Stamboom Van Osch » Jan Peeters van Venroij (± 1615-1692)

Persoonlijke gegevens Jan Peeters van Venroij 

  • Hij is geboren rond 1615.
  • Hij is overleden op 7 augustus 1692 in Schijndel.Bron 1
    in Den Borne; laat 4 kinderen achter
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 september 2023.

Gezin van Jan Peeters van Venroij

Hij is getrouwd met Maria N.N..

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Jan Peeters van Venroij

- het gezin van Jan van Venroij is gereconstrueerd m.b.v. de Schijndelse schepenbankakten = zeker is dat de beide Maria's, Aleken, Jacob en later ook Adriaantje en Anthonius tot hetzelfde gezin behoren...!
- bij de doop van zoon Jacobus in 1638 blijkt hij 'rotarius' = rademaker (via zijn schoonvader?)
- er is ook een doop 24-1-1638 van Petrus, zn Joannes Petri en Maria (dgt Theodorus Joannis en Elizabetha Lamberti)..??
- als de doopinschrijving van Maijken 22-7-1647 klopt dan is de vader Jan Peeters van Venroij (woonde onder Den Borne)..!!! En deze wordt veelvuldig genoemd in diverse Schijndelse schepenakten...
== zie ook document Analyse Van Venroij.docx...

schepenprotocol Schijndel:
385 JAN PEETERS ?? [33] en Jacop Adriaens [48] met een verklaring ter instantie van Herman Arien Hermans pver een kastanjebruin merrieveulen gevolgd door een verklaring van Lenart Ariens Jacops uit Sint Michielgestel met een verklaring over een kastanjebruin hengstveulen. Datering: 16.1.1641 en 25.1.1641

55 Eva weduwe van wijlen Jan Reijnders dochter van wijlen Lambert Dircx van Lieshout verwekt bij Marijken dochter van Adriaen Coenen en Claes haar zoon verwekt bij haar eerste man Jan Claessen en mede voor Hendrick zijn broer en Jenneken zijn zuster, Jacop Adriaens Snijder man van Truijtgen en Jan Claessen momboir van Marijken zijn vrouw beiden zussen en nog JAN PEETERS VAN VENROIJ (huerder?), Cornelis Adriaens weduwnaar van wijlen Marijken dochter van Jan Denis verwekt bij Catarina dochter van Lambert Dircx, met een scheiding en deling met o.a. huis esthuis hof boomgaard en erf 4 lop. met last aan Melchior Goijarts mulder, aan Huijbert Henricx van Herethum, de H.Geest van Schijndel, cijns aan de Heer van Helmont, het Neerlant.
Datering: 13.9.1649

32 Claes en Hendrick broers kinderen van wijlen Jan Claessen verwekt bij Eva dochter van Lambert Dircx, Jacop Adriaens man van van Truijtgen en Jan Claessen man van Marijken beiden dochters van wijlen Jan Claessen & Eva, Jenneken dochter van wijlen Jan Reijnders en Eva zijn huisvrouw dochter van Lambert Dircx, hebben verkocht JAN PEETERS VAN VENROIJ huis esthuis hof boomgaard en land onder den Borne dd. 4.9.1649, met last aan Melchior Goij= mulder, aan de weduwe van Huijbert Henricx van Herethun, aan de H.Geest van Schijndel, cijns aan de Heer van Helmont, aen Dielis Henrick Smits. Datering: 12.3.1651

82 Dielis Hendrick Smits, Eva weduwe van wijlen Jan Reijnders dochter van wijlen Lambert Dircx van Lieshout en Claes haar zoon, scheiding en deling door JAN PEETERS VAN VENROIJ gepasseerd 4 september 1649, met verkoop aan Dirck Peeter Jan Gerits provisor van de Tafel van de H.Geest van Schijndel met in de marge een notitie dd. 25 november 1699 met nog een memorie. Datering: 26.11.1651

96 Jan Peeters van Venroij heeft verkocht Daniel Delis van der Aa huis esthuis hof boomgaard en land onder den Borne, in koop verkregen tegen de kinderen van Jan Claessen op 12 maart 1651, met last aan Melchior Goijarts mulder, aan de weduwe van Huijbert Willems van Herethum, aan de H.Geest van Schijndel, cijns aan de Heer van Helmont. Datering: 4.1.1652
>> Hij moet juist zijn, want Daniel van der Aa heeft een dochter Maria, genoemd in 1750..!!!!

121 Testament van JAN PETERS VAN VENROIJ nagelaten weduwnaar van wijlen MARIJKEN zijn vrouw dochter van PETER JANSSEN VAN ROIJ in welk testament worden genoemd Hendrik Heijmens gehuwd met Aaltje zijn dochter, Sander Geerits gehuwd met Maria ook een dochter van Jan, Wouter zijn zwager, een serie opgaande eikenbomen op de Steeg toebehorende aan Gerit van den Berg int Elschot, Hendrik zijn zwager, optimmeren van zijn afgebrand huis, gepasseerd in presentie van Eijmbert Ariens Vorstenbosch en Jan Hendriks Verhoeven, Datering: 28 juli 1692 [zie scan]

schepenprotocol Sint-Michielsgestel:
203 Jan, zoon van Jan Seberts Schijndel heeft gemachtigd Handrick Handrick Vuchts, wonend Berlicum onder Middelrode om namens hem voor Bossche schepenen aan Gijsbert Jan Handricx van Heretum op te dragen en te vesten goederen onder Schijndel, die Gijsbert enige jaren geleden aan constituant heeft opgedragen. Getuigen: JAN PETERS van Venroij en Huijbert Delissen, beiden uit Schijndel. Datering: 30-12-1661

212 Daniel Delissen van der Aa uit Schijndel heeft gemachtigd Sr. Geraert van Boeckholt, procureur te ’s-Hertogenbosch om namens hem te doen behoorlijcke contradictie tegens alsulcken vonnisse contumaciaal als Barthel van den Bogaert voor schepenen van voorschreven stad tegen hem heeft geobtiveert. Getuigen: Dirck Sanders Dirckss en JAN PETERS van Venroij, beiden uit Schijndel. Datering: 21-4-1667

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Peeters van Venroij?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Peeters van Venroij


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Schijndel NG Begraven 1667-1698

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1692: Bron: Wikipedia
    • 14 maart » Pieter van Musschenbroeck, Nederlands natuurwetenschapper († 1761)
    • 10 juni » in Salem wordt Bridget Bishop opgehangen, het eerste slachtoffer in een heksenjacht die uiteindelijk aan 14 vrouwen en 5 mannen het leven zal kosten.
    • 19 juli » Vijf vrouwen worden opgehangen als gevolg van de heksenprocessen van Salem.
    • 3 augustus » Tijdens de Negenjarige Oorlog komt het tot een veldslag nabij Steenkerke in Henegouwen. Het Franse leger verslaat de geallieerde troepen.
    • 19 augustus » Executie door ophanging van vijf vrouwen en een geestelijke als gevolg van de heksenprocessen van Salem.
    • 18 september » Aardbeving bij Verviers met een magnitude van 6,3 op de schaal van Richter.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Venroij


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I53559.php : benaderd 18 januari 2026), "Jan Peeters van Venroij (± 1615-1692)".