Stamboom Klavers » Jakob Hilbrands (1887-1971)

Persoonlijke gegevens Jakob Hilbrands 


Gezin van Jakob Hilbrands

Hij is getrouwd met Geertje Vedder.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1913 te Anloo, Drenthe, hij was toen 25 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Geert Hilbrands  1914-1989
  2. Janna Hilbrands  1916-2002 
  3. Jantje Hilbrands  1926-< 2023 


Notities over Jakob Hilbrands

Beroep: 1913-1916 landbouwer; 1944 telefoonstationhouder.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jakob Hilbrands?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jakob Hilbrands

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jakob Hilbrands

Jakob Hilbrands
1887-1971

1913
Jantje Hilbrands
1926-< 2023

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. - www.Drentsarchief.nl - aktenummer 97
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 11 december 1887 lag rond de 3,4 °C. De winddruk was 4 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
    • 15 september » De Texelse Courant wordt opgericht.
  • De temperatuur op 17 mei 1913 lag tussen 7,1 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 13,5 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (41%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 25 februari » Oprichting van voetbalclub AGOVV.
    • 10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
    • 9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
    • 16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
    • 7 oktober » Henry Ford introduceert de lopende band.
    • 14 oktober » In Senghenydd bij Caerphilly vallen bij een mijnramp 439 doden. Het is de grootste mijnramp uit de geschiedenis van het Verenigd Koninkrijk en wereldwijd de op zes na grootste ooit.
  • De temperatuur op 28 mei 1971 lag tussen 9,4 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 11,7 °C. Er was 7,5 mm neerslag gedurende 8,7 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
  • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
  • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
    • 1 januari » De Benelux Merkenwet treedt in werking.
    • 20 april » Oprichting van de Poolse voetbalclub GKS 71 Tychy.
    • 21 april » Dictator van Haïti François Duvalier, 'Papa Doc', wordt na zijn overlijden opgevolgd door zijn zoon Jean-Claude Duvalier, 'Baby Doc'.
    • 8 mei » Mislukte lancering van Mariner 8. Deze was bedoeld om in een baan om Mars onderzoek te doen.
    • 3 september » Qatar wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
    • 2 december » De Verenigde Arabische Emiraten worden gevormd.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1968 » Kees van Dongen (91), Nederlands kunstschilder
  • 1970 » Iuliu Hossu (85), Roemeens kardinaal-bisschop van Cluj-Gherla
  • 1971 » Audie Murphy (46), Amerikaans militair en acteur
  • 1971 » Jean Vilar (59), Frans filmacteur en regisseur
  • 1972 » Eduard VIII (77), koning van het Verenigd Koninkrijk en keizer van India
  • 1973 » Frits Meuring (90), Nederlands zwemmer

Over de familienaam Hilbrands


De publicatie Stamboom Klavers is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Joop Klavers, "Stamboom Klavers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_klavers/I363021.php : benaderd 20 januari 2026), "Jakob Hilbrands (1887-1971)".