Stamboom Ype Ypes (waaronder van der Meulen) » Yda van Gorkum (Gercken, Gorcum) (-1791)

Persoonlijke gegevens Yda van Gorkum (Gercken, Gorcum) 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt op 30 november 1727 in Delfzijl.
    Doop 30-11-1727 Delfzijl

    Dopeling IJda
    Geslacht o

    Vader Philippus van Gorcum
    Moeder Johanna Atzema

    Bron Doopboek Delfzijl 1718-1811
    Collectie DTB (toegang 124)
  • Zij is gedoopt.
  • Zij is overleden op 11 maart 1791 in Groningen.
    Overlijden Groningen
    Begraven Groningen
    Geregistreerd 11-03-1791

    Overledene Ida van Gerkum
    Geslacht v

    Relatie Hindrik Degenhart

    Bron Breukdodenboek Groningen 1754-1794
    Collectie DTB (toegang 124)
  • Een kind van Philip van Gorkum (Gercken, Gorcum) en Johanna Atzema
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 oktober 2009.

Gezin van Yda van Gorkum (Gercken, Gorcum)

Zij is getrouwd met Hindrik Degenhart.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 22 december 1772 te Groningen.

Huwelijk 22-12-1772 Groningen

Bruidegom Hindrik Degenhart, van Eime (Hannover-D)

Bruid Ida van Gorkum, van Delfzijl, broer is Hendrik van Dijken

Bron Ondertrouwboek Groningen 1769-1776
Collectie DTB (toegang 124)
Inventarisnummer 183, folio 136v

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Yda van Gorkum (Gercken, Gorcum)?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Yda van Gorkum (Gercken, Gorcum)

Johanna Atzema
1700-> 1734

Yda van Gorkum (Gercken, Gorcum)
-1791

1772

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 22 december 1772 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bijzondere weersverschijnselen: rijp. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1772: Bron: Wikipedia
      • 14 januari » De Groot Meester Nationaal van d'aloude en Zeer Eerwaarde Maatschappij der Vrije en Aengenomen Metzelaers, in de Republieq der Verenigde Nederlanden, ressort van de Generaliteit en onderhorige Volksplantingen verleent de loge L'Union Provinciale, gevestigd in Groningen (stad) haar constitutiebrief. De vrijmetselaars worden in Noord-Nederland actief.
      • 8 juni » Zaligverklaring van Paolo Burali d'Arezzo, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Napels.
      • 1 november » Antoine Lavoisier publiceert zijn ontdekking dat fosfor en zwavel bij verwarming "in massa toenemen".
    • De temperatuur op 11 maart 1791 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het westen. Typering van het weer: omtrent helder. Bron: KNMI
    • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
    • In het jaar 1791: Bron: Wikipedia
      • 17 februari » Eerst uitvoering van de 93ste symfonie van Joseph Haydn, de eerste van zijn 12-delige Londense symfonieënreeks.
      • 4 maart » Vermont wordt toegelaten als 14e staat in de VS. Het is de eerste staat na de 13 'oorspronkelijke' staten die bij de VS wordt toegevoegd.
      • 30 maart » Eerste definitie van de meter (in Parijs) als 1/10.000.000e deel van de afstand tussen de noordpool en de evenaar.
      • 3 mei » De eerste geschreven grondwet van Europa treedt in werking in Polen. (Poolse Grondwet van 3 mei 1791)
      • 30 september » Première van de opera Die Zauberflöte van Wolfgang Amadeus Mozart in Wenen.
      • 15 december » De Amerikaanse Bill of Rights wordt aangenomen.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Gorkum (Gercken, Gorcum)


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Irene Jolanda van der Meulen, "Stamboom Ype Ypes (waaronder van der Meulen)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ype-ypes/I8011.php : benaderd 31 december 2025), "Yda van Gorkum (Gercken, Gorcum) (-1791)".