Stamboom Vermoolen/Vermolen » Theodorus Alphonsus "Theo" Vermoolen (1876-1956)

Persoonlijke gegevens Theodorus Alphonsus "Theo" Vermoolen 


Gezin van Theodorus Alphonsus "Theo" Vermoolen

Hij is getrouwd met Johanna Maria Pennings.

Toestemming voor het huwelijk is 7 juli 1908 verkregen te Amsterdam.

Zij zijn getrouwd op 22 juli 1908 te Amsterdam, hij was toen 32 jaar oud.Bron 8

Getuige is ook Paulus van Wees, arbeider, 54 jaar, wonende te Amsterdam. DE naam van broer Volkert Johannes wordt geschreven als "Vermoolen". Hij ondertekent de akte met "Vermolen". Ook broer Hendricus ondertekent de akte met "Vermolen".

Kind(eren):



Notities over Theodorus Alphonsus "Theo" Vermoolen

In de crisis jaren ontslagen bij de Bont & Leyten. Hier begon hij op zijn 13e jaar in 1889 te werken. Uit de Nijverheidsstatistiek van Struve en Bekaar uit de periode 1887-1889 is het volgende bekent over dit bedrijf. Gevestigd op de Singel 168-178 (in de telefoongids van 1915 wordt de Looiersdwarsstraat 9-17 vermeld). Medewerkers mannen ouder dan 18 jaar: 25; ouder dan 16 jaar: 3 en ouder dan 14 jaar: 2. Vrouwen ouder dan 18 jaar: 7 waarvan 1 gehuwd; ouder dan 16 jaar: 1; ouder dan 14 jaar: 2 en ouder dan 13 jaar: 1. De mannelijke werknemers waren gescheiden van de vrouwelijke. De werktijden waren zomers 11 uur van 7:00 tot 18:00 en 's winters van 7:00 tot 20:00. Er werd vooral in oktober en november overgewerkt. Zondag en 's nachts werd er niet gewerkt. Er was 1 krachtwerktuig met stoomaandrijving aanwezig goed voor 8 PK. Het verwarmde oppervlak was 25 m3. Het gebouw lag aan 2 zijde vrij en had 5 verdiepingen en goed daglicht, kunstlicht op gas, een tamelijke hygiëne (kon kennelijk beter want de meeste bedrijven worden met goed aangemerkt). Het bedrijf kende een bedrijfsziekenfonds, waaraan men verplicht was deel te nemen. Er waren regels voor werk dat door vrouwen, meisjes en kinderen mocht worden verricht, lucht en luchtverversing, privaten en urinoirs, schadelijke invloeden voor de gezondheid, gevaar bij brand, veiligheid van werktuigen, maatregelen en reglementen in het belang van gezondheid en veiligheid, uitvoerbaarheid van maatregelen, in het belang van gezondheid en veiligheid en zieken- en pensioenfondsen. Alleen de ondersteuning verzekering en maatregelen van eerste hulp bij ongevallen en verschaffing van woningen en onderwijs door de werkgever ontbreken. Op 01-09-1922 werd door de Nederlandse Chocolade- en Suikerwerken herdacht, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de firma. (bron: De Tijd, 29-08-1922)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodorus Alphonsus "Theo" Vermoolen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodorus Alphonsus "Theo" Vermoolen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Afbeelding(en) Theodorus Alphonsus "Theo" Vermoolen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodorus Alphonsus Vermoolen

Adam Vermeule
1789-1858
Maria de Heus
1840-1930
Maria de Heus

Theodorus Alphonsus Vermoolen
1876-1956

Theodorus Alphonsus Vermoolen

1908

    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    Bronnen

    1. BS Amsterdam, aktenummer 4-65v
    2. Huwelijksakte
    3. Huwelijksakte neef Alphonsus Johannes
    4. Gemeentearchief Amsterdam, bevolkingsregister 1874-1893
    5. Gemeentearchief Amsterdam, gezinskaart
    6. (Niet openbaar)
    7. BS Amsterdam, aktenummer 534
    8. BS Amsterdam, 6D-37v, aktenummer 461

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 7 mei 1876 lag rond de 12,3 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 33%. Bron: KNMI
    • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
    • In het jaar 1876: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
      • 14 februari » Alexander Graham Bell vraagt patent aan op de telefoon; twee uur later doet Elisha Gray hetzelfde.
      • 22 mei » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Japan in de apostolische vicariaten Noord-Japan, Centraal-Japan en Zuid-Japan.
      • 2 augustus » Wild Bill Hickok, gunslinger uit het Wilde Westen, wordt tijdens het pokeren in de rug geschoten en sterft.
      • 1 november » Het Noordzeekanaal wordt officieel geopend door koning Willem III.
      • 17 november » De Slavische mars van de Russische componist Tsjaikovski gaat in première in Moskou tijdens een benefietconcert van het ICRC voor gewonde veteranen uit de Servisch-Turkse oorlog.
      • 23 december » Begin van de Conferentie van Constantinopel tussen vijf Europese grootmachten.
    • De temperatuur op 22 juli 1908 lag tussen 8,6 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 14,8 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
    • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
    • In het jaar 1908: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 5,7 miljoen inwoners.
      • 15 februari » Goedkeuring van de Missionarissen van Afrika of Witte Paters door Paus Pius X.
      • 2 maart » Eerste driechromatische foto's van Gabriel Jonas Lippmann.
      • 1 mei » Oprichting van de IJslandse voetbalclub Fram Reykjavík.
      • 12 juli » Noorwegen en Zweden spelen beide de allereerste officiële interland uit hun geschiedenis. Het onderlinge vriendschappelijke duel in Göteborg eindigt in een 11-3 overwinning voor Zweden.
      • 27 september » In het Amerikaanse Detroit rijdt de eerste T-Ford uit de fabriek; een auto waarvan er 15 miljoen gebouwd zullen worden.
      • 1 oktober » De eerste T-Ford loopt van de band.
    • De temperatuur op 23 december 1956 lag tussen -2,7 °C en 3,8 °C en was gemiddeld 1,2 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (76%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
      • 2 april » In de wedstrijd Feyenoord-De Volewijckers maakt Henk Schouten negen doelpunten.
      • 21 april » De autosnelweg Brussel-Oostende wordt ingehuldigd door Koning Boudewijn.
      • 26 juli » De Egyptische president Nasser nationaliseert het Suezkanaal, dat tot dan toe onder het beheer van Frankrijk en Engeland viel.
      • 26 juli » Het schip Andrea Doria zinkt in de vroege ochtend in de kustlijn van New York nadat het de avond ervoor in botsing is gekomen met een ander schip.
      • 2 september » Het allereerste doelpunt in de pas opgerichte Eredivisie komt op naam van Tonny van der Linden van DOS in de wedstrijd tegen Sparta.
      • 13 november » Het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten beslist dat rassenscheiding ongrondwettig is.
    • De temperatuur op 27 december 1956 lag tussen -2,5 °C en 1,7 °C en was gemiddeld 0,1 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
    • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 2 september 1952 tot 13 oktober 1956 was er in Nederland het kabinet Drees II met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • Van 13 oktober 1956 tot 22 december 1957 was er in Nederland het kabinet Drees III met als eerste minister Dr. W. Drees (PvdA).
    • In het jaar 1956: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 10,8 miljoen inwoners.
      • 13 juni » In het Duitse weekblad Der Spiegel verschijnt het artikel Zwischen Königin und Rasputin waarin wordt gemeld dat koningin Juliana onder invloed van een zekere Greet Hofmans zou staan.
      • 28 juni » De protesten in het Poolse Poznań beginnen. Ze vormen een aanleiding voor de Hongaarse Opstand in datzelfde jaar.
      • 26 juli » De Egyptische president Nasser nationaliseert het Suezkanaal, dat tot dan toe onder het beheer van Frankrijk en Engeland viel.
      • 1 september » Het eerste Belgische televisiejournaal wordt gepresenteerd door Robert Stéphane.
      • 13 september » De dijk om de nieuwe IJsselmeerpolder Oostelijk Flevoland wordt gesloten.
      • 21 oktober » De overleden bisschop van Luxemburg Joseph Laurent Philippe wordt opgevolgd door zijn coadjutor Léon Lommel.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Vermoolen


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    D. Dijst, "Stamboom Vermoolen/Vermolen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-vermoolen/I709.php : benaderd 31 december 2025), "Theodorus Alphonsus "Theo" Vermoolen (1876-1956)".