Stamboom Waard/Workum/Hoogland/Holtman » Ester de Jong (± 1834-1916)

Persoonlijke gegevens Ester de Jong 


Gezin van Ester de Jong

Zij is getrouwd met Moses Rosenfeld (Rozenfeld).

Toestemming voor het huwelijk is 9 december 1868 verkregen te Amsterdam.

Gemeente: Amsterdam
Soort akte: Huwelijksakte
Aktenummer: reg.11;fol.52v
Datum: 09-12-1868
Bruidegom: Mozes Rozenfeld
Leeftijd bruidegom: 35
Geboorteplaats bruidegom: Amsterdam
Bruid: Ester de Jong
Leeftijd bruid: 34
Geboorteplaats bruid: Amsterdam
Vader bruidegom: Levy Rozenfeld
Moeder bruidegom: Jetta Abraham Seckels
Vader bruid: Hartog Joseph de Jong
Moeder bruid: Betje Zadok Workum
Nadere informatie: Familienaam Bg. ook Rosenfeld.;beroep Bg.:onderwijzer;beroep vader Bg.:horlogemaker;beroep vader Bd.:koopman
Zij zijn getrouwd op 10-12-1868 (joods huwelijk) te Amsterdam.


Kind(eren):



Notities over Ester de Jong

Fysische eigenschappen: Amsterdam, de naam Rozenfeld gewijzigd in Rosenfeld per 22 04 1892)Amsterdam

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Ester de Jong?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Ester de Jong

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 31 maart 1916 lag tussen 1,1 °C en 12,4 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Er was 3,2 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 9 maart » Duitsland verklaart de oorlog aan Portugal.
    • 31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
    • 8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
    • 19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
    • 7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
    • 18 november » De slag aan de Somme eindigt.
  • De temperatuur op 2 april 1916 lag tussen 2,6 °C en 18,2 °C en was gemiddeld 10,1 °C. Er was 10,9 uur zonneschijn (84%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 10 januari » Rusland opent een offensief in de Kaukasus tegen de Duitse troepen.
    • 15 maart » Amerikaanse troepen vallen Mexico binnen in een poging revolutionair Pancho Villa te pakken te krijgen.
    • 31 mei » Begin van de Zeeslag bij Jutland, ook wel gekend als de Slag voor het Skagerrak.
    • 1 juli » Eerste Wereldoorlog: eerste dag van de Slag aan de Somme. Op deze dag komen 20.000 soldaten van het Britse leger om, en raken 40.000 gewond. Het einde van de slag is in november.
    • 28 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Roemenië.
    • 1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Jong

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Jong.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Jong.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Jong (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Theun Waard, "Stamboom Waard/Workum/Hoogland/Holtman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-waard/I409.php : benaderd 5 maart 2026), "Ester de Jong (± 1834-1916)".