eerste elektrische tramlijn van Utrecht wordt geopend.
      • 22 november » Naast de bestaande, radiografische noodkreten als het Engelse "CQD" wordt een nieuwe, internationale noodkreet ingevoerd: "S.O.S.".
      • 10 december » Theodore Roosevelt krijgt de Nobelprijs voor de Vrede.
    • De temperatuur op 8 augustus 1959 lag tussen 15,3 °C en 27,1 °C en was gemiddeld 21,4 °C. Er was 10,4 uur zonneschijn (69%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1959: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,3 miljoen inwoners.
      • 17 maart » Oprichting van de Colombiaanse voetbalclub Once Caldas.
      • 5 april » Eerste uitzending van het programma Sport in Beeld op de Nederlandse televisie, de voorloper van Studio Sport.
      • 18 mei » Sparta wint met 4-0 bij DWS in het Olympisch Stadion van Amsterdam en wordt zo de eerste Rotterdamse landskampioen in het betaalde voetbal.
      • 1 juli » Willem Duys maakt zijn debuut als televisiepresentator.
      • 19 september » Nikita Chroesjtsjov wordt de toegang tot Disneyland ontzegd.
      • 13 december » Mies Bouwman leidt de allereerste inzamelingsactie op televisie in Nederland; Redt een kind, voor Algerijnse vluchtelingen in Marokko.
    • De temperatuur op 11 augustus 1959 lag tussen 15,4 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 17,4 °C. Er was 7,9 mm neerslag gedurende 9,6 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 22 december 1957 tot 19 mei 1959 was er in Nederland het kabinet Beel II met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
    • In het jaar 1959: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 11,3 miljoen inwoners.
      • 2 januari » De Russen lanceren het 360 kilo wegende ruimteschip Loena 1, het eerste door mensenhanden gemaakte voorwerp, dat na de maan gepasseerd te zijn, een kunstplaneetje wordt van de zon. Dit wordt mogelijk doordat het ruimteschip een grotere snelheid krijgt dan 11,2 kilometer per seconde, de snelheid die nodig is om aan de aantrekkingskracht van de Aarde te ontsnappen (de zg. ontsnappingssnelheid).
      • 30 januari » De 3133 meter hoge Cerro Torre in Argentinië wordt door Cesare Maestri en Toni Egger voor de eerste maal beklommen.
      • 31 maart » De 14e dalai lama, Tenzin Gyatso, steekt de grens over naar India en krijgt daar politiek asiel.
      • 4 mei » De Grammy Awards worden voor het eerst uitgereikt: Perry Como en Ella Fitzgerald winnen.
      • 2 juli » Prinselijk huwelijk van Albert II van België en Paola Ruffo di Calabria.
      • 2 december » Breuk van de Malpassetdam (Frankrijk), met een ramp tot gevolg.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Schook

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schook.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schook.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schook (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Schook is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Wim Schook, "Stamboom Schook", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_schook/I983018113.php : benaderd 2 maart 2026), "Pieternella Schook (1884-1959)".