Stamboom Van Rein » Harm Timmer (1856-1905)

Persoonlijke gegevens Harm Timmer 

  • Hij is geboren op 17 mei 1856 in Noordbarge, Emmen, Drenthe, Nederland.Bron 1
    Emmen Geboorte 17-05-1856 44 Harm Timmer Kind

    Geboorte, Emmen, 17-05-1856, aktenummer 44

    Kind: Harm Timmer,
    geboren te Noordbarge (Emmen) op 17-05-1856,
    zoon van Berend Timmer, beroep: landbouwer; oud: 25 jaar, en Janna Braam, beroep: landbouwster; oud: 26 jaar.
  • Beroepen:
  • Hij is overleden op 16 november 1905 in Nieuw-Buinen, Borger, Drenthe, Nederland, hij was toen 49 jaar oud.Bron 1
    Borger Overlijden 17-11-1905 126 Harm Timmer Overledene Kuper

    Overlijden (Overlijden), Borger, 17-11-1905, aktenummer 126

    Overleden: Harm Timmer;
    geboren op: 17-05-1856 te Emmen; beroep: arbeider,
    overleden op 16-11-1905 te Nieuwbuinen (Borger); oud: 49 jaar,
    zoon van Berend Timmer en Janna Braam

    Gehuwd geweest met: Hillechien Kuper (in leven;Echtgenote)
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 16 september 2022.

Gezin van Harm Timmer

Hij is getrouwd met Hillechien Kuper.

Zij zijn getrouwd op 8 maart 1884 te Borger, Drenthe, Nederland, hij was toen 27 jaar oud.Bron 1

Borger Huwelijk 08-03-1884 5 Harm Timmer Bruidegom Kuper

Huwelijk, Borger, 08-03-1884, aktenummer 5

Bruidegom: Harm Timmer,
geboren te Emmen; leeftijd: 27 jaar; beroep: landbouwer
zoon van Berend Timmer, beroep: landbouwer en Janna Braam

Bruid: Hillechien Kuper,
geboren te Borger; leeftijd: 20; beroep: landbouwersche ,
dochter van Lute Kuper, beroep: landbouwer en Jantje Vedelaar

NB:
moeder bruidegom overleden;
moeder bruid overleden.

Kind(eren):

  1. Bertha Timmer  1892-1984 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Harm Timmer?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Harm Timmer

Harm Timmer
1856-1905

1884
Bertha Timmer
1892-1984

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. (Niet openbaar)

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 mei 1856 lag rond de 14,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 70%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 19 april 1853 tot 1 juli 1856 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1856: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 2 maart » De vulkaan Awu op het Indonesische eiland Sangir barst uit en maakt 2.806 slachtoffers. De vulkaan blijft tot half maart as spugen.
    • 3 juni » Lewis Carroll maakt voor het eerst foto's van Alice Liddell en haar zusjes Edith en Lorina.
    • 4 juni » In Nederland vindt de laatste meervoudige executie plaats in vredestijd als Adriaan de Klerk en Cornelis de Jong worden opgehangen
    • 20 juni » Karel III volgt zijn overleden vader Florestan I op als vorst van Monaco.
    • 31 oktober » Vorming van de Oblast Primorski van het Russische Rijk
    • 2 december » Frankrijk en Spanje bereiken een overeenkomst over het verloop van hun gezamenlijke grens.
  • De temperatuur op 8 maart 1884 lag rond de 2,8 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 1 oktober » Oprichting van de Deense krant Politiken in Kopenhagen.
    • 15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
  • De temperatuur op 16 november 1905 lag tussen -4,5 °C en 3,0 °C en was gemiddeld -0,5 °C. Er was 1,1 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1905: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 12 februari » Het Zwitsers voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit zijn geschiedenis. In Parijs wordt met 1-0 verloren van Frankrijk .
    • 23 februari » Paul Harris sticht in Chicago de Rotary Club.
    • 3 mei » Oprichting van de Duitse voetbalclub DSC Arminia Bielefeld.
    • 26 september » De speciale relativiteitstheorie van Albert Einstein wordt gepubliceerd in het tijdschrift Annalen der Physik.
    • 18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
    • 3 december » Zoltán Halmay vestigt het allereerste officiële wereldrecord op de 100 meter vrije slag. In Wenen tikt de Hongaarse zwemmer aan in 1.05,8.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Timmer

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Timmer.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Timmer.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Timmer (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Rein is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Max van Rein, "Stamboom Van Rein", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-rein/I20175.php : benaderd 21 januari 2026), "Harm Timmer (1856-1905)".