Hij is getrouwd met Jenneken Peter Aerts van de Venne.
Zij zijn getrouwd
Kind(eren):
- is in 1557 voogd van 2 kinderen van zijn nicht Dimpna Jacop Hermans + in 1561 voogd van de dochter van broer Adriaen...
- vreemde afwijking in akte van 27-8-1560 bij de erfdeling van zijn schoonvader Peter Aerts vd Venne = daar wordt verm. ten onrechte vermeld dat Jenneke is gehuwd met JAN HERMAN JANSSEN...?
- er is een naamgenoot Jan Jan Hermans die nog tussen 1593 en 1596 als schepen optreedt...?
schepenprotocol Sint-Michielsgestel:
145 Voor schepenen is verschenen Hubrecht zoon Hubrecht Janssen en doet afstand van zijn rechten inzake het bezit dat hij heeft geerfd na de dood van Peter Aerts van de Venne en diens vrouw Jenneken dochter Aert Janssen, waar dat bezit ook is. Hij draagt zijn rechten over aan JAN zoon Jan Hermans en aan Henrick Willem Rutgers die daarvan het erfrecht krijgen. Hubrecht belooft de overdracht gestand te doen en alle lasten daarin af te handelen. Datum 4 september 1557.
485 Voor schepenen zijn verschenen Mathijs zoon wijlen Peter Aernts van de Venne; Roelof Gerits van Empel als vader van zijn minderjarig kind bij Chatarina; JAN zoon wijlen HERMAN JANSSEN als man van Jenneken; Henrick zoon wijlen Willem Henricks van Griensven vader van 2 minderjarige kinderen bij wijlen Heijlwig; alle drie dochters van genoemde Peter van de Venne, maken een boedeldeling van het bezit dat ze van hun ouders hebben geerfd… etc..
Datering: 27-08-1560
677 Wij Peter Jan Schuermans en Goijaert Willems van der Merendonck, schepenen verklaren dat voor ons is verschenen JAN zoon wijlen Jan Hermans en belooft aan de dekens uit de vorige akte een jaarlijkse rente van 5 karolusguldens te gaan betalen, vrij van alle belastingen etc., steeds op Maria Lichtmisdag en voor de eerste keer per a.s. Maria Lichtmisdag over een jaar, op onderpand van een stuk akkerland groot ca. 10 lopenzaad gelegen te Gestel op Hezeacker, b.p. Jacop Hermans, de erfgenamen van Peter Goijaerts en meer anderen, Jan Spierincks. De schuldenaar belooft de rente te garanderen en alle lasten op het onderpand af te handelen, behalve een rente van 24 stuivers per jaar aan de erfgenamen van Anthonis Goijaerts. Verder belooft de schuldenaar dat hij het onderpand in goede staat zal houden voor de betaling van de rente. Jan mag de rente altijd aflossen tegen betaling van 100 karolusguldens samen met alle achterstand ervan, mits hij dat een half jaar vooraf opzegt. Datum 30 juni 1562. In marge: Vandaag 22 januari 1656 zijn verschenen Claes Jan Claessen en Peter Peters van de Ven als dekens van het St. Antonius en Barbaragilde en hebben verklaard dat de hoofdsom van 100 karolusguldens en de achterstand ervan door Jan Herman Schuermans is voldaan. Getekend: B. van der Waerden, secretaris. Datering: 30-06-1562
903 Wij Peter Schuermans en Jacop Hermans, schepenen verklaren dat voor ons is verschenen Jan zoon wijlen Jan Hermans als man van Jenneken dochter wijlen Peter van de Venne en verkoopt aan Geerling Lenaert Scellekens een stuk akkerland, groot ca. 5 lopenzaad gelegen te Gestel aan het Hezelaer, b.p. Willem Mercelissen, de gemeenschappelijke straat, Rutger Peters. De verkoper belooft de verkoop gestand te doen en alle lasten daarin af te handelen. Akte is voorzien van het schependomszegel. Datum 22 augustus 1565.
12 Wij Matheus Pels en Henrick Willems van Griensven, schepenen verklaren dat voor ons is gekomen JAN zoon wijlen Jan Hermans en verkoopt aan Laureijs zoon Michiel Janssen de helft van een stuk land met de houtopstand zoals is gelegen in het Gestels Bosch, b.p. het Schildersgastuis van Den Bosch, de rivier de Dommel, de drossaard van Hoogstraten, het klooster van de zusters van Orthen. De verkoper is daarvoor gerechtigd volgens het testament gemaakt bij wijlen Elizabeth dochter van wijlen Gerit Dirck Gijben, waarin zij die helft aan Jan had vermaakt d.d. 19 januari 1561 volgens Luikse tijdsstijl. De verkoper belooft de verkoop gestand te doen en alle lasten daarin af te handelen. Datum 10 januari 1568, Luikse stijl.
117 Wij Jan Tonis Joosten, Peter Willems van de Ven, Andries Cuijpers, Dirck Dirck Horcx en Gijsbrecht Willems, schepenen verklaren dat Jan en Dirck, broers en zoons wijlen Jan Hermans, voor henzelf en ook handelend hun moeder Jenneken en ook voor hun andere broers en zusters als eisende partij 2 bepaalde processen hadden aangespannen, het ene tegen Goijaert en Mathijs en de zijnden en het andere tegen Joost Gerits van de Venne en de zijnen als verdedigende partijen, handelend over de dorpscontributies waarbij onlangs de verdedigers om uitspraak hebben gevraagd over de machtiging van de andere broers en zusters van de eiser. Voor ons zijn nu verschenen Peter zoon wijlen genoemde Jan Hermans en Adriaen Bartholomeus als man van Beatricx dochter wijlen Jan Hermans voor hemzelf handelend en namens hun moeder Jenneken en voor de andere broers en zusters en machtigen hierbij genoemde Jan en Dirck zijnde hun broers om namens hen als opdrachtgevers de genoemde twee processen namens hen te behartigen voor alle rechtbanken, geestelijk of wereldlijk, zowel als eisende of als verdedigende partij en alles daarin te doen wat rechtens nodig is en wat hen zelf ook voor ogen zou hebben gestaan. De opdrachtgevers beloven alles na te komen wat daarin door hun gemachtigden zal worden gedaan en zullen hen daarvoor vrijwaren. De machtiging geldt tot wederopzeggen. Datum 9 november 1591.
217 Wij Henrick Daniels van Os, en Peter Tonis Joosten van Gemert, schepenen verklaren dat voor ons zijn verschenen Adriaen en Dirck broers en zoons van wijlen JAN zoon wijlen Jan Hermans, door wijlen deze Jan verwekt bij diens vrouw Jenneken dochter wijlen Peter Aerts van de Ven, verder Adriaen zoon wijlen Bartholomeus Adriaens als man van Beatricx dochter wijlen genoemde Jan zoon wijlen Jan Hermans en genoemde Jenneken, die ons hebben verklaard dat wijlen hun vader Jan is overleden en hun moeder nog in leven is, maar helaas al voor 4 jaar *innocent* en niet langer in het bezit van haar 5 zintuigen en desondanks kunnen ze het bezit van hun moeder niet delen en verder lopen er nog diverse processen en zullen er mogelijk nog meer komen en om nog andere redenen verzoeken ze hierbij dat er voogden voor hun moeder worden benoemd en wel twee van de naaste famiie van haar zijde omdat hun moeder maar als weeskind en als *innocent* kan worden beschouwd. Wij als schepenen besluiten vanwege het gangbare gebruik hierin en ook vanwege het algemeen octrooi van keizer Karel V, met toestemming hierin ook van onze vorster Willem Joris bij afwezigheid van de schout, om als voogden Jan zoon wijlen Jan Hermans te benoemen die alhier woonachtig is die daarvoor is opgeroepen en Laureijs zoon wijlen Michiel Jan Hermans die in de stad Den Bosch woont, en daarvoor is gearresteerd en wij geven hen beiden de volmacht vanwege genoemde Jenneken al haar kwesties en processen te behartigen, voor welke rechtbank dan ook, zowel als eisende partij of als verdedigende partij en alles daarin te doen wat rechtens nodig is en verder ook alle zaken voor Jenneken af te handelen, het beheer over haar bezit te voeren, zoals deze voogden hierbij onder ede beloven te doen. Datum 21 april 1593.
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Jan Jansz Hermans | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jenneken Peter Aerts van de Venne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.