Stamboom Vroom, mijn familie uit de provincie Groningen en vele aangehuwde verwanten. » Gerrit Jan Hemmers (1864-1920)

Persoonlijke gegevens Gerrit Jan Hemmers 

  • Hij is geboren op 18 mei 1864 in Lonneker.
    Tijdstip: 18:00
  • Registratie van geboorte op 19 mei 1864.Bron 1
  • Beroep: Handelsreiziger.
  • Hij is overleden op 30 april 1920 in Enschede, hij was toen 55 jaar oud.
    Overleden aan de Veenstraat.

    Veenstraat.
    Toelichting:
    De weg naar het Aamsveen.
    Beschrijving:
    Lopend van de Espoortstraat in zuidelijke, daarna in oostelijke richting tot de C.,F. Klaarstraat.
    Geschiedenis
    Gewijzigd 16 november 1987.
    Tijdstip: 07:00
  • Registratie van overlijden op 1 mei 1920.Bron 2
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 november 2011.

Gezin van Gerrit Jan Hemmers

Hij is getrouwd met Gezina Wennink.

Zij zijn getrouwd op 11 oktober 1900 te Enschede, hij was toen 36 jaar oud.Bron 3

Ouders bruidegom: Geert Hemmers en Janna Strötker
Nadere informatie: eerder weduwnaar van Zina Kolk

Notities over Gerrit Jan Hemmers

Weduwnaar van Zina Kolk

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Jan Hemmers?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. Lonneker. Burgerlijkestand. Aktenr. 123
  2. Enschede. Burgerlijkestand. Aktenr. 226
  3. Enschede. Burgerlijkestand. Aktenr. 171

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 18 mei 1864 lag rond de 16,2 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 72%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1864: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 15 februari » De 22-jarige Gerard Adriaan Heineken koopt brouwerij 'De Hooiberg' in Amsterdam. Dit is het begin van de firma Heineken.
    • 10 maart » Lodewijk II wordt koning van Beieren.
    • 31 augustus » Begin van de Slag bij Jonesborough in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 7 september » Amerikaanse Burgeroorlog: Overgave van Atlanta na beleg door William T. Sherman.
    • 18 september » Zaligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica.
    • 8 december » Encycliek Quanta Cura van Paus Pius IX, waarin hij gewetensvrijheid, godsdienstvrijheid en scheiding van kerk en staat veroordeelt. Toegevoegd is een lijst van 80 dwalingen, de Syllabus Errorum.
  • De temperatuur op 30 april 1920 lag tussen 3,7 °C en 12,3 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 4,5 mm neerslag. Er was 6,4 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 8 juni » Oprichting van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland.
    • 29 juni » Bij Den Oever wordt de eerste bak zand in zee gestort voor de Amsteldiepdijk naar Wieringen. Dit kan gezien worden als voorbereiding voor de Afsluitdijk.
    • 10 augustus » Vrede van Sèvres, vredesverdrag tussen de Geallieerden en het Ottomaanse Rijk.
    • 15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
    • 28 augustus » Het duel tussen Joegoslavië en Tsjecho-Slowakije (0-7) in Antwerpen betekent voor beide landen de eerste officiële voetbalinterland uit de geschiedenis.
    • 5 november » Officiële ingebruikname van gemaal De Waterwolf bij Oldehove, provincie Groningen door koningin Wilhelmina.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

  • 1859 » Casper ten Boom, Nederlands verzetsstrijder († 1944)
  • 1864 » Jan Veth, Nederlands schilder en kunsthistoricus († 1925)
  • 1864 » Jacques-Joseph Laminne, Belgisch bisschop van Luik († 1924)
  • 1868 » Nicolaas II, de laatste tsaar van Rusland en de laatste heerser van de Romanov-dynastie († 1918)
  • 1869 » Rupprecht van Beieren, laatste kroonprins van Beieren († 1955)
  • 1872 » Bertrand Russell, Brits filosoof, wiskundige en Nobelprijswinnaar († 1970)

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hemmers

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hemmers.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hemmers.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hemmers (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J.H. Vroom, "Stamboom Vroom, mijn familie uit de provincie Groningen en vele aangehuwde verwanten.", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vroom/I1728.php : benaderd 22 januari 2026), "Gerrit Jan Hemmers (1864-1920)".