De temperatuur op 29 april 1920 lag tussen 4,0 °C en 11,6 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 3,1 mm neerslag. Er was 6,2 uur zonneschijn (42%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 februari » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Quick Boys.
29 maart » In Ierland breekt een anti-Britse opstand uit.
29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
10 augustus » Vrede van Sèvres, vredesverdrag tussen de Geallieerden en het Ottomaanse Rijk.
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
Trouwdag 17 juli 1941
De temperatuur op 17 juli 1941 lag tussen 9,7 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (33%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
6 april » Duitse troepen vallen Joegoslavië en Griekenland binnen.
1 juni » Farhud - Pogrom in Bagdad, gericht tegen de Joden.
29 september » Het bloedbad van Babi Jar vindt plaats.
23 oktober » Tweede Wereldoorlog: Georgi Zjoekov neemt de leiding op zich van het Rode Leger en probeert te voorkomen dat Duitse troepen verder Rusland intrekken.
31 oktober » De Duitse U 552 onderzeeboot torpedeert met succes een Amerikaanse torpedobootjager, op een moment dat de VS nog niet in oorlog was met Duitsland.
10 december » Japanse troepen landen in de Filipijnen, bezetten Guam, en brengen de Britse schepen HMS Prince of Wales en HMS Repulse tot zinken.
Dag van overlijden 12 juli 1993
De temperatuur op 12 juli 1993 lag tussen 5,3 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,3 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 3,9 uur. Er was 4,4 uur zonneschijn (27%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
25 januari » Togolese veiligheidstroepen schieten zeker twaalf mensen dood die in de hoofdstad Lomé deelnemen aan een betoging tegen de regering van president Étienne Eyadéma.
27 april » De bevolking van Eritrea stemt met overweldigende meerderheid (99 procent) in met onafhankelijkheid van het land en dus een breuk met Ethiopië.
27 juli » De Cubaanse atleet Javier Sotomayor scherpt bij atletiekwedstrijden in Salamanca zijn eigen wereldrecord hoogspringen met 1 centimeter aan tot 2,45 meter.
3 augustus » Het Peruaanse Congres besluit dat de doodstraf mag worden toegepast op verdachten van terroristische activiteiten.
2 november » Een eskader van de Oekraïens-Russische Zwarte Zeevloot vertrekt vanuit de Krim om de Georgische havens Poti en Batoemi te beschermen.
18 november » Eenentwintig politieke partijen in Zuid-Afrika keuren de nieuwe grondwet goed.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I26550.php : benaderd 11 oktober 2026), "Oetzen Zijlstra (1920-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.