Stamboom Waard/Workum/Hoogland/Holtman » Sipora Zadok Workum (1809-< 1883)

Persoonlijke gegevens Sipora Zadok Workum 

  • Zij is geboren in het jaar 1809 in Amsterdam, N-Holl NL.
  • Bevestiging van kerklidmaatschap.
    Woonadres sinds 12-5-1852 Korte Keizerstr., Eerder woonachtig aan Oudeschans uitgeschreven op 12-5-1852
  • Genaturaliseerd op 31 januari 1812, Amsterdam, N-Holl,NL.
    Naams-aanname: Archief nr 71-D Datum naamsaanname 1812/01/31 Voornaamnaamsaannemer Sipora Aangenomen naam Workum Adres naamsaannemer Uilenburg Leeftijd naamsaannemer 2 jr Voornaam van vader van kind Zadok Patroniem van vader van het kind Samuel Achternaam van vader van het kind Workum




































    Adopts a new name yes/no - Keeps old name



    http://www.dutchjewry.org/6anipt4a.gif" alt="" width="24" height="24" align="left" border="0" />Archiefnummer - 71--D



    Date of new name adoption - 31- 1-1812



    Firstname - Sipora



    Last name of the name adopter -



    Adopted name - Workum



    Address - Uilenburg



    Age -2year(s)



    Number of adopters sons - 0



    Number of daughters of the adopter - 0



    Number of grand sons of the adopter - 0



    Number of granddaughters of the adopter - 0



    Marital status -



    Father of the child - Zadok



    Last name of the father of the child - Samuel



    Last name of the father of the child - Workum


  • Zij is overleden voor 26 oktober 1883 in Amsterdam, N-Holl- NL.
  • Zij is begraven op 26 oktober 1883 in Amsterdam, Muiderberg Jewish cemetery.
    Joodse Begraafplaats , Grafdetail C 8 - 182









      DETAILPAGINA



































    Bron  C , 8 ,182 , Voornaam van de overledene  Sophia
    Vadersnaamvan de overledene  Achternaamvan de overledene Workum
    Voornaam van de vader van de overledene   Voornaam van de moeder van de overledene  
    Achternaamvan de moeder van de overledene   Datum van overlijden  
    Datum van begraven  10/26/1883 Leeftijd van de overledene  
    Status vande overledene   Oorzaak  
    Adres   Voornaam
    van de echtgenoot/note van de overledene
    Achternaamvan de echtgenoot/note van de overledene  Geleerd


     

  • Een kind van Zadok Samuel Workum Mennist Borkum en Ester (Hester) Barend Benjamins

Gezin van Sipora Zadok Workum

Zij is getrouwd met Levie Jacob Geleerd.

Zij zijn getrouwd op 24 juni 1835 te Amsterdam, zij was toen 26 jaar oud.

Sipora Zadok Workum, birth ± 1809 Amsterdam Married 24 Jun 1835 Amsterdam, G.A.A. Amsterdam: Levie Jacob Geleerd, 30 yrs.old, son of Jacob Levie Geleerd, 64 yrs.old & Beletje Levie, and Sipora Workum, 25 yrs.old, daughter of Zadok Samuels Workum, 68 yrs.old & Ester Barend Benjamins. (info courtesy of Dini Hansma, Utah, U.S.A.) to: Levie Jacob Geleerd, birth ± 1804 Amsterdam, son of Jacob Levie Arieleib Geleerd Levie-Melamed and Bele Levie


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Sipora Zadok Workum?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Sipora Zadok Workum

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Sipora Zadok Workum


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 24 juni 1835 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bijzondere weersverschijnselen: storm(achtig). Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
      • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
      • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
      • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
    • De temperatuur op 26 oktober 1883 lag rond de 12,2 °C. Er was 0.3 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 98%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 20 augustus 1879 tot 23 april 1883 was er in Nederland het kabinet Van Lijnden van Sandenburg met als eerste minister Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (conservatief-AR).
    • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
    • In het jaar 1883: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
      • 13 april » Alfred Packer wordt schuldig bevonden aan kannibalisme.
      • 1 juli » Oprichting van de ANWB.
      • 11 juli » Het waterschap Het Woud werd opgericht bij besluit van Provinciale Staten van Noord-Brabant.
      • 12 augustus » De laatste levende Quagga (een zebra-soort) sterft in dierentuin Artis
      • 27 augustus » Uitbarsting van de Krakatau, met een vloedgolf tot gevolg.
      • 15 oktober » Inhuldiging van het Brusselse Justitiepaleis.

    Over de familienaam Workum

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Workum.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Workum.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Workum (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Theun Waard, "Stamboom Waard/Workum/Hoogland/Holtman", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-waard/I415.php : benaderd 19 februari 2026), "Sipora Zadok Workum (1809-< 1883)".