De temperatuur op 1 september 1914 lag tussen 10,5 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 15,6 °C. Er was 12,0 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 maart » Abdias do Nascimento, Braziliaans politicus († 2011)
23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
28 juni » Aartshertog Frans Ferdinand van Oostenrijk wordt doodgeschoten in Sarajevo door Gavrilo Princip. Deze gebeurtenis vormt de aanleiding tot de Eerste Wereldoorlog.
28 juli » Oostenrijk-Hongarije verklaart Servië de oorlog, daarmee begint de Eerste Wereldoorlog.
26 augustus » Begin van de Slag bij Tannenberg, het eerste Duitse succes tijdens de Eerste Wereldoorlog.
6 september » Eerste Wereldoorlog: Begin van de eerste slag bij de Marne.
Trouwdag 19 oktober 1941
De temperatuur op 19 oktober 1941 lag tussen 8,4 °C en 14,7 °C en was gemiddeld 12,1 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 0,4 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
4 maart » Groot-Brittannië start in de Tweede Wereldoorlog Operatie Claymore, een invasie van de Noorse eilandengroep Lofoten.
17 april » Het Koninkrijk Joegoslavië wordt door de bezetters opgeheven.
27 april » Oprichting van het Sloveens Bevrijdingsfront in Ljubljana.
1 mei » Citizen Kane, een film van Orson Welles, gaat in de VS in première.
4 september » USS Greer (DD-145) wordt beschoten door een Duitse onderzeeboot (U-652), alhoewel de VS neutraal zijn. Spanningen lopen op tussen de twee landen.
6 september » Holocaust: de verplichting om een Jodenster met daarin het woord Jood te dragen wordt uitgebreid naar alle Joden boven de zes jaar in door Duitsland bezette gebieden.
Dag van overlijden 24 juli 2002
De temperatuur op 24 juli 2002 lag tussen 12,0 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 16,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,1 uur. Er was 4,1 uur zonneschijn (26%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
25 maart » Uitreiking van de Oscars: A Beautiful Mind wordt verkozen tot beste film.
16 april » Het Nederlandse kabinet-Kok II (Paars II) valt over de nasleep van 'Srebrenica'.
24 april » De nieuwe UNMIK-chef, de Duitser Michael Steiner, kondigt in een vergadering van de Veiligheidsraad aan dat hij concrete doelen zal formuleren om Kosovo beter bestuur, degelijke democratie, bescherming van minderheden en consolidatie van de rechtsorde bij te brengen.
6 mei » In Nederland wordt de politicus Pim Fortuyn vermoord.
24 mei » George W. Bush en Vladimir Poetin tekenen een ontwapeningsakkoord.
8 juli » Verheffing van de Missio sui juris Urga in Mongolië tot Apostolische Prefectuur Ulaanbaatar.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Teilani, "Stamboom Wessel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wessel/I43245.php : benaderd 14 maart 2026), "Raymondus Leopolds Goddaer (1914-2002)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.