De temperatuur op 23 juli 1934 lag tussen 12,7 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 17,1 °C. Er was 3,0 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
1 februari » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
17 februari » Koning Albert I van België komt om tijdens een beklimming van een rots te Marche-les-Dames in de provincie Namen.
2 maart » Peter Fick verbetert in New Haven het wereldrecord op de 100 meter vrije slag tot 56,8. Het oude record (57,4) stond sinds 17 februari 1924 op naam van zijn Amerikaanse landgenoot en collega-zwemmer Johnny Weissmuller.
11 maart » De 'kopbal à la Bakhuys' ziet het licht. Met een snoekduik passeert Beb Bakhuys de Belgische doelman André Vandeweijer in de door Nederland met 9-3 gewonnen wedstrijd in het Olympisch Stadion in Amsterdam.
14 maart » Eugene Cernan, Amerikaans astronaut, laatste mens op de maan († 2017)
28 april » Oprichting van de Liechtensteinse voetbalbond.
Dag van overlijden 11 april 2016
De temperatuur op 11 april 2016 lag tussen 7,3 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 13,2 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 12,7 uur zonneschijn (93%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
8 februari » Door stormachtig weer gaan diverse carnavalsoptochten niet door.
28 februari » Bij een dubbele aanslag in de stad Baidoa, ongeveer 245 kilometer van de Somalische hoofdstad Mogadishu, vallen zeker dertig doden en veertig gewonden.
27 maart » Bij een zelfmoordaanslag gericht tegen christenen in de Pakistaanse stad Lahore vallen zeker zeventig doden. De aanslag wordt opgeëist door een afdeling van de taliban. Zie Aanslag in Lahore van maart 2016.
27 maart » In de Amerikaanse staat Alaska zorgt een grote aswolk voor een verstoring van het vliegverkeer. De wolk, die een gebied van zo'n 640 vierkante kilometer beslaat, is afkomstig uit de vulkaan Pavlof.
5 april » Een stemming in het parlement om de Zuid-Afrikaanse president Jacob Zuma uit zijn ambt te zetten haalt onvoldoende stemmen.
24 juni » 52% van de Britse stemgerechtigden kiest in een referendum voor een brexit, een uittreden (op termijn) van het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie. Als gevolg van de uitslag kondigt premier Cameron zijn aftreden aan.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Robert de Rooij, "Stamboom de Rooij", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom_de_rooij/I18688.php : benaderd 30 januari 2026), "Hendrik Jochem de Rooij (1934-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.