Stamboom Vos » Lucas Vos (1918-1988)

Persoonlijke gegevens Lucas Vos 


Gezin van Lucas Vos

Hij is getrouwd met Albertje (Appie) Schoo.

Zij zijn getrouwd op 10 januari 1947 te Odoorn, hij was toen 29 jaar oud.Bron 1


Notities over Lucas Vos

In Memoriam:
Lucas Vos werd geboren te Valthe en is daar altijd blijven wonen, een sterke band met zijn geboortegrond was hem niet vreemd. Tot zijn 59e ging hij op in het boerderijwerk, dat hem goed lag. Hij volgde de ontwikkelingen in de landbouw en was in het bedrijf vooruitstrevend bezig. Naast zijn werk nam hij tijd voor paarden (keuringen, Markten), voor sport en uitstapjes. Verder leefde hij op zijn eigen bescheiden wijze mee met het familie- en dorpsleven. Door bepaalde gebeurtenissen (sterfgevallen van een oomzegger en een broer) veranderde zijn leven. Het werd zwaar, mede door een ziekte die zich openbaarde. Gelukkig heeft zijn vrouw hem een geweldige steun gegeven. (Uit "het Kerkkrantje", maandblad der N.H. gemeente Odoorn Valthermond, Febr. 1989)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Lucas Vos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Lucas Vos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Lucas Vos

Voorouders (en nakomelingen) van Lucas Vos

Egbert Vos
1844-1929
Harmannus Vos
1881-1935

Lucas Vos
1918-1988

1947

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Lucas Vos



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. alle Drenten

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 10 januari 1947 lag tussen -2,1 °C en 1,2 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
    • In het jaar 1947: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 9,5 miljoen inwoners.
      • 10 februari » Oprichting NRU, voorloper van de NTS.
      • 15 april » Oprichting van de Radio Nederland Wereldomroep.
      • 26 juli » Benoeming van Antonius Hanssen tot bisschop-coadjutor met recht van opvolging van Roermond in Nederland.
      • 14 augustus » India en Pakistan worden onafhankelijk van Groot-Brittannië.
      • 18 augustus » Op een marinescheepswerf in Cádiz, Spanje, ontploft een munitieloods. 147 personen komen om het leven. Talloze huizen en gebouwen worden verwoest.
      • 2 november » Eerste (en enige) vlucht van de Spruce Goose (Hughes H-4 Hercules), het vliegtuig met de grootste vleugelspanwijdte dat ooit heeft gevlogen.
    • De temperatuur op 31 december 1988 lag tussen 6,1 °C en 8,4 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
    • Koningin Beatrix (Huis van Oranje-Nassau) was van 30 april 1980 tot 30 april 2013 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van dinsdag 4 november 1986 tot dinsdag 7 november 1989 was er in Nederland het kabinet Lubbers II met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
    • In het jaar 1988: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 14,7 miljoen inwoners.
      • 16 januari » Tina Turner treedt in het Maracana Stadium in Rio de Janeiro op voor een betalend publiek van meer dan 184.000 toeschouwers, een wereldrecord voor een solo-artiest op dat moment.
      • 13 februari » De Olympische Winterspelen 1988 in Calgary, Canada worden geopend.
      • 14 februari » Zwemmer Giorgio Lamberti brengt in Bonn het negen dagen oude Europese record van Michael Gross op de 200 meter vrije slag kortebaan (25 meter) op 1.43,95.
      • 2 juli » Instelling van de Pauselijke Commissie Ecclesia Dei met het doel de gemeenschap tussen de Heilige Stoel en traditionalistische priesters, seminaristen, communiteiten en religieuzen te bewaren.
      • 20 juli » Martin Scorseses film The Last Temptation of Christ wordt uitgebracht en zorgt over de gehele wereld voor protesten van fundamentalistische christenen.
      • 10 augustus » Matt Biondi scherpt bij de Olympische Spelen in Seoel zijn eigen wereldrecord op de 100 meter vrije slag aan tot 48,42. Het oude record (48,74) stond sinds 24 juni 1986 op naam van de Amerikaanse zwemmer.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Vos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vos (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Vos is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Andre Vos, "Stamboom Vos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vos/I2432.php : benaderd 20 februari 2026), "Lucas Vos (1918-1988)".