Stamboom Vermoolen/Vermolen » Willem Vermoolen (1833-1901)

Persoonlijke gegevens Willem Vermoolen 

  • Hij is geboren op 1 oktober 1833 in Sassenheim.
    Bij zijn geboorte wordt de naam van zijn vader geschreven als "Seger Vermoolen", waardoor hij officiëel de achternaam "Vermoolen" heeft gekregen. Getuigen zijn Johannes Bedijn, 40 jaar, dagloner en Pieter Geerling, 36 jaar, dagloner, beiden wonende te Sassenheim. De vader heeft de akte niet ondertekend, omdat hij niet kan schrijven. De naam van zijn moeder wordt geschreven als "Meintje Wegering".
    Tijdstip: 21:00:00
  • Registratie van geboorte op 2 oktober 1833.Bron 1
  • Beroepen:
    • in het jaar 1861 Rietdekker.Bron 2
    • in het jaar 1866 Timmerman.Bron 3
    • in het jaar 1868 Arbeider.Bron 4
    • in het jaar 1870 Rietdekker.Bron 5
    • in het jaar 1871 Timmerman.Bron 6
  • Geloof: Rooms Katholiek.Bron 7
  • Woonachtig:
  • Hij is overleden op 26 december 1901 in 's Gravenhage, hij was toen 68 jaar oud.
    De aangifte is gedaan door Martinus Flipse, 59 jaar en Louis George Kozel 52 jaar, beiden boden. Bij zijn overlijden wordt zijn achternaam geschreven als "Vermolen".
    Tijdstip: 03:00:00
  • Registratie van overlijden op 26 december 1901.Bron 13
  • Een kind van Zegerus Vermoolen en Wilhelmina Wegerink
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 4 december 2014.

Gezin van Willem Vermoolen

Hij is getrouwd met Maria van der Aart.

Zij zijn getrouwd op 21 november 1861 te Sassenheim, hij was toen 28 jaar oud.Bron 14

Bij zijn huwelijk wordt de voornaam van zijn vader geschreven als "Seger" en de achternaam van zijn vader en zijn achternaam geschreven als "Vermoolen". De naam van zijn moeder wordt geschreven als "Meintje Wegering". Getuigen zijn ook Jan Eijgenbrood, 24 jaar, dagloner; Jacob Haspes, 47 jaar, timmerman; Arnoldis Willem Marks, 47 jaar, veldwachter. Alleen wonende te Sassenheim. De vader van de bruidegom (Zegerus Vermoolen) en de moeder van de bruid (Anna Catharina Obroek) hebben de akte niet ondertekend, omdat zij niet kunnen schrijven. De bruidegom (Willem Vermoolen) en zijn broer (Matthijs Vermolen) ondertekenen de akte met "Vermole", hoewel hun naam in de akte wordt geschreven als "Vermoolen".

Kind(eren):

  1. Anna Maria Vermolen  1863-1872
  2. Wilhelmina Vermole  1866-1948
  3. Johannes Vermolen  1868-1871
  4. Margaretha Vermolen  1870-1870
  5. Anna Maria Vermolen  1872-1950
  6. Johanna Vermolen  1874-1901
  7. Zeegbertus Vermolen  1875-1875


Notities over Willem Vermoolen

Bij zijn geboorte wordt zijn familienaam door de ambtenaar geschreven als "Vermoolen". Officiëel is dit dus zijn achternaam. Zijn vader Zegerus/Zeger/Zeegbertus kan niet schrijven, zoals blijkt uit diverse aktes. Bij zijn huwelijk wordt zijn familienaam dus ook geschreven als "Vermoolen". Opmerkelijk is wel, dat hij ondertekent met "Vermole". Dit blijft hij zijn hele leven doen. Bij de geboorten, huwelijk en overlijden van zijn kinderen wordt de familienaam door de ambtenaar geschreven als "Vermolen", maar hij ondertekent met "Vermole". Al zijn kinderen dragen de familienaam "Vermolen". Hij trekt kennelijk nauw op met zijn broer Mattheus. Zij zijn meerdere malen bij elkaar getuige bij geboorte of overlijden. Ook zijn boer ondertekent de akte met "Vermole". Bij zijn overlijden in 1901 wordt in de overlijdensakte zijn familienaam geschreven als "Vermolen". De naam van zijn vader wordt geschreven als "Zeger Bertus Vermolen". In het bevolkingsregister van de gemeente Sassenheim wordt de achternaam voor iedereen geschreven als "Vermolen".

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Vermoolen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Vermoolen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Willem Vermoolen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Vermoolen


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Sassenheim, aktenummer 21
    2. Huwelijksakte
    3. Geboorteakte dochter Wilhelmina
    4. Geboorteakte zoon Johannes
    5. Geboorteakte dochter Margaretha
    6. Geboorteakte dochter Maria Johanna
    7. Gemeentearchief Sassenheim, bevolkingsregister 1890-1900
    8. https://familysearch.org/; BR Sassenheim, 1845-1861, boek 1+2
    9. https://familysearch.org/; BR Warmond, 1860-1880, folie 342
    10. https://familysearch.org/; BR Sassenheim, 1872-1890, boek 5
    11. https://familysearch.org/; BR Sassenheim, 1890-1900, boek 6
    12. Overlijdensakte dochter Johanna
    13. BS Den Haag, aktenummer 3586
    14. BS Sassenheim, aktenummer 7

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 1 oktober 1833 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: zeer half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1833: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
      • 3 januari » Groot-Brittannië neemt de controle over de Falklandeilanden.
      • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 7e president van de Verenigde Staten
      • 12 april » Charles Gayler krijgt een patent op de brandkast.
      • 7 juni » Huwelijk van groothertog Leopold II van Toscane en prinses Maria Antonia van Bourbon-Sicilië.
      • 20 augustus » De Afro/Amerikaanse slaaf Nat Turner begint een slavenopstand tegen de zuidelijke plantage-eigenaren in Southampton County, Virginia.
      • 28 augustus » De slavernij wordt afgeschaft in het Britse rijk.
    • De temperatuur op 21 november 1861 lag rond de 7,4 °C. Er was 0.4 mm neerslag. De winddruk was 28 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 92%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
    • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
    • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
      • 29 januari » Kansas ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 34e staat.
      • 9 februari » Jefferson Davis wordt gekozen als eerste en enige president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 4 maart » De "Stars and Bars" wordt aangenomen als de vlag van de Geconfedereerde Staten van Amerika
      • 12 april » Aanval op Fort Sumter, de eerste slag in de Amerikaanse Burgeroorlog.
      • 7 mei » Tennessee treedt toe tot de Geconfedereerde Staten van Amerika.
      • 17 december » Slag bij Rowlett's Station (Amerikaanse Burgeroorlog).
    • De temperatuur op 26 december 1901 lag tussen 2,3 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 1,0 uur zonneschijn (13%). Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
    • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
    • In het jaar 1901: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,2 miljoen inwoners.
      • 28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
      • 22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
      • 22 juli » Servië herstelt de diplomatieke betrekkingen met Montenegro.
      • 6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
      • 28 november » Vergaan van het vrachtschip Mesacria op de Noordzee, 11 doden. In diezelfde storm slaan op de loodskotter Eems no. 2 door een zware zee 6 bemanningsleden over boord.
      • 20 december » In Stockholm wordt de eerste Nobelprijs uitgereikt.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Vermoolen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    D. Dijst, "Stamboom Vermoolen/Vermolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vermoolen/I718.php : benaderd 8 januari 2026), "Willem Vermoolen (1833-1901)".