Stamboom Van Osch » Albrecht de Beer, van Ballenstedt (± 1098-1170)

Persoonlijke gegevens Albrecht de Beer, van Ballenstedt 

  • Hij is geboren rond 1098.
  • Hij is overleden op 18 november 1170.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 28 oktober 2022.

Gezin van Albrecht de Beer, van Ballenstedt

Hij is getrouwd met Sophia van Winzenburg.

Zij zijn getrouwd in het jaar 1124.


Kind(eren):

  1. Hedwig van Ballenstedt  ± 1135-1203 


Notities over Albrecht de Beer, van Ballenstedt

- graaf van Ballenstedt vanaf 1123 en markgraaf van Brandenburg
- hij was een edelman in het Heilige Roomse Rijk. Hij had een indrukwekkende politieke en bestuurlijke loopbaan, vestigde de vooraanstaande positie van het geslacht van de Ascaniërs en was door zijn veroveringen de feitelijke stichter van de mark Brandenburg.

Albrecht was de enige zoon van Otto van Ballenstedt en Eilika Billung van Saksen. Van zijn vader erfde hij in 1123 de titel van graaf van Ballenstedt en het familiebezit dat zich van de Harz tot aan de Mulde uitstrekte. Hij vestigde zijn hof in Aschersleben. Kort daarna benoemde hertog Lotharius van Saksen, de latere keizer, hem tot markgraaf van de Lausitz. Dit was een politieke zet van Lotharius tegen keizer Hendrik V. Hoewel Albrecht de functie daadwerkelijk kon uitoefenen moest hij de functie in 1131 weer opgeven. Lotharius was toen inmiddels keizer geworden en Albrecht nam deel aan zijn Italiaanse veldtocht van 1132/1133. Tijdens die veldtocht sneuvelde markgraaf Koenraad van Plötzkau van de Noordmark. In 1134 gunde Lotharius het markgraafschap van de Noordmark aan Albrecht. Enige jaren later gunde Lotharius het Albrecht ook om het graafschap Weimar-Orlamünde te erven van een verre neef (de keizer had bij gebrek aan directe erfgenamen het graafschap ook aan de kroon kunnen laten vervallen).
Albrecht gaf zijn oudste zoons belangrijke taken in het bestuur wanneer ze volwassen werden.

kinderen:
- Otto I van Brandenburg
- Hedwig (ca. 1130 - eind maart 1203, begraven in het klooster Altzelle bij Nossen)
- Herman I van Weimar-Orlamünde
- onbekende dochter, getrouwd met Vladislav van Olomouc
- Siegfried, aartsbisschop van Bremen
- Gertrude, getrouwd met Děpold I van Jamnitz
- Hendrik, kanunnik in Maagdenburg
- onbekende dochter, abdis van Quedlinburg onder de naam Meregard (1160)
- Adelbert III (-1171), graaf van Ballenstedt, gehuwd met Adelheid, dochter van Koenraad de Grote, verstoten echtgenote van Sven III van Denemarken, ze kregen drie dochters
- Adelheid, non in het klooster van Lamspringe
- Diederik (-1183), graaf van Werben, gehuwd met Machteld, dochter van Lodewijk I van Thüringen
- Bernhard III van Saksen (1140-1212)
- Eilika
bron: wikipedia [https://nl.wikipedia.org/wiki/Albrecht_de_Beer]

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Albrecht de Beer, van Ballenstedt?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Albrecht de Beer, van Ballenstedt

Albrecht de Beer, van Ballenstedt
± 1098-1170

1124

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.



Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Ballenstedt


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I62527.php : benaderd 24 januari 2026), "Albrecht de Beer, van Ballenstedt (± 1098-1170)".