Stamboom Van Osch » Emerentia Jan Harmens Schuermans (± 1615-< 1655)

Persoonlijke gegevens Emerentia Jan Harmens Schuermans 


Gezin van Emerentia Jan Harmens Schuermans


Notities over Emerentia Jan Harmens Schuermans

schepenprotocol Sint-Michielsgestel:
206 Voor genoemde schepenen verschenen Jan Willems van de Donck, Goijaert Willems van de Donck, Hendrick Aelberts, Corstiaen Aelberts, welke laatste Hendrik en Corstiaen ook handelen voor hun zwager Pauwels Hendricks, verder Geraert Ariens als man van Metgen dochter van Aelbert Janssen, Willem Jan Hendrik Goijaerts, verder Peter Peters van de Ven en Jan Willems van de Donck als wettige voogden over Neelken, Hendrixken, Peter en Ariaen, minderjarige kinderen van wijlen Jan Henrick Goijaerts daartoe gemachtigd door schepenen alhier d.d. 27 april 1656, zijnde allen erfgenamen (5 staken) van wijlen EMERENTIA dochter van Jan Harmens Schuermans verwekt bij Emerentia dochter van Henrick Goijaerts vanden Donck en zij verkopen nu aan Marten Matheus een huis, esthuis, schop, boomgaard, hopland en akkerland, groot ca. 8 lopenzaad, gelegen te St Michielsgestel ter plaatse genoemd de Speijt, b.p. het Schildersgasthuis, de gemeenschappelijke straat, de vrouwe van Campen. De koper heeft het recht om de Theder heide te mogen gebruiken en daar te ... zoals de andere geburen.De erfgenamen hebben dat bezit verkregen door overdracht door Jan Harmens Schuermans volgens de schepenakte van vandaag. De verkopers beloven de verkoop gestand te doen en alle lasten af te handelen, behalve jaarlijks aan de pastorie alhier een mud rogge die men betaalt met 6 karolusguldens per jaar, nog aan Anneken van Casteren jaarlijks 11 gulden aflosbaar met 200 gulden, aan Geraert Jacobs van Waert jaarlijks 6 gulden 5 stuivers aflosbaar met 100 gulden, nog jaarlijks een gewinchijns van 2 deniers aan de heer van Herlaer. Ok moet de koper het hek onderhouden aan het einde van het erf met ook de voorste post en de *doppen* die eraan hangen. Actum 27 april 1656.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Emerentia Jan Harmens Schuermans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Emerentia Jan Harmens Schuermans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Emerentia Jan Harmens Schuermans


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Over de familienaam Schuermans


De publicatie Stamboom Van Osch is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Berry van Osch, "Stamboom Van Osch", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-van-osch/I52758.php : benaderd 22 januari 2026), "Emerentia Jan Harmens Schuermans (± 1615-< 1655)".