De temperatuur op 23 maart 1928 lag tussen 7,6 °C en 16,9 °C en was gemiddeld 11,1 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 3,2 uur zonneschijn (26%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
19 februari » Canada verslaat Zwitserland met 13-0 in de finaleronde van het olympisch ijshockeytoernooi in St. Moritz, en prolongeert de olympische én de wereldtitel.
28 februari » Totstandkoming eerste radiotelefonische verbinding tussen Nederland en Nederlands-Indië via Radio Kootwijk
12 juni » Sanatorium Zonnestraal in Hilversum wordt geopend.
18 juni » Amelia Earhart vliegt als eerste vrouw over de Atlantische Oceaan, als passagier.
5 augustus » De eerste marathon van Amsterdam wordt gelopen als onderdeel van de Olympische Zomerspelen 1928.
29 augustus » Oprichting van de Hondurese voetbalclub Club Deportivo Motagua uit de hoofdstad Tegucigalpa.
Trouwdag 9 augustus 1946
De temperatuur op 9 augustus 1946 lag tussen 11,2 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 1,0 mm neerslag gedurende 0,7 uur. Er was 4,8 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
19 februari » Eerste uitzending van het AVRO-radioprogramma Arbeidsvitaminen.
16 maart » NSB-propagandist Max Blokzijl wordt wegens landverraad gefusilleerd op de Waalsdorpervlakte.
24 maart » Eerste uitzending van Alistair Cookes Letter from America.
6 april » Oprichting van de Noorse omnisportvereniging Drøbak/Frogn IL na een fusie van Drøbak BK (1920) en Frogn IL (1934).
9 mei » Het begin van de ambtstermijn van Umberto II van Italië, de laatste koning van Italië.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
Dag van overlijden 20 november 2016
De temperatuur op 20 november 2016 lag tussen 4,8 °C en 12,5 °C en was gemiddeld 8,4 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 4,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
28 februari » Bij een dubbele aanslag in de stad Baidoa, ongeveer 245 kilometer van de Somalische hoofdstad Mogadishu, vallen zeker dertig doden en veertig gewonden.
19 april » Het dodental bij de bloedige aanslag in de Afghaanse hoofdstad Kabul stijgt tot 64. Daarnaast raken er bijna 350 mensen gewond.
30 mei » De Tsjadische oud-dictator Hissène Habré wordt in Senegal tot levenslang veroordeeld wegens genocide, martelingen en andere misdaden tegen de menselijkheid.
17 augustus » President Evo Morales van Bolivia opent een anti-imperialistische school. De nieuwe militaire opleiding in Santa Cruz moet de Amerikaanse invloeden in Latijns-Amerika tegengaan.
22 augustus » De Zuid-Afrikaanse regeringspartij ANC verliest de strijd om de burgemeesterspost in Johannesburg, waar de partij meer dan twintig jaar de eerste burger leverde.
26 augustus » Albert Verlinde presenteert na 15 jaar voor de laatste keer RTL Boulevard en Rik van de Westelaken neemt afscheid als nieuwslezer bij NOS Journaal.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I189880.php : benaderd 27 augustus 2026), "Antje Pel (1928-2016)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.