Stamboom Van Osch » Adrianus Adriaanse (de Oude) Anemaet (1562-1612)

Persoonlijke gegevens Adrianus Adriaanse (de Oude) Anemaet 


Gezin van Adrianus Adriaanse (de Oude) Anemaet

Hij is getrouwd met Kathalijn Adriaense Daendels.

Zij zijn getrouwd rond 1593 te Made.


Kind(eren):

  1. Antonius Adriani Anemaet  ± 1600-????
  2. Pauwel Adriaensz Anemaet  ± 1600-????
  3. Cornelius Adriani Anemaet  ± 1605-???? 
  4. Cornelia Adriani Anemaet  ± 1610-????


Notities over Adrianus Adriaanse (de Oude) Anemaet

- ontvanger te Geertruidenberg; gezworene van de Made
- in begraafboek Terheijden 1602-1634 de vermelding:
= 8-1-1629 Ariaenken, huijsvrou van Ariaen Animaten (Hooge Zwaluwe)..!
- wellicht nog een dochter Bastiaentken Annemaet..?
bron: http://gw.geneanet.org/danemaet?n=animaet+de+oude&oc=&p=adriaen

info Brabantse Leeuw 1983 p139-142 (drs. R. Boot):
Lijntgen Adriaens, al in 1612 weduwe van Adriaen Adriaenszn Anemaet de oude (R.A. Gb 20, fol 30v, 25 mei), is mogelijk identiek met Lijntken Anen (R.A. Gb 22, fol 43, 5 nov) die in 1628 ’moey zaliger’ van Adriaen Willemszn Avontuer wordt genoemd. Lijntgen Adriaens is overleden in of voor 1623 (R.A. Gb 21, fol 131). Op 24 feb van dat jaar transporteerden Adriaen Bartelen, voor hem zelf en als voogd van zijn zusters weeskinderen bij Bastiaen Willems Gooi (m.n. Adriaen, Maeyken en Barbel), Mathijs Bartelen, Mathijs Corneliszn als man en voogd van Magdaleentgen Bartels, samen als erfgenamen van Lijntgen Adriaens, de helft van twee morgen weiland in de Plucmade, gemeen en onverdeeld met Adriaen Willemszn Avontuer (N.B. Lijntgen Adriaens niet de vrouw van Adriaen Willemszn). Enkele nadere gegevens betreffende Adriaen Bartelen c.s. geven de mogelijk juiste plaats van Lijntken Adriaens, de vrouw van Adriaen Anemaet:
1559 okt 12 (R.A. Gb 41, fol 25): Cornelis Daendels van de Made als voogd van de weeskinderen van Adriaen Daendels, m.n. Henrick, Daendel, Bertel, Lijntken en Adriaentken t.e. en Barbara Henric Michielsdr, geassisteerd met Jan Daendels haar voogd, weduwe van Adriaen Daendels t.a.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adrianus Adriaanse (de Oude) Anemaet?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adrianus Adriaanse (de Oude) Anemaet

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adrianus Adriaanse (de Oude) Anemaet


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Anemaet

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Anemaet.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Anemaet.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Anemaet (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I8194.php : benaderd 23 januari 2026), "Adrianus Adriaanse (de Oude) Anemaet (1562-1612)".