Stamboom Jacobs » Gijsbrecht Joosten "Geis" Herwig (1753-1825)

Persoonlijke gegevens Gijsbrecht Joosten "Geis" Herwig 


Gezin van Gijsbrecht Joosten "Geis" Herwig

Hij is getrouwd met Pieternella Aartse Schit.

Zij zijn getrouwd op 28 maart 1779 te Alblasserdam, hij was toen 25 jaar oud.

Aantekeningen
Huwelijken Pieternella Aartse Schit

Kind(eren):



Notities over Gijsbrecht Joosten "Geis" Herwig

Broers en zusters
Maarten Joosten Herwig 1740-
Annigje Joosten Harwig 1742-
Grietje Joosten Herwig 1744-/1782
Maarten Joosten Herwig 1745-1826
Gijsbert Joosten Herwig 1747-
Johanna Joosten Harwig 1749-
Pietertje Joostd Herwig 1752-
Hendrik Joosten Herwig 1756-1827
Aardt Joosten Aarrit Herwig 1758-1835
Pietertje Joosten Herwig 1760-1845
Aryaantje Joostd Herwig 1762-
Johannes Joosten Hannes Herwig 1766-1848
(verbergen)

Gebeurtenissen
12 december 1753 : Doop - Oud-Alblas, Zuid-Holland, Nederland Bronnen: doop OA.1.- p43
5 maart 1779 : Huwelijkstoestemming (met Pieternelletje Pieternella Schit) - Alblasserdam, Zuid-Holland, Nederland
28 maart 1779 : Huwelijk (met Pieternelletje Pieternella Schit) - Alblasserdam, Zuid-Holland, Nederland
28 maart 1779 : Religious (met Pieternelletje Pieternella Schit) - Alblasserdam, Zuid-Holland, Nederland
8 november 1825 : Overlijden - Alblasserdam, Zuid-Holland, Nederland overleden in huis no. 28/29.
Bronnen: overl. akte nr. 25 SAD GL 10 november 1825 : Death registration

Aantekeningen
Bouwman. Gekomen van Oud Alblas 1766 (lidm). In hetzelfde gezin van deze vader ook een Heis, gedoopt 12-12-1753. Huurde van de diaconie, 1796 - 1802

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gijsbrecht Joosten "Geis" Herwig?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gijsbrecht Joosten "Geis" Herwig

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Gijsbrecht Joosten Herwig


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Gijsbrecht Joosten "Geis" Herwig



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 december 1753 lag rond de 2,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het oosten. Typering van het weer: sneeuw geheel betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1753: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » 17 februari wordt in Zweden gevolgd door 1 maart als het land overstapt van de juliaanse kalender op de gregoriaanse kalender.
      • 11 maart » Egbert Douwes opent in Joure een kruidenierswinkel, het begin van het huidige Douwe Egberts.
      • 5 april » Oprichting van het British Museum.
      • 9 november » Karel August van Nassau-Weilburg wordt opgevolgd door zijn zoon Karel Christiaan.
    • De temperatuur op 28 maart 1779 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
      • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
      • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
      • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
    • De temperatuur op 8 november 1825 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
      • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
      • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
      • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
      • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
      • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Herwig

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Herwig.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Herwig.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Herwig (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Jacobs is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Jacobs, "Stamboom Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_jacobs/I4028.php : benaderd 30 april 2025), "Gijsbrecht Joosten "Geis" Herwig (1753-1825)".