Stamboom Ype Ypes (waaronder van der Meulen) » Hendrik Peterson

Persoonlijke gegevens Hendrik Peterson 


    Gezin van Hendrik Peterson

    Hij is getrouwd met Sijtske Groothof.

    Zij zijn getrouwd op 23 mei 1914 te Dantumadeel.

    Huwelijksakte Dantumadeel, 1914
    Man : Hendrik Peterson, oud 21 jaar, geboren te Kommerzijl, provincie
    Groningen
    Ouders: Jacob Peterson en Trijntje Ros
    Vrouw : Sytske Groothof, oud 18 jaar, geboren te Oenkerk, gemeente
    Tietjerksteradeel
    Ouders: Meint Baukes Groothof en Aagje Hanewald
    Datum : 23 mei 1914, akte nr. 55

    Kind(eren):

    1. Nienke Peterson  1918-2006 

    Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Peterson?
    De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

    Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Peterson

    Hendrik Peterson

    1914

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 23 mei 1914 lag tussen 11,1 °C en 24,5 °C en was gemiddeld 17,2 °C. Er was 1,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (39%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1914: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,2 miljoen inwoners.
      • 14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
      • 7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
      • 28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
      • 12 augustus » Slag der Zilveren Helmen, in Halen. Voor de laatste keer in Europa vindt een cavaleriecharge plaats. Er vallen 140 Belgische en 160 Duitse soldaten. De Belgen winnen en verschansen zich te Diest.
      • 19 oktober » De Eerste Slag om Ieper breekt uit.
      • 10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.

    Over de familienaam Peterson

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Peterson.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Peterson.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Peterson (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Irene Jolanda van der Meulen, "Stamboom Ype Ypes (waaronder van der Meulen)", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ype-ypes/I3197.php : benaderd 22 februari 2026), "Hendrik Peterson".