Stamboom Van Osch » Dirck Jan Dircks van der Heijden (1613-> 1672)

Persoonlijke gegevens Dirck Jan Dircks van der Heijden 


Gezin van Dirck Jan Dircks van der Heijden


Kind(eren):

  1. Jan Dircx van der Heijden  ± 1655-1731 


Notities over Dirck Jan Dircks van der Heijden

- de doopregisters voor Gemonde en SMG voor de periode 1648-1674 zijn niet beschikbaar... de enige logische dopen zijn in Schijndel...?
- alternatieve doop in Schijndel...? : 18-4-1613 Theodorus (dgt Rumoldus Theo Rumoldi, Catharina vr Guillielmus Goosuini)
- zijn moeder Anneke wordt in ieder geval vernoemd..!
- wellicht heet zijn vrouw Quirina (Petri Lamberti)..?? [vernoeming bij kinderen van zoon Jan]

schepenprotocol Schijndel:
76 (hier verspringt de potloodnummering!)
Procuratie van thoon voor Heester Anthonis Janssen Creesten tegen DIRCK JAN DIRCK AERTSSEN ingezetenden der jurisdictie van Schijndel in welke akte Heijlken de vrouw van Jan Henricx en vroemoeder [= vroedvrouw] binnen de jurisdictie van Schijndel oud 60 jaar die ter instantie van Hester Anthonis Janssen Creesten [er staat Cristen] een verklaring aflegt dat ze op de laatste dag van december 1650 vooor schepenen de dingbank van Schijndel onder ede en bij recollectie verhoord haar getuigenis heeft laten passeren die is voorgelezen en waarbij ze bij de huidige lectuur persisteert onder haar eigen signature in presentie van Goijart Spierincx, Dirck Lambert Schoenmaeckers en Adriaen Aerdts schepenen der dingbank, met aan het einde de handtekeningen [29.1.1652]; gevolgd door een verklaring van Marijken de vrouw van Adriaen Adriaen Ansems oud 61 jaar met een getuigenis ter instantie van genoemde Hester Anthonissen die door haar is afgelegd op 20 januari 1651 en ze persisteert bij de inhoud van de gegeven verklaring afgelegd onderhaar eigen signature, waarop de handtekeningen volgen. Datering: 29.1.1652 [sie scan] >> Hester Anthonii Cresten tr 22-2-1653 met Adrianus Adriani, maar is in 1651 "in vleselijke conversatie" geweest met Dirck Dirck Aertssen...!

80 Verklaring van Adriaen de zoon van Adriaen Adriaen Ansems oud 30 jaar persisteert bij een eendere verklaring ‘uijtgenomen dat hij verclaerdt dat den voors. DIRCK JAN DIRCKX tegens hem niet en heeft geseeght het woord vleesschelijck nochte oick het woord saet’- eveneens voorzien van de handtekeningen. Datering: 29.1.1652

39 DIRCK JAN DIRCX heeft vernaderd het huis hof en landerijen die Peeter Jan Dircx zijn broer op 13 februari 1668 heeft getransporteerd aan Jan Handrick Martens van Heeswyck. Datering: 13.2.1668

105 Deling van goederen onder Tonis en Adriana kinderen van DIRCK van der Heijden, Jan Tijssen van Dijck man van Jenneken dochter van genoemde Dirck. Datering: 17 juni 1701

schepenprotocol Boxtel:
566 Jan Bartholomeus Janssen belooft aan Adriaen Eijmberts ten behoeve van het minderjarig kind DIRCK JAN DIRCKS VAN DER HEIJDEN een jaarlijkse rente van 6 guldens, steeds te betalen op 15 april en voor de eerste keer op 15 april anno 1636, vrij van lasten op onderpand van al zijn bezit zowel huis, tuin, land etc. zoals hij van zijn ouders heeft geerfd, binnen Boxtel onder Cleijn Liempde of elders. De schuldenaar belooft het onderpand in goede staat te houden voor de betaling van de rente en alle lasten daarvoor af te handelen. Datum 11 april 1635, getuigen Goossens en Peeter Henricks. (aflosbaar met 100 gulden en de achterstallige termijnen, mits er een half jaar vooraf is opgezegd). Datering: 11-04-1635 [scan]

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Dirck Jan Dircks van der Heijden?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Dirck Jan Dircks van der Heijden

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Dirck Jan Dircks van der Heijden


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Schijndel Dopen RK 1604-1627

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Maurits (Huis van Oranje) was van 1585 tot 1625 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1613: Bron: Wikipedia
    • 24 april » Irokezen en Nederlanders (Jacob Eelckens en Hendrick Christiaenssen) sluiten in Nieuw-Amsterdam een handelsverdrag, dat bezegeld werd met een zilveren ketting en een wampum van respectievelijk Nederlandse en Indiaanse zijde.
    • 29 juni » Het Globe Theatre in Londen brandt tot de grond toe af, waarschijnlijk door een kanonschot tijdens een opvoering van 'Henry VIII', dat het rieten dak deed vlamvatten.

Over de familienaam Van der Heijden


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I55429.php : benaderd 10 januari 2026), "Dirck Jan Dircks van der Heijden (1613-> 1672)".