Hij is getrouwd met Arike Willem Henrik van Griensven.
Zij zijn getrouwd op 9 september 1625 te Den Dungen.
Kind(eren):
- als voornaam werd ook GIELIS gebruikt, wat eigenlijk kort voor Michiel zou moeten zijn...?
notarieel protocol St.-Michielsgestel:
Gielis Jans van der STEEN man en momboir van Ariken zijn huisvrouw, dochter van Willem Henricx Rutten van GRINSVEN bij Hilleke zijn huisvrouw, dochter van Gijsbert Peeters RUELENS bij Mariken SPELTMAN zijn huisvrouw, voor 1/3 gedeelte; Niclaes zoon van wijlen Jacob Janssen DANCKERS, vader, met Jan Rutgers MICHIELS en Henrick Henrick ZIWERTS momboirs over Willemke dochter van Jan voorsz bij Hilleke zijn huisvrouw, dochter van Gijsbert en Mariken voorsz, voor 1/3 gedeelte; Niclaes DANCKERS, Jan Rutgers en Henrick Henricks, voorsz, momboirs over en vader van de onmondige Jenneke, dochter van Niclaes en Hilleken voorsz, gaan subdivisie aan van de goederen hen toegescheiden bij erfdeling voor schepenen van 's-Hertogenbosch gepasseerd op 31.10.1626 van de goederen van wijlen Mariken Adriaen SPIERINCX, te Den Dungen.
18.11.1626, RA 1857, f 153
Nicolaas zoon van wijlen Jacops Jan DANCKEN, vader, Jan Rutgers MICHIELSZ man en momboir van Lijsken zijn huisvrouw dochter van Jacops Jan DANCKEN, zuster van de vader en Delis Jans van der STEEN in huwelijk hebbende de voordochter van wijlen Hilleke dochter van Ghijsbert Peeters RUELLEN, zijn momboirs gesteld over de twee onmondige kinderen van Nicolaas eerstgenoemd, op Den Dungen, bij wijlen Hilleke zijn huisvrouw dochter van wijlen Ghijsbert Peters RUELLEN bij Marike zijn huisvrouw, dochter van wijlen Adriaen SPIERINCX. Erfdeling van de goederen van wijlen Marike voorsz, grootmoeder van de onmondigen.
17.10.1626 | R 1925 | f 35v
kinderen:
1. Willem Delis Jan van de Steen gehuwd met Aleida Petrus Theodorus; Geboren ± 1626 Den Dungen; tr Aalke Peter Dircks van den IJvelaer
2. Hillegonda Delis Jan van den Steen; Geboren 19 dec 1628 Den Dungen; tr Willem Jan Sebert Jan van Griensven
3. Joanna Delis Jan van den Steen; Geboren 10 dec 1630 Den Dungen
4. Joannes Delis Jan van den Steen; Geboren 7 apr 1633 Den Dungen
5. Henricus Delis Jan van den Steen; Geboren 17 mei 1635 Den Dungen; tr 23-2-1670 Jenneken Jan Willem van der Donk (1636)
6. Maria Delis Jan van den Steen; Geboren 20 aug 1637 Den Dungen
7. Peter Delis Jan van den Steen; Geboren ± 1640, overleden 24 feb 1678 Den Dungen, leeftijd ca 38 jaar; tr 24-7-1666 met Mechteld Joannes Christianus Spierings
8. Joanna Delis Jan van den Steen; Geboren 18 aug 1642 Den Dungen; tr 13-12-1665 Henrik Peter Ariens
schepenbank Den Dungen:
18 Voor mij notaris en getuigen verscheen DEELIS JANSSEN VAN DER STEEN oud ca. 52 jaar en Hendrick Hendrick Goossens oud ca. 60 jaar, verder Hendrick Geurts Smidts oud ca. 35 jaar en hebben op verzoek van de inwoners van Den Dungen in opdracht van de hoogschot onder ede een verklaring afgelegd welke eed door mij notaris is afgenomen. De attestanten verklaren dat op 1 augustus 1645 hier op Den Dungen een voerman is gekomen met zijn knecht met name Kees die om hulp heeft geroepen zeggend ¨hier zijn de soldaten nu die mijn goederen afgelopen zondag hebben afgenomen¨, zeggend dat zij uit het Woudt waren. De omwonenden hebben die soldaten net zolang nagelopen totdat ze een van hen gevangen hebben kunnen nemen tot Aert Bouwens in het ... (?) maar drie van de soldaten zijn hen ontlopen. Deze voerman Kees heeft bij het vangen van de soldaat gezegd ¨wij hebben met deze genoeg¨ en toen de omwonenden terugkeerden van het achternalopen zeiden ze ¨laten we deze soldaat wel goed vasthouden, wij hebben met deze genoeg want dit is de belangrijkste, dit is degene die de ´boeij.. ´(?) van de kar heeft genomen en in stukken gesneden, daarom laat ons deze man wel goed vasthouden¨. Door al dat gepraat van hem zijn de buren opgehouden met het verder nalopen van de andere soldaten, zoals ook de gevangen soldaat zelf bekende en verklaarde dat hij de .... van de kar had genomen. De attestanten verklaren nog dat ze persoonlijk mee hebben geholpen om de soldaat gevangen te nemen en ze genoemde Kees deze woorden zo hebben horen zeggen. De attestanten zijn bereid hun verklaring later onder ede te hehalen. Aldus geschied in Den Dungen op 4 augustus 1644 in aanwezigheid van Jan Delissen Weijgergancks en Hendrick Huijbrecht van de Merendonck als getuigen. Ondertekend : Delis Janssen van de Steen, Hendrick Goossens, Henrick Goijaerts, J.D. Weijgergancks, Hendrick Huibert van de Merendonck, quod attestor A. Grahame notaris.
Datering: 04-08-1644
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Delis Jan Delis van den Steen | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
1625 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Arike Willem Henrik van Griensven | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.