Stamboom Van Osch » Antonius van Teijlingen (± 1470-1525)

Persoonlijke gegevens Antonius van Teijlingen 


Gezin van Antonius van Teijlingen

Hij had een relatie met Dympna van Sint-Pieter.

De relatie startte


Notities over Antonius van Teijlingen

- kanunnik

info:
Anrhonius van Teylingen, priester van het bisdom Kamerijk, pastoor van de parochiekerk te Limmen bij Alkmaar (aangesteld in 1504/‘05) (C.P.M. Holtkamp en P.M. Grijpink: Register op de parochiën, altaren, vicarieën en de bedienaars, deel 3: Kennemaria, blz.111), sedert 1515 kanunnik van St. Servaas te Maastricht (RA Maastricht, Arch. Kapittel van St. Servaas 105, fol. 232v), testeert 12 maart 1521 (RA Maastricht, Arch. kapittel van St. Servaas 107, fol. 217), stichtte een jaardienst voor zich en zijn ouders die op 9 december gehouden werd in het klooster van de Nieuwenhof te Maastricht (Publications ... Limbourg LXXV (1939), blz. 152).
Overleden ca. 1 dec., waarsch. 9 dec. 1525 (Arch. Kapittel van St. Servaas 982 en 1255. Uit deze rekeningen blijkt dat hij omstreeks 1 dec. 1525 moet zijn overleden)
Uit zijn testament blijkt, hoewel het niet met zoveel woorden gezegd wordt, dat hij twee natuurlijke kinderen had: Anthoniotus en Jaqmine. De moeder van laatstgenoemde (mogelijk van beiden? ) wordt Dympne van St. Pieter genoemd. Alle drie krijgen zij legaten en de erflater verzoekt zijn broer Augustijn van Teylingen de kinderen op te voeden. Voorts zijn legaten toegedacht
aan Anna, natuurlijke dochter van zijn broer Augustijn, en aan Louis, Johanna en Michiel de le Barre, kinderen van Anthonius’ zuster, Margriete van Teylingen. De broer en de zuster worden als erfgenamen aangewezen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonius van Teijlingen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Antonius van Teijlingen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Antonius van Teijlingen

Dirck Teylinc
± 1420-± 1468
Margaretha Gastin
± 1425-????
Henri de Febure
± 1425-± 1464

Antonius van Teijlingen
± 1470-1525



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • Graaf Karel II (Oostenrijks Huis) was van 1515 tot 1555 vorst van Nederland (ook wel Graafschap Holland genoemd)
  • In het jaar 1525: Bron: Wikipedia
    • 24 februari » Slag bij Pavia tussen Frans I van Frankrijk en keizer Karel V.
    • 15 mei » De slag bij Frankenhausen betekende het einde van de Duitse Boerenoorlog.
    • 13 juni » Huwelijk van Maarten Luther en de voormalige non Katharina von Bora in Wittenberg.
    • 27 juni » Bruiloftsfeest van Maarten Luther en Katharina von Bora in Wittenberg.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Teijlingen


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I62081.php : benaderd 10 januari 2026), "Antonius van Teijlingen (± 1470-1525)".