Stamboom Vroom, mijn familie uit de provincie Groningen en vele aangehuwde verwanten. » Hendrikus Weisink (± 1833-1904)

Persoonlijke gegevens Hendrikus Weisink 


Gezin van Hendrikus Weisink

Hij is getrouwd met Jenneken Schouwink.

Zij zijn getrouwd op 17 november 1865 te Lonneker.Bron 2

Ouders bruid: Gradus Schouwink en Gezina Heutink

Kind(eren):

  1. Johanna Weisink  ± 1866-1931
  2. Gezina Weisink  1870-1870
  3. Jan Weisink  ± 1871-???? 
  4. Gerrit Weisink  1878-1879

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hendrikus Weisink?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Hendrikus Weisink

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Hendrikus Weisink

Janna Roosink
1798-1845

Hendrikus Weisink
± 1833-1904

1865

Jenneken Schouwink
± 1836-1907

Johanna Weisink
± 1866-1931
Jan Weisink
± 1871-????

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. Enschede. Burgerlijkestand. Aktenr. 347
    2. Lonneker. Burgerlijkestand. Aktenr. 74

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 17 november 1865 lag rond de 10,1 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
    • In het jaar 1865: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 9 april » Met de overgave van generaal Robert E. Lee eindigt de Amerikaanse Burgeroorlog.
      • 10 mei » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Onbevlekte Maria of Paters van Chavagnes door Paus Pius IX.
      • 2 juli » William Booth richt The Christian Mission op. Dit wordt later het Leger des Heils.
      • 21 juli » Op het marktplein in Springfield, Missouri schiet Wild Bill Hickok Dave Tutt neer in wat wordt gezien als het eerste westernduel.
      • 17 december » Leopold II wordt koning der Belgen.
      • 26 december » De percolator wordt uitgevonden door James Mason.
    • De temperatuur op 1 oktober 1904 lag tussen 8,4 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 11,6 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1904: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,4 miljoen inwoners.
      • 20 februari » Manuel Amador Guerrero treedt aan als eerste president van het onafhankelijke Panama. De volgende dag ondertekent hij een verdrag, dat de Amerikanen tegen een betaling van $ 10 miljoen de zeggenschap geeft over het Panamakanaal.
      • 12 april » De Franse gebroeders Dufaux beproeven met succes het prototype van de helikopter.
      • 1 mei » België en Frankrijk spelen beide de eerste voetbalinterland uit hun geschiedenis en spelen in Brussel met 3-3 gelijk.
      • 15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
      • 29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
      • 15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Weisink

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Weisink.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Weisink.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Weisink (onder)zoekt.

    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    J.H. Vroom, "Stamboom Vroom, mijn familie uit de provincie Groningen en vele aangehuwde verwanten.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vroom/I2168.php : benaderd 18 januari 2026), "Hendrikus Weisink (± 1833-1904)".