Stamboom Van Osch » Mechteld Henricx Scymans (± 1465-1550)

Persoonlijke gegevens Mechteld Henricx Scymans 

  • Zij is geboren rond 1465.
  • Zij is overleden in het jaar 1550 in Schijndel.
  • Een kind van Henricus Scymans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 februari 2024.

Gezin van Mechteld Henricx Scymans

Zij is getrouwd met Lucas Jansz Mathijssoen van der Heijden.

Zij zijn getrouwd


Notities over Mechteld Henricx Scymans

BP 1347 folio 315v 28 september 1547
Johannes zn.v.w. Lucas Mathyss. man van Yda zijn vrouw dr.v.w. Arnoldus van Kessel, heeft verkocht aan Jasper zn.v.w. Willem Claes van Vairlair, een erfcijns van 3 gl. te betalen op de feestdag van de H. Michael aartsengel [29 september] uit huis erf hof esthuis en 6 lopensen land ter plaatse Wybosch met als belendingen Beatrice weduwe vanwijlen Peterus Meussoen, Margareta weduwe van wijlen Michaelis Dircxss., MECHTILDIS weduwe van Lucas Mathyss., de gemene straat, in de marge 19 december 1549 Petrus zn.v.w. Willem Claessoen de Vairlair en Johannis cancellatus = ?

schepenbank Schijndel:
193 MECHTELD nagelaten weduwe van wijlen Lucas Jan Mathiss. doet afstand van haar tochtrecht van de goederen van haar overleden man waar die ook gelegen zijn en dat ten behoeve van haar wettige kinderen en als erfgenamen worden genoemd Henric en Jan broers en Peterken zoon van Adriaen Lucasz. vs., Art Jan Petersz. en Meriken zijn vrouw, Sil [dubieus] Gisberts man van Anna, Lenert Gerit Penninckxz. man van Mechtelt, allen wettige dochters en zonen van genoemde Lucas en mechtelt o.a. huis hof hofstad en erf groot een sesterse ter plaetssen geheyten dWybos naast Lucas Mathiss., Claes Willem Pauwels, Jan Dirric Lucasz. en de straat; een kamp land geheyten die Heycamp groot 2 bunder aendt dWibos inne die Berge, nog een heiveld geheiten die Hoouve [dubieus], nog een stuk land geheiten die Wedue aendt dWibos, nog een stuk land geheyten die Kalverlocht, een stuk land geheyten die Peeckstucken op die Gemeyn Acker + slotformule – schepenen Peter Reinderss. en Art van Sochel
Datering: 16 december 1549

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Mechteld Henricx Scymans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Mechteld Henricx Scymans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Mechteld Henricx Scymans

Henricus Scymans
± 1420-< 1503

Mechteld Henricx Scymans
± 1465-1550



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Scymans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Scymans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Scymans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Scymans (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I65405.php : benaderd 14 januari 2026), "Mechteld Henricx Scymans (± 1465-1550)".