Weening en Achtkarspelen e.o. » Hendrik Pel (1903-1989)

Persoonlijke gegevens Hendrik Pel 


Gezin van Hendrik Pel

Hij is getrouwd met Lubbertje Postma.

Zij zijn getrouwd op 30 november 1923 te Grootegast (Gr), hij was toen 20 jaar oud.Bron 3


Kind(eren):

  1. Antje Pel  1928-2016

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrik Pel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrik Pel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrik Pel

Lubbe de Boer
1837-1901
Mient Pel
1866-1937
Antje de Boer
1866-1949

Hendrik Pel
1903-1989

1923
Antje Pel
1928-2016

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Geboorteregister Aduard 1903
  2. https://www.graftombe.nl/names/info/2028372/pel
  3. Huwelijksregister Grootegast 1923

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 maart 1903 lag tussen 6,7 °C en 12,0 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 14 januari » In Amsterdam breekt een spoorwegstaking uit.
    • 18 januari » Guglielmo Marconi brengt een radioverbinding tot stand tussen de Verenigde Staten en Engeland. Het was een bericht in morse van president Theodore Roosevelt aan de Engelse koning Edward VII.
    • 3 mei » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Heracles Almelo
    • 27 mei » Opening nieuwe Koopmansbeurs van Amsterdam (Beurs van Berlage) door Koningin Wilhelmina
    • 4 augustus » Kardinaal Giuseppe Sarto wordt gekozen tot Paus Pius X.
    • 7 oktober » Een Frans vissersschip uit Boulogne strandt bij Hoek van Holland, 13 doden.
  • De temperatuur op 30 november 1923 lag tussen -9,0 °C en 4,8 °C en was gemiddeld -2,5 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 3,1 uur zonneschijn (38%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1923: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,1 miljoen inwoners.
    • 10 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Villarreal CF.
    • 15 april » Insuline wordt voor de eerste keer algemeen beschikbaar voor lijders aan suikerziekte.
    • 23 juni » Oprichting van de Roemeense voetbalclub Rapid Boekarest.
    • 14 september » Miguel Primo de Rivera wordt dictator van Spanje.
    • 1 november » In Antwerpen wordt het Bosuilstadion geopend met een galawedstrijd tussen België en Engeland.
    • 6 november » Jacob Schick verkrijgt een octrooi op 's werelds eerste elektrische scheerapparaat.
  • De temperatuur op 3 mei 1989 lag tussen 3,0 °C en 19,8 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 11,7 uur zonneschijn (78%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
  • In het jaar 1989: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 14,8 miljoen inwoners.
    • 18 maart » In Egypte wordt een 4400-jaar-oude mummie gevonden in de Piramide van Cheops.
    • 18 augustus » De Colombiaanse presidentskandidaat en senator Luis Carlos Galán wordt bij een verkiezingsbijeenkomst in Soacha, 32 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Bogota, doodgeschoten als hij op het podium staat.
    • 27 augustus » Extremistische sikhs overvallen in de Indiase deelstaat Punjab een trein en doden 23 mensen.
    • 7 november » In Birma worden op 27 mei 1990 algemene verkiezingen gehouden, zo maakt een verkiezingscommissie van de militaire junta bekend.
    • 27 november » Alle 107 inzittenden van een Colombiaans vliegtuig dat op weg was van Bogotá naar Cali komen om het leven als aan boord een bom ontploft. Het drugskartel van Pablo Escobar wordt verantwoordelijk gehouden voor de aanslag.
    • 30 november » De RAF pleegt een bomaanslag op de bankier Alfred Herrhausen van de Deutsche Bank. Herrhausen komt daarbij om het leven.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Pel

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Pel.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Pel.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Pel (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I115714.php : benaderd 28 september 2026), "Hendrik Pel (1903-1989)".