De temperatuur op 2 april 1934 lag tussen 3,1 °C en 14,6 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
1 februari » Verheffing van de Apostolische Prefectuur Celebes in Nederlands-Indië tot Apostolisch vicariaat.
14 maart » Dionigi Tettamanzi, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Milaan († 2017)
14 maart » Eugene Cernan, Amerikaans astronaut, laatste mens op de maan († 2017)
19 maart » Bisschopswijding van de Nederlander Willem Cobben, apostolisch vicaris van Finland.
20 april » De bijna zesjarige Shirley Temple debuteert in de film Stand Up and Cheer.
23 mei » Bonnie Parker en Clyde Barrow lopen in een hinderlaag van de politie en worden doodgeschoten.
Trouwdag 27 juni 1956
De temperatuur op 27 juni 1956 lag tussen 7,8 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (55%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
14 februari » Een kopgroep van vijf rijders gaat gezamenlijk over de finish bij de Elfstedentocht; ze worden gediskwalificeerd.
14 maart » Het Nederlands Elftal verslaat in Düsseldorf regerend wereldkampioen West-Duitsland met 1-2. Beide Nederlandse goals worden gemaakt door Abe Lenstra.
14 maart » Tessa Sanderson, Brits atlete
23 september » Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal speelt de eerste officieuze interland. In en tegen West-Duitsland wordt met 2-1 verloren.
25 september » De eerste trans-Atlantische telefoonkabel wordt in gebruik genomen.
21 oktober » De overleden bisschop van Luxemburg Joseph Laurent Philippe wordt opgevolgd door zijn coadjutor Léon Lommel.
Dag van overlijden 26 mei 2015
De temperatuur op 26 mei 2015 lag tussen 7,5 °C en 15,8 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 5,6 uur zonneschijn (35%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
29 januari » In Nederland dringt een gewapende man het gebouw van de Nederlandse Omroep Stichting (NOS) binnen en eist zendtijd in het achtuurjournaal. Hij wordt overmeesterd door de politie.
28 februari » De uitbarsting van de IJslandse spleetvulkaan Holuhraun komt officieel ten einde. Die laat het grootste lavaveld op IJsland achter sinds twee eeuwen: een plak gesteente zo groot als Den Haag, die de naam Nornahraun ('heksenveld') heeft meegekregen.
11 mei » Voetballer Neeskens Kebano van Royal Charleroi Sporting Club wordt verkozen tot beste speler van Afrikaanse afkomst in de Belgische Eerste klasse A en wint de Ebbenhouten Schoen.
31 oktober » Kogalymavia-vlucht 9268 stort neer in de Sinaï, alle 224 inzittenden komen om het leven.
8 december » Buitengewoon Heilig Jaar van de Barmhartigheid.
12 december » Tweede Kamervoorzitter Anouchka van Miltenburg stapt op vanwege de nasleep van de Teevendeal
Dag van crematie 3 juni 2015
De temperatuur op 3 juni 2015 lag tussen 6,3 °C en 17,7 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 5,9 uur zonneschijn (36%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
1 maart » John Jansen van Galen presenteert voor de laatste keer het radioprogramma Met het Oog op Morgen.
12 juni » Zimbabwe gaat afscheid nemen van zijn door hyperinflatie vrijwel waardeloos geworden dollar. De inwoners van het Afrikaanse land krijgen tot 30 september de kans hun geld om te ruilen in Amerikaanse dollars.
19 september » President Vladimir Poetin van Rusland laat weten dat hij zijn diplomaten en defensiemedewerkers opdracht heeft gegeven te onderhandelen met Wit-Rusland over het vestigen van een luchtmachtbasis.
1 november » Minstens vijftien mensen, onder wie zeker één parlementariër en een generaal, worden gedood bij een aanval op een populair hotel in de Somalische hoofdstad Mogadishu.
16 december » De voormalige Europese bokskampioenen Rudi Koopmans en Alex Blanchard worden vanwege hun grote verdiensten tot erelid benoemd van de Nederlandse Boksbond.
29 december » Een Duitse rechtbank veroordeelt oud-burgemeester Onesphore Rwabukombe uit Rwanda tot een levenslange gevangenisstraf wegens zijn aandeel in de volkenmoord van 1994.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Jan Voorhaar, "Stamboom Voorhaar", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-voorhaar/I2659.php : benaderd 19 februari 2026), "Margaretha "Greet" Does (1934-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.