Stamboom Vos » Gerrit Albertus Vos (1893-1971)

Persoonlijke gegevens Gerrit Albertus Vos 


Gezin van Gerrit Albertus Vos

Hij is getrouwd met Jantje Santing.

Zij zijn getrouwd op 26 augustus 1915 te Emmen, hij was toen 21 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Albertje Vos  1917-1918
  2. NN Vos  1919
  3. (Niet openbaar)
  4. Lucie Vos  1931-2023 


Notities over Gerrit Albertus Vos

Gerda de Jonge-Vos schreef:

Oom Gerrit:
Oom Gerrit Vos heeft wel een aantal malen bij ons gelogeerd in Emmen, hij was rijk, maar ook wat rijken betaamd heel zuinig. Al heel jong is hij al naar Egypte en Jeruzalem geweest. Later woonde hij in Den Haag, maar in de oorlog is hij bij mijn oma ingetrokken met zijn gezin omdat er in het westen niets meer was te eten.
Hij was getrouwd met Jantje Santing die in Emmercompascuum was geboren en een zuster was van de vrouw van oom Cor, tante Annie Santing. Oom Cor had drie groente zaken in Den Haag, later een pension in Apeldoorn en het laatste een groente zaak in Almelo waar ze beide later ook zijn overleden.

Lucie Vos (Kleindochter van Lukas Vos) schreef:
Bij de geboorte van Gerrit A. Vos, overleed zijn moeder Albertje Scholte. Lukas Vos bracht Gerrit naar Opa Gerrit Scholte om er voor te zorgen. Bij opa Scholte woonde nog een zus van Albertje en die heeft Gerrit groot gebracht.
Toen Lukas Vos trouwde met Gezina Vos, nam Gezina 2 kinderen mee uit een eerdere huwelijk (nl Gosse Nonkes en Jan Nonkes). Maar Gerrit Vos mocht niet in het gezin opgenomen worden.
Tot Gerrit 11 jaar (1904) was heeft hij bij Opa Scholte gewoond tot deze ziek werd. Hij werd naar familie in Limburg gestuurd om het vak van Timmerman te leren.

Lucie weet nog van een evacuatie van SeinPost theater naar de Alkemadelaan in Scheveningen/DenHaag. Na 3 maanden zijn ze vertrokken naar het huisje van Opoe Gezina Vos om er bij in te wonen. Ze sliepen allemaal in dezelfde slaapkamer. Moeder Jantje Santing was een harde werkster. Na een korte ruzie zijn ze verhuisd naar tante Pietertje Vos waar ze tot na de bevrijding hebben gewoond.

Volgens het bevolkingsregester heeft het gezin gewoond aan de:
Anjelierstraat nr 10
Laan Copes v Cattenburch nr 26`
Spiegelstraat nr 7
allen te Den Haag

Op de persoonskaart van Gerrit Albertus staan niet precies dezelfde adressen:
Emmen
19 Mrt 1926 GV
6 Mei 1938 L.C V Cattenb 26 D
21-11-1951 386648
2 Mrt 1942 Seinpostduin 3
31 Mei 1943 v. Alkemadeln 310
5 Feb 1944 Odoorn Valthe C134
12 Apr 46 GV Mauvestr 46.

Op de achterzijde van de persoonskaart staan ook de 3 dochters vermeld.

Archief Lucie Vos:
27-11-1915 verhuist Gerrit Vos van Valthe naar Emmen; hij is dan net 3 maanden getrouwd.
Als aannemer wordt hij dan mede-eigenaar van timmerfabriek 'De Hondsrug" aan de Weerdingerstraat in Emmen.
Circa 1925 verhuist hij naar Den Haag, Anjelierstraat, waar hij zijn beroep voorzet.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Gerrit Albertus Vos?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Gerrit Albertus Vos

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Gerrit Albertus Vos

Voorouders (en nakomelingen) van Gerrit Albertus Vos

Egbert Vos
1844-1929
Lucas Vos
1872-1942

Gerrit Albertus Vos
1893-1971

1915
Albertje Vos
1917-1918
NN Vos
1919-1919
Lucie Vos
1931-2023

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Gerrit Albertus Vos



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 12 september 1893 lag rond de 13,1 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 68%. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
    • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
      • 15 april » Oprichting van de Christene Volkspartij.
      • 11 augustus » De Amerikaan Arthur Augustus Zimmerman wordt in Chicago (Illinois) de eerste wereldkampioen wielrennen op de baan.
      • 29 augustus » Whitcomb Judson verkrijgt octrooi op de ritssluiting.
      • 19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
      • 1 oktober » Oprichting van de Zwolsche Athletische Club.
      • 16 november » Oprichting van de Tsjechische voetbalclub Sparta Praag.
    • De temperatuur op 26 juli 1927 lag tussen 13,7 °C en 22,9 °C en was gemiddeld 18,4 °C. Er was 3,3 uur zonneschijn (21%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 8 maart 1926 tot 10 augustus 1929 was er in Nederland het kabinet De Geer I met als eerste minister Jonkheer mr. D.J. de Geer (CHU).
    • In het jaar 1927: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 7,5 miljoen inwoners.
      • 9 mei » Canberra vervangt Melbourne als hoofdstad van Australië
      • 20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
      • 1 juni » Een hevige tornado richt grote verwoestingen aan in de Achterhoek.
      • 21 juli » Alfredo Binda wordt op de Nürburgring de eerste officiële wereldkampioen wielrennen.
      • 23 augustus » In Boston worden de Italiaans-Amerikaanse anarchisten Sacco en Vanzetti terechtgesteld.
      • 2 december » De Ford Motor Company presenteert de Ford Model A.
    • De temperatuur op 26 augustus 1915 lag tussen 8,3 °C en 22,2 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 10,8 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 3 maart » Oprichting van de National Advisory Committee for Aeronautics (NACA), de voorganger van de NASA.
      • 17 april » Op 17 april 1915 werden zware mijnladingen onder de Duitse stellingen op Hill 60 tot ontploffing gebracht, het begin van de Tweede Slag om Ieper
      • 25 april » Eerste Wereldoorlog: De Slag om Gallipoli begint.
      • 24 mei » Italië verklaart de Oostenrijk-Hongaarse Dubbelmonarchie de oorlog.
      • 24 juli » De stoomboot Eastland slaat om bij Chicago als bijna alle passagiers naar één zijde van het schip lopen: 844 mensen komen om.
      • 14 september » De gemeente Amsterdam stelt de Gemeentelijken Woningdienst in, met Arie Keppler als directeur, die wordt belast met het aanpakken van de woningnood en van de krottenwijken in de binnenstad.
    • De temperatuur op 22 september 1971 lag tussen 5,9 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 16,3 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 6,9 uur zonneschijn (56%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet De Jong met als eerste minister P.J.S. de Jong (KVP).
    • Van 5 april 1967 tot dinsdag 6 juli 1971 was er in Nederland het kabinet Biesheuvel I met als eerste minister Mr. B.W. Biesheuvel (ARP).
    • In het jaar 1971: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 13,1 miljoen inwoners.
      • 1 januari » De Benelux Merkenwet treedt in werking.
      • 25 januari » Idi Amin zet via een coup Milton Obote af en wordt president van Oeganda.
      • 1 mei » De Amerikaanse nationale treinmaatschappij Amtrak wordt opgericht.
      • 10 september » Zwemmer Mark Spitz uit de Verenigde Staten brengt in Minsk zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vrije slag op 1.53,5.
      • 19 oktober » President Idi Amin van Oeganda deelt mee dat 22 burgers zijn gedood door beschietingen vanuit Tanzania, van wie de meesten in Kikagati.
      • 2 december » De Verenigde Arabische Emiraten worden gevormd.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Vos

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Vos.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Vos.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Vos (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Vos is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Andre Vos, "Stamboom Vos", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vos/I113.php : benaderd 14 februari 2026), "Gerrit Albertus Vos (1893-1971)".