Stamboom Van Osch » Willem Jan Wijtmans (± 1385-> 1458)

Persoonlijke gegevens Willem Jan Wijtmans 


Gezin van Willem Jan Wijtmans


Notities over Willem Jan Wijtmans

- ook geschreven heer Willem Jan Wijten
- heeft broer Henrick Jan Wijtmans
- ook is er een Henric Wijten met diens broer Gherijt en zoon Gherijt..!

schepenbank Oisterwijk:
RA Tilburg, Oud Rechterlijk Archief Oisterwijk, inv.nr.146, microfiche 2-C1, f.37-1, aktenr. 259.
Op 06-09-1429 werd gememoreerd dat heer WILLEM WIJTMANS, persoon te Vorst, zijn broer Henrick Wijtmans heeft over doen geven aan de h.geest van Oisterwijk 1. een erfpacht van 2 mud rogge die de broers Henric Wijten en Gherijt Wijten en diens zoon Gherijt Gherijt Wijten volgens schepenbrieven leveren, 2. een erfpacht van 4 lopen rogge uit een erfpacht van 10 lopen rogge die Wijtman Willem Grieten volgens schepenbrieven levert.
Thans beloofden Henric van Eten en Godert Back, provisoren van de h.geest van Oisterwijk aan voornoemde heer Willem dat de h.geest gehouden is van deze erfpachten jaarlijks aan de armen in de kerk te besteden het brood van 10 lopen rogge en de persoon en altaristen der kerk van Oisterwijk 2 lopen rogge per jaar voor het jaargetijde van de vader, moeder, zus en broer van voornoemde heer Willem. Ook zullen ze elke week een mis laten doen in de kerk van Oisterwijk op het h.kruisaltaar, in de treserij of in het gasthuis, of elders naar oordeel van de h.geestmeesteren, schepenen en gezworenen. Zou de priester de mis verzuimen, dan wordt hij 1 oude groot gekort, welke groot naar de armen gaat. Zouden de provisoren de mis niet laten lezen, dan zullen de kerkmeesters de pacht beuren en de mis laten doen, zo lang als de h.geestmeesters dat niet doen.

RA Tilburg, Oud Rechterlijk Archief Oisterwijk, inv.nr.148, microfiche 2-D7, f.36-1, aktenr. 258, 08-05-1436.
Op 08-05-1436 werd meegedeeld dat HEER WILLEM JAN WIJTMANS persoon der kerk van Vorst zijn broer Henrick Jan Wijtmans deed overgeven aan de h.geest van Oisterwijk
1. een erfpacht van 2 mud rogge, die Henric Wijten, zijn broer Gherijt Wijten en Gherijt zv voornoemde Gherijt Wijten leveren volgens schepenbrieven,
2. een erfpacht van 4 lopen rogge uit een erfpacht van 10 lopen rogge die Wijtman Willem Grieten volgens schepenbrieven levert,
3. een erfpacht van 2 mud rogge die Laureijns Henric Toijt Vannijs en zijn broer Wouter verkochten aan voornoemde Henric Jan Wijtmans uit onderpanden in Haaren, volgens schepenbrieven van den Bosch,
4. een erfpacht van ½ mud rogge die kvw Peter van den Dijck leveren uit hun huis en hof in Oisterwijk,
5. een erfpacht van ½ mud rogge, gaande uit 1/6 van de Hoersenbeemd en uit meer onderpanden, volgens schepenbrieven van Oisterwijk,
6 een erfpacht van ½ mud rogge die Aert Houtappel zvw Jacob Jacobs kocht van Elijaes (=Eelke) zvw Elijaes van Ghestel man van Gheertrude, dvw Jan Robben en wijlen Elizabeth Jan Fijerkens van Ghestel, op sint Denijs te leveren uit de Putakker, 4 lopen, in de akkeren te Haaren waart tussen de twee wegen, aan eertijds Hadewijg Luten in het oosten, thans naast Wouter Pluijmen in het noorden, beiderzijds aan Willem Beckers de oude en naast Coel Feijtmans en kinderen in het zuiden.
Laureijns van der Heijde en Gherijt Buck, als meesters van de h.geest van Oisterwijk, beloofden aan voornoemde heer Willem Wijtmans dat
1. de h.geest zal jaarlijks, op het jaargetijde van voornoemde heer Willem en zijn vrienden, aan de armen in de kerk van Oisterwijk het brood van 10 lopen rogge zal geven. De persoon en de altaristen krijgen dan 2 lopen rogge om het jaargetijde te doen.
2. de h.geest elk jaar een waardige priester zal huren die elke week 3 missen zal celebreren of laten celebreren in de kerk van Oisterwijk op het heilige kruisaltaar of in het gasthuis of elders binnen de vrijheid, waar h.geestmeesters, schepenen en gezworenen der vrijheid van Oisterwijk dat goedvinden, te weten des maandags een mis van requiem, des donderdags van de heilige geest en des vrijdags van het heilige kruis (tenzij een hoogtij gevierd wordt). Zou de priester enige van de voornoemde missen verzuimen, dan zullen de h.geestmeesters voor elke verzuimde mis 1 oude groot van zijn loon korten.

BP 25. 1220/186v-10/26-01-1450. Solvit.
De heer Egidius van Dusel, priester, en zijn natuurliijke zoon Egidius, verwekt bij wijlen Margareta Arnoldi Poijnenborch, droegen over aan Arnoldus Johannis Hadewigensoen een erfpacht van ½ mud rogge uit een erfpacht van 2 mud rogge, welke pacht van 2 mud rogge Gerardus Willelmi Kepken van Nuwelant beloofd had aan de heer WILLELMUS JOHANNIS JAN WIJTMANSSOEN, priester, gaande uit een tuin en heidevelde onder Oisterwijk, in Kerkhoven,….

176. 1458 847.Sch.Otw,R.166,24v-06 heer WILLEM gh. WIJTMAN priester soen w. Jan Wijtman : een huis ende hof cum fundo et attinentiis hem als hy zeede toebehorende gheleghen in lib. De Otw < ^ her. Jans van Ethen > > gem. strate v aen erf Jannis Gosens z. ut dixit welk huis en hof voors. Henrikc gh. Wijtman z.w. Jan Wijtman teghen Godevaerde gh. Snoeck met overgeven en welk huis etc. voors. Henric in sch.br. overgegeven en in test. ghemaect had heer Ghijsbrecht gh. van Eele priester z.w. Jacop Ghijsbrechts Jacops ende welc huis etc. dese voers. Heer Willem teghen de voers. heer Ghijsbrecht met overgeven voert erf ghecregen hadde in sch.br. Otw

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Willem Jan Wijtmans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Willem Jan Wijtmans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Willem Jan Wijtmans

Johannes Wijtman
± 1325-< 1393
Geertrude N.N.
± 1330-????
Jan Jansz Wijten
± 1355-> 1402

Willem Jan Wijtmans
± 1385-> 1458


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Wijtmans

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Wijtmans.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Wijtmans.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wijtmans (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I64749.php : benaderd 16 januari 2026), "Willem Jan Wijtmans (± 1385-> 1458)".