Stamboom Van Osch » Merieken N.N. (± 1485-< 1539)

Persoonlijke gegevens Merieken N.N. 

  • Zij is geboren rond 1485.
  • Zij is overleden voor 1539 in Sint-Michielsgestel.
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 juni 2019.

Gezin van Merieken N.N.

Zij is getrouwd met Adriaen Aernt Pels.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Gijsbert Adriaen Pels  ± 1505-< 1538
  2. heer Gerit Ariaen Pels  ± 1505-????
  3. Elisabeth Adriaen Aernt Pels  ± 1510-> 1571 
  4. Jan Ariaen Pels  ± 1510-> 1557
  5. Aert Ariaen Pels  ± 1510-????
  6. Anna Ariaen Pels  ± 1510-????


Notities over Merieken N.N.

- wat is de relatie van Adriaen Pels of Mariken met Jan Lodewijcks/Loijen van der Strijpt (ovl <12-1558; schepen en gezworene van Gestel in 1538) en diens vrouw Ida Aert Goossens (ovl <1558)..?
- hun kinderen erven 3-12-1558 en 1-3-1559 van deze personen, dus vermoedelijk is het familie van zijn vrouw Marieken..??
- in akte 26-7-1540 is sprake van Elsken Aert Michiels, weduwe van Lodewijk van der Strijpt; vermoedelijk is dochter Elisabeth dus vernoemd naar haar oma van moederskant (Mariken)..!!
- of zijn de ouders hun zoon Jan Lodewijcks van der Strijpt en Ida...?
- er is ook sprake van een huwelijk van een gelijknamige persoon met Bartholomea Henrick Willems: is dit zijn 2e vrouw...?
- in Boxtel (Gemonde) met akte uit 1554 is sprake van Jan zoon wijlen Lodewijk Willems van der Strijpt...!

schepenprotocol Sint-Michielsgestel:
124 Wij Willem Henricks en Henrick van Weert, schepenen in Gestel bij Herlaer, verklaren dat voor hen is verschenen Wouter zoon wijlen Aert Mutsaerts en belooft (wat belooft hij, het vruchtgebruik?, JT) aan ELSKEN dochter van Aert Michiels, weduwe van Lodewijk van der Strijpt, inzake een huis en erf met 1 malderzaad land gelegen in de parochie van Gemonde, b.p. de gemeenschappelijke straat, de Runtbrugge met meer anderen, voor welk huis etc. Wouter het vruchtgebruik bezit, hetgeen Elsken haar zwager Wouter belooft zodat hij daar geen hinder in ondervindt. Verder belooft Wouter aan Elksken en aan haar kinderen dat hij in de erfenis net zolang niet zal meeparten vanwege de 50 gulden die Elsken aan hem heeft gegeven, tot de tijd toe dat de andere kinderen evenveel gehad zullen hebben. Datum 26 juli 1540. (de akte is slecht geredigeerd, zwaar doorgestreept, zie daarom de volgende hierna, JT). Datering: 26-07-1540

238 Voor schepenen is verschenen Bartholomea dochter wijlen Henrick Willems, weduwe van Jan Lodewijks van der Strijpt met haar voogd en doet afstand van haar recht van vruchtgebruik in het bezit dat ze na dood van haar wettige man Jan Lodewijks van der Strijpt heeft verkregen wat betreft het vruchtgebruik van akker- en hooilanden, voor zover zij daar rechten in heeft. Ze draagt haar rechten daarin over aan Herman zoon wijlen Jan Hermans en Bertholoma belooft dit afstanddoen altijd na te komen en alle lasten daarin af te handelen, behoudens dat Herman verplicht is alle kosten van de uitvaart, de kerkenrechten te voldoen hetgeen Herman hierbij belooft te voldoen zodanig dat Bartholomea en haar bezit en nakomelingen daarvoor gevrijwaard blijft. Getuigen Henrick Willems van Beeck en Jan Michiels als schepenen, datum 28 april 1558. De akte is aan mij aangedragen door genoemde schepenen.

329 Voor schepenen zijn verschenen Goijaert en Joachim broers en zoons wijlen Peter Goerts die ook handelen voor hun broer heer Arnt en voor hun zuster Alit, verder Mariken Willems met haar voogd die ook handelt voor haar broer Jan Willems en voor haar zwager Adriaen Jan Bouwens, verder Teuwen Gijsbert Pels, Elizabeth weduwe van Herman Janssen met haar voogd en nog Jan zoon wijlen Aernt Pels die ook handelen voor hun broers en zusters, verder Jan Willem Aerts, Henrick Jan Breeckelmans die ook handelt voor zijn moeder Elizabeth, verder Gijsbert Goossens die handelt voor zijn broer Jan en voor zijn zusters Margriet en Franck, hebben een deling gemaakt van het bezit dat ze na de dood van Jan Lodewijcks van der Strijpt en diens vrouw Ida hebben geerfd.
- Genoemde Goijaert en de zijnen krijgt een stuk akkerland met een groes, gelegen te Gestel op Dochel, b.p. de Woeste Hoeve, Aernt van Campen, de Dochel aldaar, de gemeenschappelijke straat. Verder krijgt hij de *blote * schop die op het erf van wijlen Jan Lodewijks zal worden afgebroken.
- Genoemde Teuwen Gijsberts en de zijnen krijgt een weiland gelegen onder Schijndel ter plaatse genoemd de Stockhoeve, b.p. Willem Mercelis, de gemeenschappelijke straat, Aernt van Campen.
- Genoemde Jan Willems Aerts en de zijnen krijgt een pacht van zes zesters gerst per jaar, die Geertruijd te Schijndel aan Jan de Geijser betaalt. Nog een jaarlijkse rente van 3 en een halve gulden die jaarlijks wordt ontvangen van Willem Marcelis van der Merendonck, nog krijgt hij een stuk akkerland gelegen te Gestel genoemd de Slijbeeck, b.p. de erfgenamen van Aernt Peters, Gijsbert Scoemakers, de erfgenamen van Jan Lodewijks. Nog eenmalig van Elisabeth weduwe van Herman Janssen 4 mud en 2 zesters rogge nu meteen te ontvangen. Nog de som van 9 karolusguldens te ontvangen van Joerden Huberts en de zijnen. Genoemde delers doen over en weer afstand van aanspraken op elkaars erfdeel en alle lasten die meer bedragen dan 2 stuivers per jaar op het bezit zullen ze samen afhandelen en betalen. Verder zal elk de lasten op het eigen erfdeel zo betalen dat de andere erfdelen ervoor zijn gevrijwaard. Getuigen Goert Willems van der Merendonck en Henrick Jan Emonts als schepenen. Datum 1 maart 1559, Luikse stijl. Datering: 01-03-1559

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Merieken N.N.?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Merieken N.N.

Merieken N.N.
± 1485-< 1539


Adriaen Aernt Pels
± 1480-1539

Gijsbert Adriaen Pels
± 1505-< 1538
Jan Ariaen Pels
± 1510-> 1557
Aert Ariaen Pels
± 1510-????
Anna Ariaen Pels
± 1510-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam N.N.

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam N.N..
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over N.N..
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam N.N. (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I53956.php : benaderd 22 januari 2026), "Merieken N.N. (± 1485-< 1539)".