Weening en Achtkarspelen e.o. » Sytze Zijlstra (1884-1956)

Persoonlijke gegevens Sytze Zijlstra 


Gezin van Sytze Zijlstra

Hij is getrouwd met Froukje van der Zwaag.

Zij zijn getrouwd op 14 mei 1921 te Kollumerland c.a., Friesland, Nederland, hij was toen 36 jaar oud.Bron 4


Kind(eren):

  1. Antje Zijlstra  1923-2010

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sytze Zijlstra?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sytze Zijlstra

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sytze Zijlstra


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister 1884, Kollumerland c.a.
  2. Overlijdensregister 1956, Kollumerland c.a.
  3. https://www.graftombe.nl/names/info/180284/zijlstra
  4. Huwelijksregister 1921, Kollumerland c.a.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 oktober 1884 lag rond de 8,4 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
    • 13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
    • 29 mei » De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen wordt opgericht.
    • 23 september » Herman Hollerith patenteert zijn mechanische optelmachine.
    • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
    • 6 december » Het Washington Monument is voltooid.
  • De temperatuur op 14 mei 1921 lag tussen 8,5 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was 10,5 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1921: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,9 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Lis Hartel, Deens amazone († 2009)
    • 24 mei » De Belgische regering verleent het stakingsrecht aan de vakbonden.
    • 13 juni » Paus Benedictus XV creëert drie nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse nuntius in Polen Achille Ratti.
    • 11 juli » Mongolië wordt onafhankelijk van China.
    • 30 oktober » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van titelhouder Uruguay.
    • 18 december » Het Pools voetbalelftal speelt de eerste interland uit de geschiedenis van het land. In Boedapest wordt met 1-0 verloren van Hongarije.
  • De temperatuur op 8 september 1956 lag tussen 8,4 °C en 18,7 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 0,8 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 3,4 uur zonneschijn (26%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
  • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Johnny Dusbaba, Nederlands voetballer
    • 16 april » Oostenrijk wordt lid van de Raad van Europa.
    • 8 augustus » Mijnramp van Marcinelle: een brand in de kolenmijn Le Bois-du-Cazier in Marcinelle eist 262 doden.
    • 13 september » De dijk om de nieuwe IJsselmeerpolder Oostelijk Flevoland wordt gesloten.
    • 23 september » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal speelt de eerste officieuze interland. In en tegen West-Duitsland wordt met 2-1 verloren.
    • 3 oktober » Bij wedstrijden in Boston verbetert de Amerikaanse atleet Harold Connolly het wereldrecord kogelslingeren tot 66,71 meter.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Zijlstra

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Zijlstra.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Zijlstra.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zijlstra (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I146336.php : benaderd 27 september 2026), "Sytze Zijlstra (1884-1956)".