Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp » Willem Josephus Rotteveel (1787-1860)

Persoonlijke gegevens Willem Josephus Rotteveel 

Bron 1

Gezin van Willem Josephus Rotteveel

(1) Hij is getrouwd met Guurtje Jacobsdr Weever.

Zij zijn getrouwd op 1 november 1807 te den Haag.

jongman van alhier en jongedochter van Opmeer.


Kind(eren):



(2) Hij is getrouwd met Antonia van Es,.

Zij zijn op 20 november 1818 te 's Gravenhage in ondertrouw gegaan.

Zij zijn getrouwd op 2 december 1818 te den Haag.

wijk N351, den Haag 1831-1833 wijk 398, den Haag 1821 Bocht v Guinea 16, den Haag
acte nr 309 Ga den Haag. Willem wedn van Guurdala Jacobs Weever

Documenttype
BS Huwelijk
Erfgoedinstelling
Nationaal Archief
Plaats instelling
Den Haag
Collectiegebied
Zuid-Holland
Aktenummer
309
Registratiedatum
02-12-1818
Akteplaats
Den Haag
Aktesoort
Huwelijksakte
Opmerking
Weduwnaar van Guursela Jacobs Weeven

Getuigen
Jacob van Baar, 31 jaar oud, koopman van beroep
Johannes Ooijkaas, 57 jaar oud, stalhouder van beroep
Bastiaan van Oosterhout, 38 jaar oud, koffiehuishouder van beroep
Martinus Snijders, 51 jaar oud, particulier van beroep

https://hdl.handle.net/21.12124/9972CE45EDC24F7DBCC385718C05DF9E

Kind(eren):



Notities over Willem Josephus Rotteveel

1819-1860
doop:nr 334/52 get Johannes Mussert en Elisabeth Brames (Ga den Haag)
uit huw bijlagen tweede huw: Nat mil: lengt 5,7 aangez rond,ogen
bruin,neus plat,wenkbrouwen zwart, nr 2536

ovl: acte 373 dd 3/3/1860 Aangifte door Louis Gordeau,56 en Jacobus
de Vriend,53 (Ga den Haag)

https://hdl.handle.net/21.12124/95BBED3E690D4A7B9B6EC6B673EE5365

«b»28-06-1847 = scan 5/blaz 103 = notaris Martinus Eijssell Den Haag«/b»
Verscheen «b»Willem Josephus Rotteveel koopman wonende aan de Rijswijksestraatweg«/b»
«b»op Bogd van Guinea wijk N nummer 355 Den Haag. «/b»Dewelke bij deze akte onder belofte van vrijwaring wegens alle stoornissen voortkomende door reclames, giften, schulden, hypotheken, evictiën en andere beletselen in het algemeen, hoe ook genaamd heeft verkocht, afgestaan en overgedragen aan Joseph Emanuel Huisman etc. Het gaat hier om een huis/erf
en verder getimmerte aan de Zuidbuitensingel over de Nieuwe Bierkade op het zogenaamde Groenewegje wijk N nr. 395 verponding nummer 336. Groot 4 roeden/90 ellen. Verkoper verklaard dat dit perceel zijn persoonlijk eigendom is opgetekend als enige zoon en erfgenaam
ab intestato (zonder testament) «b»zijn moeder Johanna Elisabeth Mussert in leven weduwe van Willem Josephus Rotteveel«/b» gewoond hebbende en overleden Den Haag en die bij koop voor de helft eigendom had verkregen bij akte 30-5-1808. «b»Omdat zij via testament erfgename was van zijn vader had verkoper door haar overlijden het gehele eigendom.«/b»
Volgt verder een ellenlang verhaal over rechten/plichten etc. etc.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Josephus Rotteveel?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Josephus Rotteveel

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 30 december 1787 lag rond de -1,0 °C. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1787: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » William Herschel ontdekt de eerste twee manen van Uranus: Oberon en Titania.
    • 13 mei » Kapitein Arthur Phillip verlaat de haven van Portsmouth in Engeland met elf schepen vol veroordeelde criminelen om een strafkolonie in Australië te stichten.
    • 28 juni » Aanhouding bij Goejanverwellesluis, prinses Wilhelmina probeert vanuit Nijmegen Den Haag te bereiken om steun te verwerven. Zij wordt bij de Vlist aangehouden en naar Goejanverwellesluis geleid.
    • 7 december » Delaware ratificeert als eerste staat de grondwet van de Verenigde Staten.
    • 12 december » Pennsylvania ratificeert als tweede staat de grondwet van de Verenigde Staten van Amerika.
    • 18 december » New Jersey accepteert de Amerikaanse grondwet.
  • De temperatuur op 2 december 1818 lag rond de 7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: omtrent betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1818: Bron: Wikipedia
    • 5 februari » In Zweden begint de heerschappij van het Huis Bernadotte.
    • 2 maart » Ontdekking van de grafkamer van de piramide van Chefren door Giovanni Battista Belzoni.
    • 1 april » Verheffing van het Bisdom Bamberg in Beieren tot Aartsbisdom Bamberg.
    • 30 juni » Verheffing van het Bisdom Warschau in Polen tot Aartsbisdom Warschau.
    • 3 december » Illinois wordt de 21e staat van de Verenigde Staten.
    • 24 december » Stille Nacht, gecomponeerd door Franz Gruber, wordt voor het eerst uitgevoerd.
  • De temperatuur op 2 maart 1860 lag rond de 0,5 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 23 maart » Executie van Ype Baukes de Graaf, de laatste voltrekking van de doodstraf in Friesland in vredestijd.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
    • 26 december » In stadion Hallam Pitch in Sheffield wordt de eerste voetbalwedstrijd gespeeld en die gaat tussen Sheffield FC en Hallam FC.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Rotteveel


Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Johan Rotteveel, "Stamboom Rotteveel, vSprang, Maurits, Kemp", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-sprang/I563.php : benaderd 14 januari 2026), "Willem Josephus Rotteveel (1787-1860)".