Stamboom Van Osch » Peter Dirck Peters Schuermans (± 1640-> 1716)

Persoonlijke gegevens Peter Dirck Peters Schuermans 


Gezin van Peter Dirck Peters Schuermans

Hij is getrouwd met Henrica Rutten van Grinsven.

Zij zijn getrouwd op 26 juni 1678 te Sint-Michielsgestel.


Notities over Peter Dirck Peters Schuermans

- in schepenakte 11-4-1659 is genoemde Peter Dirckx Schuermans (18 jaar oud)

schepenprotocol Sint-Michielsgestel:
15 Cornelis Marcelissen van Dootlegh (32) en Peter Dirckx Schuermans (18) te Sint Michielsgestel met een verklaring ten behoeve van Michiel Janssen van den Beeckant. Namelijk, dat Michiel tiebehoort een bepaald houtveld gemeijnlijck genoempt die Donck met opgaande zowel eiken als berken beplant door hem gekocht van de erfgenamen van Willem Kievits en Mechtelt zijn vrouw, een dochter van meester Adriaen Loonissen de Heze gelegen onder Sint Michielsgestel ter plaetse geheijten inden Gestelsenbosch, met een zijde erf van het Schildersgasthuis, andere zijde de gemeijnte, aan het erf van Corstiaen Willem Haegelaars, ook gekocht van de erfgenamen van Willem Kievits; in juni 1658 heeft Isaack Elsevier, secretaris te Sint Michielsgestel met meer anderen, al het opgaande hout en schaarhout op dat houtveld gekocht en dat zij attestanten dezelfde “rund ende schaerhout” de secretaris competerende er uit hebben gehaald en weggevoerd ter gemeijnte waart zonder dat Corstiaen dat heeft verboden en hebben de secretaris en zijn arbeiders, zonder gehinderd te worden, kunnen rijden over dat houtveld, waar discussie over ontstond. Getuigen: Gerit Handrickx van der Loo en Cornelis Marcelissen. Datering: 11-4-1659

Rijckart Wilbort Clomp, voogd
heer drossaard Elsevier
Wouter Gerarts van de Meer, schepen
Jan Jans van Gelderop, schepen
Willemke Ruth Jans van Griensven, vrouw van
de minderjarige kinderen van Wilbort Hendricks van de Oetelaer verwekt bij diens vrouw Willemke
Peter Dirk Schuermans, voogd
Datering: 1689-1699 (1692)

Hendrik Pels
Ruth Peter Rutten
de erfgenamen Jan Jans Vervoort
Peter Dirck Schuermans
Cornelis van Strijp, klerk op de secretarie van Den Bosch
Adriaan Jaspers van der Campen (m.i. schrijffout, moet zijn van der Cammen, JT)
Gerit Ariens Smith
Datering: 1716-1717

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Peter Dirck Peters Schuermans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Peter Dirck Peters Schuermans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Peter Dirck Peters Schuermans

Peter Dirck Peters Schuermans
± 1640-> 1716

1678

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen


Over de familienaam Schuermans


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I53888.php : benaderd 7 februari 2026), "Peter Dirck Peters Schuermans (± 1640-> 1716)".