Stamboom Jacobs » Jacobus Jacobs (1780-1860)

Persoonlijke gegevens Jacobus Jacobs 

  • Hij is geboren op 11 juni 1780 in Eersel.Bron 1
    Doopakte van Jacobus zoon van Adrianus Jacobs en Jacoba van Nunen.
    11 juni 1780 Baptizatus est Jacobus filius Adrianus Jacobs en Jacoba van Nunen suscep: joannes van nunen en maria jacobs

    DTB_Eersel_10225_13.6 Doop-, trouw- en begraafboek Eersel
    Doopinschrijving Jacobus Jacobs, 11-06-1780
    Dopeling: Jacobus Jacobs
    Vader: Adrianus Jacobs
    Moeder: Jacoba van Nunen
    Getuige: Joannes van Nunen Maria Jacobs
    Doopplaats: Eersel
    Doopdatum: 11-06-1780
    Folio: 90v
    Toegangsnummer: 10225 Collectie doop-, huwelijks- en overlijdensregisters daterend van voor de invoering van de Burgerlijke Stand, 1562-1810
    Inventarisnummer: 13.6
  • Hij werd gedoopt op 11 juni 1780 in Eersel.Bron 2
  • Beroep: landbouwer.
  • Woonachtig:
  • Hij is overleden op 12 februari 1860 in Gestel, hij was toen 79 jaar oud.Bron 5
    BS Eersel
    No. 4 In het jaar een duizend acht honderd en zestig, den dertiende der maand februari, zijn voor ons Ambtenaar van den Burgelijken Stand der Gemeente Gestel, provincie Noord Brabant verschenen: Josephus Johannes Hubertus Klessens negenenveertig jaren, van beroep secreraris ,bekende van de overledene, en Adriaan Eykeholt, oud eenenveertig jaren, van beroep schoenmaker, bekende van de overledene, beide wonende binnen deze gemeente, welke aan ons verklaard hebben, dat alhier op zondag den twaalfden der maand februari een duizend achthonderd en zestig, om twaalf des middags is overleden Jacobus Jacobs weduwnaar van Anna Maria Verhagen oud tachtig jaren van beroep bouwman, geboren te Eersel, provincie voornoemd , wonende te Eersel zoon van Adrianus Jacobs en van Jacoba van Nunen, beide overleden.
    En hebben wij hiervan opgemaakt de tegenwoordige akte, die na voorlezing, is onderteekend door ons en de beide comparanten,
    J.J.H.Klessens, J Eykeholt.
    De Ambtenaar van den Burgelijken Stand, P.J.A Maas

    Bronvermelding
    Memories van successie Eindhoven deel 52, inventarisnummer 52, aktenummer 28
    Gemeente: Eindhoven
  • Registratie van overlijden op 13 februari 1860.Bron 6
  • Een kind van Adrianus Jacobs en Jacoba van Nunen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 mei 2024.

Gezin van Jacobus Jacobs

Hij is getrouwd met Anna Maria Verhagen.

Toestemming voor het huwelijk is 23 april 1808 verkregen te Veldhoven.Bron 7

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1808 te Veldhoven, hij was toen 27 jaar oud.

Datum Ondertrouw 23-4-1808
Op heden den drieentwintigste April 1800 & agt Zijn voor ons Schepenen & Secretaris der gemeente van Veldhoven in wettigen ondertrouw opgenoomen en aangeteekend als Jacobus Jacobs Jongman geboortig en Woonende te Eersel en Anna Maria Verhagen Jonge Dogter geboortig van Strijp en woonende alhier te Veldhoven met belofte Zoo Ras haar Drie Huwelijkken proclamatie alhier en tot de welonverhindert zijn gegaan haar in den huwelijken staat te zullen laten bevestigen bij de ondergetekenden en de Scheepenen
Ondertekend doorJ Somers en W.v.d. Eynden
Alzoo geen wettige verhinderingen zijn voorgekomen en de drie Huwelijksproclamatieen van de persoonen Jacobus Jacobs jongman geboortig en woonende te Eersel met Anna Maria Verhagen Jonge Dogter geboortig van Stryp woonende alhier te Veldhoven zoo zijn dezelve naar voorleesing van het Huwelijksformulier daar toe staande in den echte staat bevestigt en ingeseegent op heden binnen Veldhoven den agste mey 1800& agt ten overstaan van Jan Somers & W. van den Eynden Scheepenen.
Trouwdatum 8-5-1808
Trouwakte van Jacobus Jacobs en Anna Maria Verhagen.
Trouwdatum 8 Maje 1808
sacramentaliter matrimonium contraxerunt jacobus jacobs et anna maria verhagen coram me et testibus joanna verhagen et joanna jacobs.
Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 mei 1808 te Veldhoven, hij was toen 27 jaar oud.Bron 8


Kind(eren):

  1. Wilhelmus Jacobs  1810-1846 
  2. Johannis Jacobs  1812-1886 
  3. Johanna Maria Jacobs  1814-1853 
  4. Cornelus Jacobs  1817-1885 
  5. Petronella Jacobs  1818-1848
  6. Martinus Jacobs  1821-1900 
  7. Peter Jacobs  1823-????
  8. Adriana Jacobs  1825-1832


Notities over Jacobus Jacobs

DTB Eersel D/13.6/90v RK: dph: Joannes van Nunen en Maria Jacobs.
Bevolkingsregister Volkstelling 1830 en Volkstelling 1840 Gemeente Strijp
Doopakte van Jacobus zoon van Adrianus Jacobs en Jacoba van Nunen.
11 juni 1780 Baptizatus est Jacobus filius Adrianus Jacobs en Jacoba van Nunen coram me suscep: joanna van nunen en maria jacobs

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jacobus Jacobs?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jacobus Jacobs

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jacobus Jacobs


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Jacobus Jacobs



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BHIC 8034:invnr 6:pag 90v Eersel
    2. DTB Eersel Inv.nr.133.6 folio 90v
    3. Bevolkingsregister Strijp
    4. Volkstelling 1840 Bevolkingsregister Eersel
    5. BS Eersel Deel 13 Jaar 1860 Akte 4
    6. DTB Eersel
    7. DTB Veldhoven inv.nr 11 folio 58 en 4 folio 0
    8. DTB Eersel Inv.nr 13 folio 60

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 8 mei 1808 lag rond de 17,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1808: Bron: Wikipedia
      • 26 januari » In Nieuw-Zuid-Wales breekt de Rum Rebellion uit.
      • 8 april » De Verenigde Staten worden een zelfstandige rooms-katholieke kerkprovincie met Baltimore als aartsbisdom en de nieuwe bisdommen Bardstown, Boston, New York en Philadelphia.
      • 20 april » Amsterdam wordt de hoofdstad van Nederland onder Lodewijk Napoleon
      • 2 mei » De Opstand van Dos de Mayo (=El Levantamiento del Dos de Mayo) tegen de Napoleontische bezettingstroepen in Madrid.
      • 21 augustus » Britse en Portugese troepen onder bevel van Arthur Wellesley verslaan de Franse troepen onder bevel van generaal Jean-Andoche Junot in de Slag bij Vimeiro.
      • 3 september » Introductie van een voorloper van het periodiek systeem door John Dalton.
    • De temperatuur op 12 februari 1860 lag rond de -5.8 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
      • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
      • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
      • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
      • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
      • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
      • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Jacobs

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Jacobs.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Jacobs.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Jacobs (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Jacobs is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J. Jacobs, "Stamboom Jacobs", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_jacobs/I1377.php : benaderd 3 mei 2025), "Jacobus Jacobs (1780-1860)".