De temperatuur op 25 oktober 1927 lag tussen 5,0 °C en 15,1 °C en was gemiddeld 12,2 °C. Er was 1,4 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
18 mei » De Nederlandse onderzeeboot O 7 botst in de buurt van Texel met het Zweedse stoomschip Scania.
24 mei » Oprichting van de Chileense voetbalclub Universidad de Chile.
13 juni » Op Fifth Avenue wordt een ticker-tape parade gehouden ter ere van Charles Lindbergh die enkele weken eerder de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan had uitgevoerd.
17 juli » De Luxemburgse wielrenner Nicolas Frantz wint de 21e editie van de Ronde van Frankrijk.
23 augustus » In Boston worden de Italiaans-Amerikaanse anarchisten Sacco en Vanzetti terechtgesteld.
6 november » In Lima behaalt het Peruviaans voetbalelftal de grootste overwinning uit de geschiedenis van de nationale ploeg door Bolivia met 9-0 te verslaan.
Dag van overlijden 28 februari 2005
De temperatuur op 28 februari 2005 lag tussen -9,2 °C en 1,6 °C en was gemiddeld -3,1 °C. Er was 9,9 uur zonneschijn (92%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
29 januari » Op het partijcongres neemt de PvdA een 'beginselmanifest' aan. Hiermee wordt afscheid genomen van het beginselprogramma uit 1977, waarin de nationalisatie van belangrijke industrieën, banken en verzekeringsmaatschappijen werd bepleit.
3 maart » Steve Fossett voltooit met een heteluchtballon de eerste nonstop-solovlucht rondom de wereld.
17 maart » In het Disneyland Park te Anaheim wordt de attractie Buzz Lightyear Astro Blaster geopend.
2 april » Paus Johannes Paulus II overlijdt op 84-jarige leeftijd.
7 april » Andreas Grassl alias Pianoman wordt door de politie in Sheerness (Kent; Engeland) opgepakt, terwijl hij er verward en gekleed in een nat pak door de straten dwaalde.
11 oktober » Microsoft schikt de zaak rondom de mediaspelers met concurrent RealNetworks door een bedrag van 761 miljoen dollar te betalen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Teilani, "Stamboom Wessel", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-wessel/I33717.php : benaderd 3 maart 2026), "Maria Zoon (1927-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.