Stamboom Van Osch » Hubertus van Herwijnen (± 1270-????)

Persoonlijke gegevens Hubertus van Herwijnen 

  • Hij is geboren rond 1270.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 februari 2025.

Gezin van Hubertus van Herwijnen


Kind(eren):

  1. Gijsbert van Herwijnen  ± 1295-> 1325 


Notities over Hubertus van Herwijnen

- hij zou stammen uit het Franse geslacht van Harcours/Harcourt (Normandie), maar dat gegeven is niet verifieerbaar...

Wapenalbum Bommelerwaard [P.v.d.Zalm: 2007].
Nr. herw/ 1425. VAN HERWIJNEN, algemeen.
In de Familiebladen van 1900 tot en met 1905, trof ik in het artikel “Des fragistiek der Nederlanden” de navolgende relevante, fragmentarische, informatie. “GHYSBRECHT DIE BOETE (node ?) VAN HERWYNEN, bracht in 1326 aan Joncvre Beelen, de vrouw van zijn oom Jan van Herwijnen, haren lijftocht over, bestaande in eene jaarlijkse rente van 35 Tournooische ponden. De zegellegende, gedeelte onleesbaar; het wapen: één dwarsbalk. Adelise van Herwijnen, jonckvrouwe, heeft als lyftocht aan Joffer Bele, gade van Jan van Herwinen overgedragen de helft van het tiend van Herwijnen, etc.; het wapen: één dwarsbalk.
Bruijsten van Herwinen, ridder, belooft in 1386, op vermaning van den Hertog van Gelre, aan de onderzaten des Hertogs hunne oorveden ten zijnen aanzien te zullen kwijtschelden; wapen: twee dwarsbalken. Op zijn zegel is Brustijn van Herwinen, heer van Stavenisse. Jan van Herwinen, zoon van Gisbert, verklaart in 1410, dat heer Jan van Arckel, heer van Pierrepont en van het Land van Mechelen, hem schadeloos stelde daarvoor dat, hij in Arkel’s dienst was krijgsgevangen gemaakt; wapen: twee dwarsbalken en een barensteel, die over de eerste heengaat. Jan van Herwijnen, bloedverwant van Wijnand Pannekoek, is in 1541 heemraad van Over-Betuwe; wapen: twee dwarsbalken, overtopt met een barensteel, een gekroonde helm; het helmteken: een hoofd en hals van een gehalsbanden hazewind. Cornelis van Herwijnen, schepen van Tiel in 1563, met het wapen idem als voorgenoemd. Derhalve sedert 1386 twee dwarsbalken, te voren een ! ”.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Hubertus van Herwijnen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Hubertus van Herwijnen

Hubertus van Herwijnen
± 1270-????



Onbekend


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Van Herwijnen


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I67225.php : benaderd 16 januari 2026), "Hubertus van Herwijnen (± 1270-????)".