Stamboom Van Vugt » Helena Hendrina Johanna van Vugt (1811-1915)

Persoonlijke gegevens Helena Hendrina Johanna van Vugt 


Gezin van Helena Hendrina Johanna van Vugt

(1) Zij is getrouwd met Willem Alexander Paul Frederik Lodewijk van Oranje-Nassau.

Zij zijn getrouwd

LET OP!!!

ZEER ONBETROUWBAAR, gebaseerd op geruchten!!!

engelse soldaat (achternaam) wilson en weer terug gegaan naar engeland

mogelijk kan dit ook Koning Willem I of Willem II zijn geweest, aangezien zij hier aan het hof heeft gewerkt.

Als ik google op vugt, wilson, geradts dan kom ik nog een 2e zoon tegen van Wilson en wel Cornelis Hendrik, echter deze is van 1840 en dan is soldaat Wilson dus niet teruggekeerd.
Bij een volkstelling van 1860 woont ook deze Willem bij de familie Jansen-Van Vugt.
Misschien is er iets terug te vinden in eerdere volkstelling?
Overigens Wilson = Willem's zoon? (mijn gedachten kronkel)
Wat ik wel weet (van mij grootvader Wunderlich 1883-1986) is dat deze familie ook op kasteel Honselersdijk was, haare vader overleden in 's-Gravezande.
Het zou mooi zijn als je iets vindt waar zij omstreeks 1833 verbleef.
Weet de fam Geradts niet nog iets van hun voorouders, Femmetje de zuster van Helena is getrouwd met een Geradts, een afstammeling (Jacob Gestman Geradts) is nu kunstschilder in Frankrijk en makkelijk te vinden op google.

Ben benieuwd of je verder komt.

Groet,
Emile Enger

Mijn achterneef E.E., net als ik een nakomeling van Helena Hendrina Johanna van Vugt, vermoedt dat Willem van Vugt een bastaardkind van ofwel de Koning was (Willem I) ofwel van de kroonprins (de later koning Willem II). HHJvV had namelijk geen relatie, en zij was ten paleize werkzaam, net als enige andere leden van haar familie, voor het Koninklijk Huis, en de naam die zij haar zoon gaf kwam in haar familie niet voor. Één plus één is twee. Connect the dots. De naam 'Wilson' kan dan gewoon een codenaam zijn geweest, om de werkelijke stand van zaken te verhullen.
Reageer

Dirk Jan van Dijl

Aannemelijker is Willem III, hij staat bekend om zijn buitenechtelijke relaties. Daarbij komt zijn leeftijd ook meer in de buurt van Helena Hendrina Hohanna van Vugt.

Kind(eren):

  1. Willem van Vugt  1833-1874 


(2) Zij is getrouwd met Dirk Jansen.

Zij zijn getrouwd op 17 mei 1847 te 's-Gravenhage, zij was toen 35 jaar oud.


Kind(eren):

  1. Hendrik Jansen  1850-1928 
  2. Carolina Jansen  1853-1939 
  3. Dirk Eibrink Jansen  1858-1925 


Notities over Helena Hendrina Johanna van Vugt

Mevrouw de weduwe D. Jansen-van Vugt, een honderdjarige. Haar kleinzoon, de kunstschilder Dirk Jansen, heeft haar portret geschilderd. Het wordt tentoongesteld in Kunstzaal Biesing (Het Centrum 1-8-1911 p. 5)

Collectie Foto's
Identificatienr. 1.63624
Datering ex. 30 7 1911
Opname 1 zwartwitfoto 15 x 10 cm
Afgebeelde persoon Jansen-van Vugt, D.
http://www.haagsebeeldbank.nl/afbeelding/2ec8996e-6b23-44a1-84c2-14eba0f28391

Bertus van Vugt:
30-7-1811
Helena Hendrina Johanna
's-Gravenhage 1833
van Vugt Helena Hendrina Johanna
ongehuwd
Zoon Willem
18-1-1833

Vugt, Helena Hendrina Johanna van
den 4de Augustus 1811 werd gedoopt in de Groote kerk geb. alhier den 30 Juli l.l.
vader: Gerrit
moeder: Helena Hendrina Schaffer
getuigen: Maartje Cornelia van Vugt. Wonende in t Westeinde wijk B no. 302
Alle Ledematen.
Gedoopt door: Dr. Krieger.

Helena Hendrina Johanna van Vugt, dochter van Gerrit van Vugt en Helena Hendrina Schaffer.
krijgt op 18-1-1833 zoon Willem van Vugt (ogetrouwde moeder)
Op 17-5-1848 huwt zij Dirk Jansen horlogemaker van beroep.

telling 1845 woonachtig bij haar zuster Femmetje

Bij volkstelling in 1860 is de samenstelling van het gezin:
Dirk Jansen gen. 1823, getr. in 1860 ±37 jaar
Helena Hendrina Johanna geb. 30-7-1811, getr. in 1860 ±49 jaar
Gerard Karel Dirk Jansen geb. 1815, ongeh. in 1860 ±45 jaar
Willem van Vugt geb. 18-1-1833, o. in 1860 ±27 jaar
Hendrik Jansen geb. 11-8-1850, in 1860 ±10 jaar oud
Carolina Jansen geb. 17-6-1853, in 1860 ± 7 jaar oud
Dirk Jansen geb. 30-4-1858, in 1860 ± 2 jaar

Parenteel van Gerrit Van Vugt 1660 1660.doc
VI-C Helena Hendrina Johanna van Vugt, dochter van Gerrit Van Vugt (V-C) en Helena Hendrina Schaffer geboren op dinsdag 30 juli 1811 te Den Haag, overleden op zaterdag 16 januari 1915 aldaar, dienstbode. Helena werd 103 jaar, 5 maanden en 17 dagen.
Helena trouwt op woensdag 17 mei 1848 te Den Haag op 36-jarige leeftijd met de 25-jarige Dirk Jansen. Dirk geboren op dinsdag 25 februari 1823 te Den Haag, overleden voor 1895, Horlogemaker. Dirk werd hoogstens 72 jaar.
Helena heeft 3 kinderen:
1 Eibrink A. M. Jansen.
2 Willem van Vugt geboren op vrijdag 18 januari 1833 te Den Haag.
3 Cornelis Hendrik van Vugt geboren op donderdag 26 maart 1840 te Den Haag.

Dochter 30-7-1811
Helena Hendrina Johanna

1 Helena Hendrina Johanna van Vugt geboren op dinsdag 30 juli 1811 te Den Haag, zie VI-C.

Gesl.Naam kindIDMoeder IDGeboorte/DoopOverl./Begr.LeeftijdHuwel.Laatste PartnerID-Partn
1VHelena Hendrina Johanna van Vugt15314430 juli 1811
Den Haag16 januari 1915
Den Haag10417 mei 1848
Den HaagDirk Jansen[154]

Helena Hendrina [153]
Centraal bureau voor Genealogie Den Haag
Nederlands stamboek voor E.A.M. Eibrink Jansen, dosier 740/424 wonende op de Beeklaan 397 te Den Haag

*Gens Nostra 1968,1990,1991 & www.kareldegrote.nl*
reeks:149(36.a)>41>18>2
****
36. Helena Hendrina Schaffer gedoopt 04-01-1784 Grote Kerk te den Haag (No 19, blz 350), jonge dochter van den Haag, trouwde (ondertr.) 21-10-1810 stadhuis te den Haag, Gerrit van Vugt, jonge man van Heerjansdam, schilder, gedoopt 14-05-1786 te Heerjansdam (Nationaal Archief en CBG Nederlands Stamboek E.A.M. Eibrink Jansen, dossier 740/424).

Kinderen uit dit huwelijk:
a. Helena Hendrina van Vugt, geboren 30-07-1811 te den Haag, overl: 16-01-1915 te den Haag. (Stamboek Eibrink Jansen)
b. Femmetje van Vugtgeb 18-09-1813 te den Haag, overl 31-03-1881 te den Haag (10-jarige tafels geboorten blz 340), volgt hierna
c. een zoon, geboren 13-07-1815 (familieadvertenties CBG)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Helena Hendrina Johanna van Vugt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Helena Hendrina Johanna van Vugt

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Helena Hendrina Johanna van Vugt


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

    Verwantschap Helena Hendrina Johanna van Vugt



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Aanknopingspunten in andere publicaties

    Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

    Historische gebeurtenissen

    • De temperatuur op 30 juli 1811 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1811: Bron: Wikipedia
      • 21 februari » Ontdekking van chloor wereldkundig gemaakt door Humphry Davy.
      • 5 juli » Venezuela is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich onafhankelijk verklaart van Spanje.
      • 18 augustus » Bij keizerlijk decreet beveelt de Franse keizer Napoleon een ieder in Nederland die nog geen geslachtsnaam heeft binnen een jaar een geslachtsnaam aan te nemen.
      • 18 november » Napoleon Bonaparte voert in de Lage Landen de burgerlijke stand in.
      • 16 december » Zwaarste geregistreerde aardbeving in de Verenigde Staten, bij New Madrid (Missouri).
    • De temperatuur op 4 augustus 1811 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: onweer regen half bewolkt winderig. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1811: Bron: Wikipedia
      • 21 februari » Ontdekking van chloor wereldkundig gemaakt door Humphry Davy.
      • 5 juli » Venezuela is het eerste Zuid-Amerikaanse land dat zich onafhankelijk verklaart van Spanje.
      • 18 augustus » Bij keizerlijk decreet beveelt de Franse keizer Napoleon een ieder in Nederland die nog geen geslachtsnaam heeft binnen een jaar een geslachtsnaam aan te nemen.
      • 18 november » Napoleon Bonaparte voert in de Lage Landen de burgerlijke stand in.
      • 16 december » Zwaarste geregistreerde aardbeving in de Verenigde Staten, bij New Madrid (Missouri).
    • De temperatuur op 17 mei 1847 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
    • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
    • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
      • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
      • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
      • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
      • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
      • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
      • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.
    • De temperatuur op 16 januari 1915 lag tussen 4,3 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 6,2 °C. Er was 21,7 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 6 Bft (krachtige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
    • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
    • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
    • In het jaar 1915: Bron: Wikipedia
      • Nederland had zo'n 6,3 miljoen inwoners.
      • 20 februari » (VS) - Onder het motto Panama-Pacific wordt in San Francisco de 20e wereldtentoonstelling geopend.
      • 14 maart » Eugene Martin, Frans autocoureur († 2006)
      • 24 april » De Armeense Genocide begint.
      • 3 mei » Rome zegt het drievoudig bondgenootschap met Duitsland en Oostenrijk-Hongarije op en verklaart op 23 mei de oorlog aan de Donaumonarchie.
      • 5 september » Begin van de Zimmerwaldconferentie.
      • 25 november » Albert Einstein presenteert zijn algemene relativiteitstheorie in het paper The field equations of gravitation.
    

    Dezelfde geboorte/sterftedag

    Bron: Wikipedia

    Bron: Wikipedia


    Over de familienaam Van Vugt

    • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Vugt.
    • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Vugt.
    • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Vugt (onder)zoekt.

    De publicatie Stamboom Van Vugt is opgesteld door .neem contact op
    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Maikel van Vugt, "Stamboom Van Vugt", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-vugt/I327.php : benaderd 14 januari 2026), "Helena Hendrina Johanna van Vugt (1811-1915)".