Stamboom Van Rein » Korneliske Hekma (1848-1938)

Persoonlijke gegevens Korneliske Hekma 

  • Zij is geboren op 19 oktober 1848 in Maarslag, Leens, Groningen, Nederland.Bron 1
    Korneliske Hekma kind 19-10-1848 Maarslag gem. Leens geboorteakte
    Geboorteregister 1848

    Bron: burgerlijke standregister
    Soort registratie: geboorteakte
    (Akte)datum: 19-10-1848
    Plaats: Maarslag gem. Leens

    Dochter Korneliske Hekma
    geboren 19-10-1848 te Maarslag gem. Leens

    Vader Jacob Hekma 27 jaar oud
    Moeder Derktje Huizenga

    Bronvermelding
    Geboorteregister 1848,
    aktenummer 57
    Gemeente: Leens
    Periode: 1848
  • Beroep: - Geen beroep -.Bron 1
  • Zij is overleden op 9 mei 1938 in Haren, Groningen, Nederland, zij was toen 89 jaar oud.Bron 1
    Korneliske Hekma overledene 09-05-1938 Haren overlijdensakte
    Overlijdensregister 1938

    Bron: burgerlijke standregister
    Soort registratie: overlijdensakte
    (Akte)datum: 12-05-1938
    Plaats: Haren
    Soort akte: elders overleden

    Overledene Korneliske Hekma
    leeftijd 89 jaar,
    geboren te Leens,
    overleden op 09-05-1938 te Haren

    Relatie Derk Meijer Wolthuis
    Relatietype overleden echtgenoot

    Vader Jacob Hekma
    Moeder Derktje Huizenga

    Bronvermelding
    Overlijdensregister 1938,
    aktenummer 656
    Gemeente: Groningen
    Periode: 1938
  • Een kind van Jacob Duurts Hekma en Derktje Huizenga
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 20 juli 2024.

Gezin van Korneliske Hekma

Zij is getrouwd met Derk Meijer Wolthuis.

Zij zijn getrouwd op 22 juni 1871 te Leens, Groningen, Nederland, zij was toen 22 jaar oud.Bron 1

Derk Meijer Wolthuis bruidegom 22-06-1871 Leens huwelijksakte
Huwelijksregister 1871

Bron: burgerlijke standregister
Soort registratie: huwelijksakte
(Akte)datum: 22-06-1871
Plaats: Leens
Soort akte: huwelijk

Vader van de bruidegom Onno Willems Wolthuis
Moeder van de bruidegom Anje Derks Meijer
Bruidegom Derk Meijer Wolthuis (brievengaarder) 41 jaar oud, geboren te Uithuizen

Bruid Korneliske Hekma 22 jaar oud, geboren te Maarslag gem. Leens
Vader van de bruid Jacob Hekma (landbouwer)
Moeder van de bruid Derktje Huizenga (landbouwersche)

Bronvermelding
Huwelijksregister 1871,
aktenummer 14
Gemeente: Leens
Periode: 1871

Kind(eren):

  1. Anje Wolthuis  1872-1875
  2. Jacob Wolthuis  1873-1939 
  3. Derkje Wolthuis  1875-1875
  4. Anje Wolthuis  1876-1961 
  5. Derktje Wolthuis  1878-1966
  6. Korneliske Wolthuis  1883-1961
  7. Maike Wolthuis  1885-1885
  8. Meijer Wolthuis  1891-1971 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Korneliske Hekma?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Korneliske Hekma

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Korneliske Hekma

Korneliske Hekma
1848-1938

1871
Anje Wolthuis
1872-1875
Anje Wolthuis
1876-1961

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 oktober 1848 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 21 februari » Duitsland - Karl Marx publiceert het Manifest van de Communistische Partij.
    • 24 februari » Koning Lodewijk Filips I van Frankrijk treedt af.
    • 20 maart » Maartrevolutie: Lodewijk I van Beieren treedt af als koning.
    • 19 augustus » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Bagdad in het Ottomaanse Rijk tot aartsbisdom.
    • 3 november » De nieuwe Nederlandse Grondwet van Johan Thorbecke wordt geproclameerd.
    • 2 december » Frans Jozef I wordt keizer van Oostenrijk.
  • De temperatuur op 22 juni 1871 lag rond de 14,3 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-noord-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 4 juni 1868 tot 4 januari 1871 was er in Nederland het kabinet Van Bosse - Fock met als eerste ministers Mr. P.P. van Bosse (liberaal) en Mr. C. Fock (liberaal).
  • Van 4 januari 1871 tot 6 juli 1872 was er in Nederland het kabinet Thorbecke III met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1871: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 18 januari » Wilhelm I wordt de eerste keizer van het Duitse Keizerrijk.
    • 28 januari » Frankrijk capituleert tijdens de Frans-Pruisische Oorlog.
    • 10 mei » Iejoor, de ezel uit Winnie de Poeh wordt gemaakt door A.A. Milne.
    • 8 oktober » Een grote brand verwoest bijna zes vierkante kilometer van Chicago waarbij honderden mensen omkomen.
    • 10 november » Journalist Henry Morton Stanley ontdekte de vermiste Schotse zendeling David Livingstone in het Afrikaanse dorpje Ujiji, en sprak daarbij de later legendarische woorden "Dr. Livingstone, I presume?".
    • 24 december » eerste uitvoering van Aida, opera van Giuseppe Verdi, ter gelegenheid van de opening van het Suezkanaal.
  • De temperatuur op 9 mei 1938 lag tussen -2.1 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 0.1 mm neerslag. Er was 13,0 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 24 juni 1937 tot 25 juli 1939 was er in Nederland het kabinet Colijn IV met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1938: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,6 miljoen inwoners.
    • 7 februari » België - Oprichting van twee cultuurraden: een Nederlandstalige en een Franstalige.
    • 6 april » Ontdekking van teflon door Roy Plunkett.
    • 26 mei » Eerste uitzending van de AVRO-quiz Hersengymnastiek.
    • 28 augustus » Tweede Wereldoorlog - het concentratiekamp Mauthausen wordt geopend.
    • 13 december » Honderd gedeporteerde gevangenen uit Sachsenhausen bouwen het concentratiekamp Neuengamme bij Hamburg.
    • 31 december » De Amerikaan Rolla Neil Harger ontwikkelt de Drunkometer, een apparaat dat sporen van alcohol in adem kan detecteren.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hekma

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hekma.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hekma.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hekma (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Rein is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Max van Rein, "Stamboom Van Rein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-rein/I9471.php : benaderd 12 februari 2025), "Korneliske Hekma (1848-1938)".