Stamboom Vlastra » Johannes Waarheid (1900-1960)

Persoonlijke gegevens Johannes Waarheid 


Gezin van Johannes Waarheid

Hij is getrouwd met Grietje de Boer.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1931 te odoorn, hij was toen 30 jaar oud.Bron 3


Notities over Johannes Waarheid

beroep bakker

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Waarheid?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Waarheid

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Waarheid

Jarke Hekman
1822-1888
Grietje Flink
1833-????
Klaas Waarheid
1867-< 1938

Johannes Waarheid
1900-1960

1931

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. bs oude pekela; geboorten 1900; akte 222
  2. bs groningen; overlijden 1960; akte 605
  3. bs odoorn; huwelijken 193; akte 40

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 20 november 1900 lag rond de 5,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 90%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1900: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 22 februari » Hawaï wordt officieel een territorium van de Verenigde Staten.
    • 11 april » In de VS loopt de eerste bruikbare duikboot van stapel, de USS Holland (SS-1).
    • 11 augustus » Oprichting van de Braziliaanse voetbalclub AA Ponte Preta.
    • 22 augustus » In Tilburg wordt de elfjarige Marietje Kessels vermoord.
    • 8 september » De Galvestonorkaan eist 6000 tot 12.000 levens in Texas.
    • 23 november » Paul Kruger landt te Marseille.
  • De temperatuur op 8 mei 1931 lag tussen 7,7 °C en 15,6 °C en was gemiddeld 11,6 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1931: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,9 miljoen inwoners.
    • 26 januari » In Groningen botst een passagierstrein uit Nieuweschans ter hoogte van de Lodewijkstraat op een rangerende goederentrein. Er vallen drie doden en vijf gewonden.
    • 8 februari » Bij het tweede zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey in Polen prolongeert Canada de wereldtitel door ook de laatste wedstrijd in de finaleronde - tegen de Verenigde Staten - winnend af te sluiten: 2-0.
    • 12 februari » Ingebruikneming van Radio Vaticana door Paus Pius XI. De zendinstallatie is ontworpen door Guglielmo Marconi.
    • 14 april » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Granada CF.
    • 26 november » De Vlaamse Geschiedkundige Kring van Gent wordt opgericht.
    • 5 december » Christus Verlosserkathedraal in Moskou wordt verwoest door een order van Jozef Stalin.
  • De temperatuur op 28 maart 1960 lag tussen 3,3 °C en 8,5 °C en was gemiddeld 5,8 °C. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 19 mei 1959 tot 24 juli 1964 was er in Nederland het kabinet De Quay met als eerste minister Prof. dr. J.E. de Quay (KVP).
  • In het jaar 1960: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 11,4 miljoen inwoners.
    • 1 april » De eerste succesvolle weersatelliet ter wereld wordt gelanceerd, de TIROS-1.
    • 12 april » Bert Haanstra ontvangt een Oscar voor zijn film Glas.
    • 30 juni » Ondertekening van de onafhankelijkheidsakte van Congo door Patrice Lumumba en Gaston Eyskens.
    • 4 juli » Oprichting van de Hondurese voetbalclub Deportivo Platense in Puerto Cortés.
    • 14 september » Rik Van Looy wordt op de Sachsenring wereldkampioen wielrennen.
    • 7 oktober » De Amerikaanse presidentskandidaten John F. Kennedy en Richard Nixon hebben een vierde verkiezingsdebat over de Koude Oorlog.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Waarheid

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Waarheid.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Waarheid.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Waarheid (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Vlastra is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
L. Vlastra, "Stamboom Vlastra", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vlastra/I98544.php : benaderd 20 januari 2026), "Johannes Waarheid (1900-1960)".