De temperatuur op 7 oktober 1907 lag tussen 11,1 °C en 16,4 °C en was gemiddeld 13,0 °C. Er was 5,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
6 januari » In Rome opent Maria Montessori haar eerste school waar ze haar didactische hervormingsplannen wil verwezenlijken.
2 mei » In België komt de regering Jules de Trooz aan de macht.
2 juni » In Peking gaan vijf auto's van verschillend fabricaat van start voor een race Peking-Parijs.
8 augustus » Oprichting van de Duitse voetbalclub FC Augsburg.
12 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Betis uit de stad Sevilla.
13 november » De Franse fietsenmaker Paul Cornu maakt de eerste helikoptervlucht ter wereld.
Trouwdag 19 september 1931
De temperatuur op 19 september 1931 lag tussen 10,0 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 0,3 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 0,9 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 maart » Japan installeert ex-keizer Puyi van China als staatshoofd van de marionettenstaat Mantsjoekwo.
5 maart » Daniel Salamanca Urey wordt president van Bolivia.
26 april » Bisschopswijding van Leo Kierkels, Nederlands apostolisch delegaat in Brits-Indië, door kardinaal Willem Marinus van Rossum.
28 juni » In Spanje worden na het vertrek van koning Alfons XIII verkiezingen gehouden die door de linkse partijen, de PSOE voorop, worden gewonnen.
26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
8 december » Octrooi op coaxkabel verleend aan Lloyd Espenschied en Herman Affel.
Dag van overlijden 8 augustus 1994
De temperatuur op 8 augustus 1994 lag tussen 12,0 °C en 22,6 °C en was gemiddeld 17,9 °C. Er was 9,4 uur zonneschijn (62%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 maart » Brazilië belooft de voormalige Boliviaanse dictator, generaal Luis García Meza, op verzoek van Bolivia uit te leveren aan dit land.
15 juni » Radovan Karadžić, de leider van de Bosnische Serviërs, neemt in Moskou een literaire prijs van de Russische Schrijversbond in ontvangst voor een bundel gedichten die "een belangrijke bijdrage aan de Slavische cultuur" vormen.
2 juli » De Colombiaanse voetballer Andrés Escobar wordt in Medellín doodgeschoten omdat hij tijdens de WK-eindronde 1994 in eigen doel had geschoten en Colombia daardoor werd uitgeschakeld.
16 juli » Het Stade Mezzavia in de Franse stad Ajaccio krijgt een nieuwe naam: het Stade Ange Casanova, ter ere van oud-directeur Ange Casanova.
13 augustus » De Boliviaanse voetbalinternational Álvaro Peña raakt ernstig gewond, nadat zijn vrouw hem vier keer met een mes heeft gestoken in een ruzie over de op handen zijnde echtscheiding.
22 december » Bij etnische onlusten in Bujumbura, de hoofdstad van de Midden-Afrikaanse staat Burundi, komen meer dan dertig mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Hans Weening, "Weening en Achtkarspelen e.o.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-weening/I116800.php : benaderd 17 oktober 2026), "Jan Postma (1907-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.