Kind(eren):
- zijn bestaan is logisch: zoon Gerit heeft 2 zonen Henrick en er is een tijdgenoot Michiel zoon van Henric Avengoens..!
- naamgeving = zeer waarschijnlijk komt hij uit Frankrijk en zal hij Henri d'Avignon hebben geheten; mogelijk in dienst van de Heren van Boxtel...?!
- er blijkt sprake van een zoon Jan die in 1398 al handelsbekwaam is dus geboren vóór 1380; dus mogelijk is Henric veel ouder..?
schepenprotocol Boxtel:
39 Aert zoon van heer Philips van Helmont, Willem swagher van Wasmoet, belooft aan HENRICK VAN AVENJOENS een jaarlijkse pacht van 6 lopen rogge, maat van Den Bosch, steeds re betalen op Maria Lichtmisdag, op onderpand van een stuk land genoemd de Westacker, gelegen te Groter Lijempode, belendend Heijlwigen Roefs, Jacob van der Hamsvoert. De schuldenaar belooft het onderpand in goede staat te houden voor de pacht en alle lasten daarin af te handelen, behalve een halve coelsche en een oort en genoemde 6 lopen rogge zelf. Datum 15 februari, getuigen Aert Mij, Giben Sartor en Gerart Wolf. (1394) Datering: 15-02-1394
186 Genoemde heer Wouter (Wasmoet)verkoopt aan Peter Heijmericks ten behoeve van Henrick zoon van Philips van Helmont, zijn deel van een heiveld te Lennesheuvel ter plaatse genoemd op Sneelaer, belendend het *scheij* ( de grens) van Boxtel, HENRICK AVENJOENS. Nog zijn deel van een stuk land genoemd de Willemhoeve gelegen onder Lenneshovel, belendend Peter Heijmericks, Hubrecht swaghers van heer Wouter. De verkoper belooft alle lasten van zijn kant af te handelen, behalve de chijns aan de heer. Actum als voor. Datering: 00-00-1396
346 Jan zoon Peter Hoeschen zoon wijlen Peter Jan Hoeschen, Henrick Avenjoen en diens zoon Jan dragen aan Willem jonkvrouwen Henrickszoon een schepenbrief over van Boxtel inzake een oude grote die steeds wordt betaald aan de heer van Boxtel uit een beemd gelegen te Lutgher Lijempde in Braendonck, belendend Ermgarden de Bonten (doorgestreept en niet afgemaakt, zie volgende). Datering: 00-00-1398
De getoonde gegevens hebben geen bronnen.